Severozápadní buňka

Vše co nepatří k danému tématu "Nebezpečí a pomůcky pro bonsai"

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod Petr Krásný » 16 led 2015, 19:51

No to víte přátelé, od Vánoc mě trápila chřipka s komplikacemi a dneska jsem nakouk na zahradu a už mě svrbí ruce, protože počasí nad nulou se dá využít. Pořád mě ale bolí hlava a kašel mě taky nechce opustit. Musel jsem vynechat schůzi BK a nůžky v bedýnce na nářadí se mi otevírají samy. Jinak jsem na borovicích a modřínech makal až do vánoc a jestli ta zima bude jako teď, tak hned jak to půjde tak tam vlítnu. Petr K. - Můžete někdo klidně se mnou, i když spíše kolegové důchodci.
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod Vahada » 18 led 2015, 18:22

Petře, hlavně se vykurýruj a ozvi se až budeš v pořádku.
Přání k uzdravení spojím hned s dotazem - zatím je pořád dost teplo, můžu na modřínech střihnout i silnější větve? Po střihu a tvarování budu vracet na zimoviště venku.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod Petr Krásný » 20 led 2015, 13:18

Ahoj Václave. Už se cítím na 95 % zdráv a začíná sněžit, potvora. Na modřínech můžeš dělat v podstatě všechny běžné zákroky, mimo přesazování. Mosíš však počítat s tím, že stromky jsou teĎ V ZIMNÍM SPÁNKU A NEMOHOU REAGOVAT NA TY POTVORY - SPORY HUB a proto rány nad jeden centimetru musí být ošetřeny něčím, co má v sobě fungicidy, další je že pupeny ještě nejsou dost dobře rozeznatelné ( živé, mrtvé) a proto musíš postupovat opatrně a také to, že větší zásahu je lépe provádět vd cca července, kdy reakce stromů co do růstu je lepší. Ahoj Petr
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod Vahada » 21 led 2015, 18:43

Petře, pravdu díš, zkusil jsem pár menších stromků prostříhat, ale doopravdy jsem dost často byl na rozpacích kam střihnout, na pupenech nic nerozeznáš, tak jsem raději na ty větší nesáhnul, Větší rány jsem řádně zamazal a pokud se počasí moc nezhorší tak u nich zkusím drátovat.
Využít zimní měsíce na střih a tvarování by bylo při současných zimách časově výhodné, ale zkusil jsem to letos v tomto času poprvé, tak to raději nebudu přehánět.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod Petr Krásný » 26 led 2015, 18:11

Dnes jsem na zahradě stihl několik modřínů zbavit dliuhých větviček, ale do zásadních kroků jsem se nepouštěl. I tak je to nejlepší, co mohu po té své chřipce a domácím vězení dělat, nádherně to čistí hlavu. Petr
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod Petr Krásný » 23 zář 2015, 15:34

Vzkaz k akci v sekci akce
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod Petr Krásný » 30 pro 2016, 15:01

Tak přátelé, alespoň na kafe by to chtělo po novém roce někam, nebo k někomu zajít!
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Severozápadní buňka

Příspěvekod David Kolis » 31 pro 2016, 12:26

Ahoj Petře,
nechci se moc vtírat k vám severozápaďákům (jsem Pražák a zde se nic neděje, ani nepořádá :( :( ), tak bych se rád něčeho od vás Libochovických zase přiučil. Loni na jaře to bylo u tebe super, rád bych to zopakova. Měj se fajn v novém bonsai roce.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Předchozí

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron