bonsai-ČBA reporáž

knihy, časopisy, starší čísla časopisu ČBA

bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Martin Iša » 22 čer 2009, 18:09

Možná už jste taky četli, mě to dnes zlepšilo náladu. :jedna: V novém čísle časopisu Bonsai, je skvělá reportáž od kluků Kotálů o sesazení modřínového lesíku na umělou desku, vkusně doplněnou břidlicí.O té desce je tu už psáno dříve.Neříkám to jen k vůli tomu, že Kluky znám, ale opravdu takových podrobných reportáží je poskrovnu. Jihočeská odloučená hlásí pochvalu :clap: :clap: :clap: :jedna: Ještě Láďo doplňující otázečky:1,Proč pemza, a ne sanza?2.Proč se do Keta přimíchává ještě akadama a rašeliník?3:Na posledním obrázku je vlevo na desce nějaká špice a mě to rozčiluje, páč nevím co to je.Co to je? :P Děkuji předem za odpovědi. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Jarda Marek » 22 čer 2009, 18:13

Musím kluky taky pochválit, byla to pastva pro oči :clap: :jedna: :clap: . Ten polák byl skvělej a dost poučil vysvětlil no a o klukách snad nepochybuješ ? ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 čer 2009, 21:29

Martine, děkuji za lichotky,Jardo,děkuji za pomoc a focení. :clap: :clap: Otázka proč pemza? Odpověď není to pemza, ale zeolit a důvodem je váha(hmotnost) celého výtvoru.
Otázka proč se přidává akadama a rašeliník do keta? Odpověď : keto je ve své podstatě ošklivý řidší bahno, takže se jemnou akadamou zahustí aby šly válet kuličky. A rašeliník je na lepší držlavost vody v té kaši.
Otázka co je ta špička? Odpověď : ta špička není nic,je to zřejmě tiskařský šotek . To je jen zřejmě úpravou fotky v tiskárně, taky jsem na to koukal a nic nevykoukal. :lol: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Martin Iša » 22 čer 2009, 21:44

V časopise je psáno pemza, tak proto jsem se ptal. ;) S tím ketem, je to pro mne, a asi nejen pro mě skvělá novinka.Zas o kus dál.Díky. :jedna: :clap:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Jarda Marek » 23 čer 2009, 05:32

Láďo nemáš zač pro mě to bylo perfektní učení a vždycky se budu snažit takovéto nabídky neodmítat :naughty: . Já děkuji Tobě žes mě k tomu přizval a měl sem možnost toho ten den vidět daleko víc, skvělí lidé, nádherné rostliny a navíc to je ten den, kdy jsme vybrali tu moji azalku, kdybych tam nebyl, tak bych ji neměl. A doufám, že to vydržel foťák bez úhony :oops: . Děkuju a budu se těšit na další takovou nabídku. :clap:
Jsem prostě ujetej :lol: :P :lol:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Jiří Svačina » 23 čer 2009, 09:25

Reportáž jsem neviděl ale jak to čtu tak do té směsi by byla dobrá i ta pemza....
Pemza = metamorfovaná /přeměměná/ lehoučká porézní ale tvrdá vápenato hořečnatá hornina = drcený tuf, silně nasákavý ale časem porůstá mechem, zanáší se a v mrazech rozpadá
Sanza = živcový hranatý písek - drobný štěrk, nerozpustný - vlastnosti mimo fyzikální - je omletý ale hranatý, tak se nesléhá , - je bez dalších zvláštních vlastností
Zeolit = také kamínky - hranatý štěrk, ale protkaný sítí jemných kanálků. Nasákavý - sorber - to je jeho hlavní skvělá funkce - v jeho schopnosti stahovat ze substrátu balast - soli, - a vytváří skvělé prostředí pro růst moc užitečných simbiotických hub...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod tomikzlesa » 23 čer 2009, 12:16

Pěkná reportáž, po dloouhý době jedna z těch kterou sem i přečetl, opět sem se usvědčil že fotky a skutečnost se nedaj srovnávat.
Akorát mi v tom lesíku schází náký oživujicí rostlinky (kapradíčka atd...) uvažujete časem o nečem takovým ?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Jarda Marek » 23 čer 2009, 15:09

No jestli uvažují o kapradí rostlinkách, to nevím a taky by mě to zajímalo, ale srnka nebo jelen nebo co to bylo, ten lesík už navštívil :lol: :lol: :lol: no a myslivec nikde :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 čer 2009, 17:56

Nějaké blbinky tam asi budou zasazeny, ale napřed se musí dosadit na jaře malé modřínky,na místa těch tyček,k dotvoření hloubky díla. A pak se uvidí.Zatím jsem rád, že všechno roste jak má. :P :)
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: bonsai-ČBA reporáž

Příspěvekod Jarda Marek » 23 čer 2009, 18:54

Držím palce ať jede :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano


Zpět na Literatura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků