38 let stará bonsai

Vše co nepatří k danému tématu "Naše stromky"

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod David Kolis » 11 čer 2016, 18:01

Ahoj Gerox,
jsem z Horních Počernic,tak se můžeš zastavit, pokecat, omrknout moje košťata a pokud budeš chtít, můžeš to nechat u mě na zahradě, než přestane trucovat a začne přirůstat.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Gerox » 12 čer 2016, 18:26

Na co čekám? Někdo hold musí pracovat i o víkendu :)

David Kolis - To myslíš vážně? Přes horní počernice jezdím každý den do Jiren. Za tuto "službu" a ochotu bych Ti byl velmi vděcný, určitě se po sz domluvíme, teď mám hodně zařizování přes týden, budu pendlovat Praha - Kladno, ale ozvu se a rád bych se sešel, děkuji moc!
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Martin Kolacia » 12 čer 2016, 21:26

můžu se zeptat jak jsi přišel na to že má 38 let ? .......... oni soudruzi v číně tohle umí udělat tak za 4 - 5 roků
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Gerox » 31 črc 2016, 14:52

To psali na stránkách, upřimně je mi jedno kolik jí je, jen mě to napadlo napsat do předmětu, nejsem zkušený, tak se omlouvám, pokud nemá 38 let.

Jen teď řešilm otázku, bonsai se vzapamatovala, ALE nové větvičky rostou z nových míst, na těch starých větvích nic neprorazilo, mám ještě počkat? Popřípadě co s tím?

Obrázek
Na starých větvičkách nic, jen proráží na nových místech..
Děkuji za rady, bez Vás bych to asi už vzdal :)

@Martine - koukal jsem na Vaše stránky.. NÁDHERA!
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Martin Kolacia » 31 črc 2016, 16:40

Já to nepsal proti tobě ....jen se mi nelíbí nekalé praktiky některých prodejců :?

tvůj problém se vyřeší jedině tak že rostlinu nebudeš stříhat a ona pořádně nasílí ...... pokud bude velmi dobře přirůstat a sílit pak při následném razantním sestřihu a defoliaci obrazí i na starším dřevu ... podle toho jak rostlina teď vypadá bych to viděl až klidně za rok až dva.

Bohužel teď je strom ve stavu kdy sotva žije a to jak vypadá je podružná věc.
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Gerox » 31 črc 2016, 17:48

Vůbec jsem to nebral proti mě, myslel jsem to tak, že je mi jedno kolik jí je, hlavně že žije :) a chápu rozhořčení...

No stříhat jí nebudu tedy, šlo mi spíše o ty starší vetvičky, v na každé hlavní vetvi jich je moc, tak mě napadlo, jestli nemám "ulevit" od toho množství, aby snadněji poté prorážela.
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Martin Kolacia » 31 črc 2016, 17:50

teď jí pomůže spíše žádné stříhání a bůjný růst .......... vůbec nejlepší se ale pak zotavuje takový strom ve volné půdě
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Vladimír Touš » 31 črc 2016, 20:47

U většiny původních větví - alespoň z toho, co je vidět na posledním fotce - se obrostu nedočkáš. Podle stavu kůry jsou suché. Živé větve po lehkém vrypu nehtem nebo ostrým nožem odhalí zelené kambium. Na svém stromku bych odstranil většinu suchých větví a tím zabezpečil více světla pro tvorbu pupenů a nových výhonů. Řez bych v této fázi udělal pouze do suchého dřeva - tj neobnažoval bych "živé" dřevo - omezení stresu a možné následné infekce. Následně: Maximum světla a KONTROLOVANÁ zálivka ideálně dešťovou vodou. V případě, že máš stromek venku, je potřeba ho chránit před přemokřením deštěm. Na parapetu v pokoji po týdnu otočit o 90° - rovnoměrný nárůst obrostu. Tohle stromků prospívá i v případě venkovního ustájení.
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Předchozí

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron