Seznamka

Re: Seznamka

Příspěvekod maros » 21 kvě 2009, 00:24

Dobry den,

volam sa Maros Belan, mam 33. O bonsai sa aktivne zaujimam asi rok. Tuto jar som zacal s yamadori. Rad by som sa s Vami podelil o zopar mojich fotiek. Budem vdacny za Vase rady a nazory. Bonsai a yamadori sa venujem aj na svojom blogu: http://belanmaros.blogspot.com/
S pozdravom
m.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Seznamka

Příspěvekod sesino » 25 kvě 2009, 20:13

Ahojte priatelia bonsajisti
volam sa Svetozar Kolenicka , byvam pri Topolcanoch, som rocnik 1956, ked som zacinal pestovat bonsaje literatury bolo malo , tak moje tvarovanie zacinalo podla obrazkov a tak podobne ;),chodim rad do prirody, samo vzdy vybaveny nozom , noznicami , vzdy clovek objavy nejaky pekny strom, ktory ma zaujme , moj prvy bonsaj bola lipka , ziadem vystavny kus , ale pre mna velmi vzacna :)
sesino
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2009, 09:13

Re: Seznamka

Příspěvekod kromax » 31 kvě 2009, 10:11

Dobrý den,
jmenuji se Petr Laichman, bydlím kousek od Brna a je mě momentálně nějakých 24 let. Jsem bonsajové "pískle", i když se bonsajím věnuji od roku 1996. Začínal jsem s lipkou, kterou jsem získal jako yamadori. Ale bohužel, už není mezi námi. Vydržela mě pěkných 12 let. Zajímám se taky trošku okrajově o Japonsko a pár věcí s tím souvisejících.
Jinak hotovou bonsaj nemám žádnou, momentálně s snažím o jednu ze skalníku a jednu z fíkusu. Taky mám jeden pokus o bonsaj z buxusu. Toť zatím vše. Fotky těch strmků určitě někdy uvidíte, protože bych potřeboval poradit od zkušenějších jak pokračovat. To je kolem mě asi tak vše. Přeju spoustu pěstebních úspěchů...a nejen těch. Petr
Petr
Uživatelský avatar
kromax
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 kvě 2009, 12:04

Re: Seznamka

Příspěvekod Mildaprichy » 01 čer 2009, 22:08

Zdravím všechny. Jmenuju se Milan Přichystal, ročník 1973, žiju v Boskovicích. Tak zkouším pěstovat nějaký stromky, snad se to bude bonsajím někdy podobat. Procházel sem tady vaše příspěvky a vidím, že zde najdu asi hodně dobrejch rad. Tak vás občas pobavím svýma prostoduchýma otázkama. A bude jich požehnaně. Hned dneska jich tam pár nasypu.

Per to do nás co se vejde....... :P Jarda.

Jenom, co zjistím, jak sem narvat nějaký foto. :blednu:
IMG_1118.jpg
IMG_1118.jpg (95.79 KiB) Zobrazeno 4745 krát


Sláva, vypadám žádná sláva, ale aspoň umím fota.
Naposledy upravil Mildaprichy dne 03 čer 2009, 21:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Seznamka

Příspěvekod Václav » 02 čer 2009, 20:34

Ahoj pánové,jsem zde s váma již 14 dní a ještě jsem se nepředstavil.Jmenuji se Václav Gutlebet jsem z Postoloprt,je mě 44let a jak to tak sleduji musím se ještě moc a moc učit.Doufám že se toho od vás naučim co nejvíce.
Václav
 
Příspěvky: 92
Registrován: 27 kvě 2009, 18:42
Bydliště: Březno okr.Louny

Re: Seznamka

Příspěvekod Peter Petrik » 03 čer 2009, 16:24

Ahoj, zdravím všetkých bonsajistov.Volám sa Peter Petrík. Som z východného Slovenska. Mám 27 rokov. O bonsaje sa zaujímam asi 7 rokov, aktívne asi 2 roky. Misky na bonsaje si vyrábam sám a tiež aj vypaľujem, tiež vyrábam misky na pestovanie a to z betónu. :D
P1010671.jpg
P1010671.jpg (36.91 KiB) Zobrazeno 4792 krát
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: problem

Příspěvekod petradelt » 04 čer 2009, 20:53

Dobrý den všem.
marně hledám nějakou hlavní stránku, nebo nevím jak to nazvat, kde bych se také představil a projevil zájem o získávání informací o bonsajích,
zkusím to tedy zde. Jmenuji se Petr Adelt, jsem už starý pardál(58), ale v bonsajích jen zajíc, i když se tímto koníčkem zabývám již několik let.
Bohužel bez nějakého odborného vedení nebo konzulltací, pouze jako amatér. Jsem z Nového Strašecí a vím že tyto (stránky) navštěvuje "kolega" z Kladna. Rád bych navázal kontakt, momentálně jsem zapomněl jméno, popřípadě podnikl návštěvu. Totéž nabízím já.
Za čas bych se pokusil naučit vkládat i své foto. Jsem starší pán, takže s pc trochu zápasím. Do e-mailu vkládat přílohy zvládám, nevím co je potřeba tady ale snad mě syn zaučí. To by myslím na úvod stačilo, budu rád když mě někdo odpoví, abych měl jistotu že to někam došlo.
Zdravím všechny s pozdravem: Okrasným zahradám zdar a bonsajím zvlášť!!! :lol:
Petr Adelt
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod Jarda Marek » 04 čer 2009, 21:09

Takže ahoj Petře, vítám Tě u nás a budeš-li mít problémy napiš na email pokusím se Ti poradit. Dole na hlavní stránce fóra jsou pravidla a návody, tak si to pokus v klidu přečíst a bude-li problém ozvi se rádi Ti poradíme a navedem.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod petradelt » 04 čer 2009, 21:35

Zdravím všechny, postupně se doprácovávám dál, již jsem o sobě něco napsal u "Václavova" problému, teď jsem se dostal na seznamku, tedy ještě jednou:
Jmenuji se Petr Adelt, jsem z Nového Strašecí, 58 let, čirý amatér již asi 5 let. 20 let jsem "ztratil" blbnutím u cibule mrkve apod, než mě popadla vášeň pro bonsaje. Samozřejmě mě chybí kolega s kterým bych konzultoval co s jednotlivými rostlinami, každá cizí bonsaj mě připadá o mnoho lepší než ty které vidím doma denně. Tak už to ale asi je. Píše se zde o amatérech ale je vidět, že jsou zde již odborníci. kteří mají cit.
Foto bohužel v pc nemám a asi bych ho neuměl vložit, ale slibuji že se vše naučím. Jak jinak by jste mi radili co provézt z předloženým materiálem.
Teď nevím jestli se neopakuji ve stejném fóru, ale vždycky mi říkali radši pozdrav dvakrát než vůbec.
Takže se mějte a držte mi palce.
Petr
Naposledy upravil petradelt dne 29 črc 2009, 22:18, celkově upraveno 1
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Seznamka

Příspěvekod petradelt » 16 čer 2009, 22:53

Tak už jsem se přátelé dopracoval tak daleko, že se mi podařilo vložit sem svůj ksicht.
Je zajímavé, že čím je technika na lepší úrovni, tím jsou ty fotky rok od roku horší. :x
Zdraví Petr Z New Bubu
Přílohy
já,já,já,jenom já.jpg
já,já,já,jenom já.jpg (152.95 KiB) Zobrazeno 4621 krát
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Seznamka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků