Yamadori jak na to ?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod 001čolek » 05 zář 2014, 07:12

Johnys píše:Není to tak dlouho, co jsem četl tohle vlákno tak snad to tu někde už není :D
Přinesl jsem si yamadori borovic tak se chci zeptat jestli je lepší jim protrhat staré jehlice nebo je ponechat a mlžit přes korunu?

....................................................................................................................

Není to tak dlouho co jsme to probírali v jiném vlákně , že právě borovice je nejlepší kopat na jaře.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Johnys » 05 zář 2014, 10:15

Chtěl jsem to zkusit, co půjde líp. Mám jen pár slabých stromků. Jen přemýšlím jestli je zakrátit na dvě nebo je nechat, počkat jestli pojedou a až pak je stříhat. Co si tak pamatuji, pan Kotál tu psal, že odstraňuje pouze celé větve
Jan Škarda
Johnys
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2010, 22:21
Bydliště: Obecnice, okr. Příbram

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 31 črc 2015, 07:57

Tento tis už tady byl v některé z dřívějších stránek vlákna ve stavu po vykopání, nedávno jsme ho stěhovali, aneb ať žijí velké stromy! :D
Viz http://bonsaimoravia.blogspot.cz/2015/07/mega-yew-transport.html
Přílohy
tis 2011.JPG
2011
tis 2015.JPG
2015
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 17 říj 2015, 18:33

A tento týden jsme zas stěhovali kámoše tisu z příspěvku výše :D .

http://bonsaimoravia.blogspot.cz/2015/1 ... ort-2.html

Jinak podzimní sezóna už pomalu začíná a je na čase brousit rýče a krompáče na "plevelnější" druhy listnáčů :D ... My už hlásíme první lípu (která ovšem stála v cestě, ale to nevadí)...
Přílohy
DSC_1157.JPG
DSC_1160.JPG
DSC_1160.JPG (153.54 KiB) Zobrazeno 3864 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Vladimír Touš » 18 říj 2015, 20:44

Lukáši, příští zastávka Třemošnice - Žižkův dub? :jedna:
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Mirek z Brodu » 16 lis 2015, 01:19

Zdravím vsechny, jelikož se v tomto vlákně trošku ztracim, tak se chci zeptat, kdy je nejlepší doba na vyzvednutí jalovce tuhého či obecného (mám par kousku, ktere bud stoji nebo leží a dosahují az 1,5m v nadzemní casti, což se bude rozhodne redukovat, jelikož obrostu maji poměrné dost i v nižších patrech. Navíc maji poměrné bizarně kroucené kmeny, já osobně bych řekl ze jsou tam několik desítek let, ale odhad na jalovce ještě moc nemam.)? Dale bych se rad zeptal jaký způsob by byl nejlepší, jelikož se me zda, ze tyto jalovce maji poměrné hodne dlouhé koreny od nadzemni casti po koreny, ktere jsou opravdu na pevno a než se dostaví vetší množství vlásečnic (rekneme pul metru). Otázka je, zda je to kvůli kořenům vůbec možné. Lokalita je 400 m. n. m., kraj vysočina a stanoviště je na sluncem exponované a skalnaté s hromadou vysokých borovic. I pres to, ze je to skalnatý povrch, jalovce maji hodné kořenu v zemi a ne ve skále. Dva jsem si letos přinesl v období přelomu jara a léta a vetší K.O. a menší O.K.

Děkuji za radu, Mirek z Brodu
Mirek z Brodu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 30 bře 2015, 20:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Vladimír Touš » 16 lis 2015, 10:15

Mirku,
zdravím do Brodu. Za mě 100% nechat na místě a těšit se z jejich krásy tam, kde jsou a kde je jim nejlépe ;) : viz větší exemplář.

Jalovec obecný patří mezi ohrožené rostliny a je na území ČR chráněn.
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Mirek z Brodu » 16 lis 2015, 11:54

Já pravě nevím, zda je to obecný či tuhý, tak snad jsem neudělal něco špatně :think: Ale s těmi většími je asi jak říkáš pravda, ze by se vůbec dali vyzvednout. Takže jalovce jedině v zahradnictví nebo dovoz?
Mirek z Brodu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 30 bře 2015, 20:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 16 lis 2015, 15:55

Mirku Jalovec tuhý (Juniperus Rigida) se u nás ve volné přírodě nevyskytuje.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Mirek z Brodu » 16 lis 2015, 16:55

Děkuji za upřesnění, na internetu jsem nenašel, ze se u nás nevyskytuje, takže jsem zase o něco chytřejší :jedna:
Mirek z Brodu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 30 bře 2015, 20:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků