Určení druhu Jalovce

Když nevíme, tak se ptáme...

Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Marek Černý » 19 lis 2016, 22:44

Ahoj všem,

obracím se na Vás v rámci určení druhu Jalovce. Zatím, z dostupných zdrojů se domnívám, že by se mohlo jednat o "Media x Blaauw", ale bohužel to jistě nevím.
Proto prosím kohokoliv, kdo by mi mohl poradit/pomoci o odpověď. Dále bych se rád zeptal, z jakého důvodu mám, již od samotného výkopu ze země, na konci větviček hnědé konce? O Jalovec se starám pečlivě a nijak nepřehnaně, ale stále marně pátrám po příčině.
Předem všem moc děkuji. :jedna:


Obrázek

Zde, je detail větví:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek Černý
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 lis 2015, 13:30
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Marek Černý » 19 lis 2016, 22:54

Ještě bych k příspěvku chtěl připojit poslední otázku (omlouvám se, že nesouvisí s tématem), ohledně borovice blatky, která nyní na zimu, na konci jehlic začíná trochu tmavnout.
Chtěl bych se s Vámi poradit, zda je to normální chování borovice, nebo se jedná o nedostatek, např. hnojiva?
Opět, předem děkuji za veškeré reakce.

Obrázek
Uživatelský avatar
Marek Černý
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 lis 2015, 13:30
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Marek Černý » 22 lis 2016, 17:56

Je tu nekdo schopny mi poradit..?
Uživatelský avatar
Marek Černý
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 lis 2015, 13:30
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Jan Adámek » 23 lis 2016, 15:24

No, osýchání konců jehlic borovic může být způsobeno docela vážnou chorobou, viz: http://atlasposkozeni.mendelu.cz/atlas/ ... rovic.html .Na tuhle nemoc chcípají teď nejvíc černé 8-) a Heldrajchovy borovice kolem Prahy. A taky jsem viděl v neveselém stavu borovici těžkou v Suchdole.
Podle těch stránek by mohlo zafungovat lepší zalévání v zimě a na jaře. Zkrátka, všeho moc škodí....sucha i vody. No, černé borovice za Lužickými horami jsou zatím OK, tak zálivka pomáhá.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Jan Kalivoda » 23 lis 2016, 20:14

Nevím, nevím ale z fotky nejsem moudrý, je ve špatném stavu, podle mě dost přischl, nebyl ošetřen proti fungám aní insektám- doporučuji okamžítě pokud ještě nemrzne (alespoň u mě né) a na jaře řádně krmit-hnojit a pak se možná uvidí.
Ať to najaře rozdejchá přeje Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Marek Černý » 23 lis 2016, 20:38

Dobre, velice dekuji za reakce a urcite ji ihned osetrim jak pisete. Snad se nestane to nejhorsi a neprijdu o ni.. Vsem moc dekuji
Uživatelský avatar
Marek Černý
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 lis 2015, 13:30
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod peter gregus » 24 lis 2016, 22:23

Tá borievka nemôže byť sabina? Ťažko to určiť v takomto stave. Pred aplikáciou insekticídu by som spravil test na roztočce~svilušky s bielym papierom. Otriasť vetvu nad papierom a kuknúť či sa tam niečo drobné nehýbe... Aby sa zbytočne neaplikoval iný insekticíd.
Tá blatka...blatka má rada viac vody, ale nie príliš. Toto vyzerá na prelievanie, alebo následok prehnojenia.
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Marek Černý » 25 lis 2016, 20:05

Ahoj Peter,
Kdyz porovnavam detailni fotky na webu, tak mas asi pravdu a je tomu nejblize podobna! :jedna: Jen za tu dobu, co ji mam (od kvetna), tak se na ni neudelala ani jedna bobulka.
Ten test urcite provedu, budu oba stromky zitra kontrolovat, jsou ve skleniku u babicky, kam pres pracovni dny nejezdim a urcite pak napisu info, zda jsem na neco narazil.
Mam pripraveny bio postrik "Rock effect", mel by byt setrny k prostredi, ale ucinny, tak doufam, ze pomuze.
Moc si vazim rady a preji hezky den,

Marek
Uživatelský avatar
Marek Černý
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 lis 2015, 13:30
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod peter gregus » 25 lis 2016, 21:48

Ahoj Marek,
Rock effect a podobné prípravky sa mi osvedčili viac na prevenciu. Ak niečo identifikujem, už sa nevyhýbam chémii. Možno ale nenájdeš nič, tiež to môže byť spôsobené príliš vlhkým substrátom. Borievka by mala medzi zálievkami takmer preschnúť a má rada plné slnko ak nie je zrovna po presadení... a vzdušný substrát. Ale nechcem poučovať...
Tiež prajem pekný deň.
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Určení druhu Jalovce

Příspěvekod Marek Černý » 25 lis 2016, 23:13

Peter,
Zitra budu moudrejsi a myslim, ze s tim zalevanim mas pravdu. Denne na ocich stromky nemam a zaleval/rosil je pres leto vzdy, kdyz jsem u nich byl (zhruba kazdy vikend). Substrat by mel byt ok, je to akadama s raselinou. Zitra dam vedet a kdyz mi neco spadne na papir a nasledne se rozetre stopa, koupim chemii.
Jinak, uceny z nebe nespad a jsem naopak velice rad, ze se mohu na vec podivat s vice lidmi a najit tak pricinu, ze ktery si vezmu pouceni. ;)

Jeste jednou Ti dekuji a preji prijemny vecer,

M.
Uživatelský avatar
Marek Černý
 
Příspěvky: 9
Registrován: 19 lis 2015, 13:30
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron