Betonové misky

Betonové misky

Příspěvekod Lukáš Jankovský » 14 kvě 2017, 09:14

Zdravím všechny Greenhorny,

chtěl bych se s Vámi podělit o mé první pokusy s betonovými miskami. Na výrobu jsem použil formu z XPS polystyrenu - příprava (vyříznutí) formy zabrala necelé 3 hodiny času. Jednotlivé díly jsem pospojoval jednoduše hřebíky, poté celek stáhnul lepící páskou. Mezery ve formě (nesedělo pouze dno na 100%) jsem vyplnil tmelem - měl jsem po ruce jen akrylátový tmel, silikon by byl asi lepší. Po zaschnutí tmelu jsem formu vystříkal olejem (použil jsem WD40). Před tím jsem si nachystal beton, použil jsem jemný pytlovaný se zrnitostí do 1,2mm, takže v podstatě pískový. Do suché směsi jsem ještě přimíchal cement v poměru 2:1 (betonová suchá směs : cement). Co se týče plnění formy, tak jsem nejdříve zalil dno po výšku odtokových kanálků, poté osadil kopyto a dolil boky misky. Párkrát s formou poklepat, aby si beton sednul - eliminace případných bublin.
Po cca 24 hodinách jsem formu odbednil a hotovou misku postříkal rozprašovačem a schoval do stínu - vlhčení jsem prováděl pár dnů.

Zde fotky:
1) forma po odbednění
Obrázek

2) vlastní misky - vlevo týden stará, vpravo hned po odbednění (tj. 24 hodin)
Obrázek
Obrázek


Výroba formy včetně betonáže první misky cca 4 hodiny, příprava formy včetně betonáže druhé misky cca 1 hodina.
Po kompletním vytvrdnutí misky ještě přebrousím.
A zvažuji, jestli vnitřek misky vystěrkuji hydroizolací, nebo to nechám takto, co si myslíte?

S pozdravem, Lukáš
Lukáš Jankovský
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2015, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Betonové misky

Příspěvekod Martin Iša » 14 kvě 2017, 17:43

Lukáši, je to pěkné, i když nejsem zrovna milovníkem betonových misek.Já jenom docela důležitou poznámku.Chybí ti tam dírky pro kotvící dráty. :think:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Betonové misky

Příspěvekod Lukáš Jankovský » 15 kvě 2017, 21:28

Nad tím jsem uvažoval, mám dvě varianty:
A) protáhnu odtokovými otvory
B) vyvrtám (nebyl jsem si zcela jistý, zda bych něco tak "malého" z hotové misky vytáhnul, kdybych něco dal do formy)
Lukáš Jankovský
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2015, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Betonové misky

Příspěvekod Jarek Servus » 16 kvě 2017, 20:57

Misky jsou pěkné dobré na pěstování. Na vrtání dodatečných otvorů se mi osvědčily vrtáky do skla čtyřramenné ty se v OBI nekoupí, jejich dvouramenné jsou na pendrek. Používám 6 mm vrták, musí se vrtat pod vodou. Bez problémů jsem jedním odvrtal asi 30 děr, zatím nejeví známky obroušení.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron