Buxusy - invaze housenek zase začíná

Buxusy - invaze housenek zase začíná

Příspěvekod Petr C » 28 srp 2017, 17:45

Zdravím všechny,

posílám veliké varování pro vlastníky a pěstitele venkovních buxusů (zimostrázů, krušpánků....),
HOUSENKY JSOU OPĚT ZDE !!!!!

Mám tři buxusy a vloni mi housenky (a nejen mě, ale snad celé Evropě) na nich způsobily veliké škody hrozným ožerem.
Jednu po druhé jsem je z keříků ručně obral a zničil a buxusy postříkal insekticidem.
Přesto se housenky vrátily ještě ve čtyřech vlnách a keře pěkně zdecimovaly.
Letos jsem ostražitě hlídal a nic. Nakonec jsem dospěl k tomu, že housenky pořádně poničil velký mráz letošní zimy a že je snad po nich.
Chyba lávky, dnes jsem je prakticky ke konci sezóny zase objevil. Zatím mají jen cca 4mm délku a jsou sotva cca 0,5-0,75mm silné.
Našel jsem je jen náhodou při tvarování. Nejdřív jsem objevil pár malinkých pavučinek s jejich trusem a po velké hledání
konečně i samu housenku. Typoval bych, že je mám na keři tak týden.
Zatím není po nich žádná škoda vidět, ale jakmile to rozjedou, vyrostou a bude jich víc, listy keřů se za pár dnů rozplynou jako nic.
Však to z lo'nska všichni známe.
Takže nezbývá než postříkat všechny buxusy, protože hledat housenky zatím nemá smysl.
Po tom, jak se k invazi housenek postavily obce a města (nijak), tak máme osudy svých buxusů
jen ve svých rukách a te'd je právě asi poslední možnost, uchránit buxusy před poškozením.

Dobrý lov :twisted:
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Buxusy - invaze housenek zase začíná

Příspěvekod Pavel Š. » 31 srp 2017, 09:05

Petře díky za info. Mám doma dvě "prebonsaje" z buxusu a jeden keř v zahrádce, ale zatím nikdy jsem na nich žádné škody nezaznamenal. Budu ve střehu!! :shock:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne


Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron