Dub z okraje lesa

Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 07 bře 2013, 19:53

Rád bych představil dub co mě láká a bude další v mém pořadí 3
Má větve na jednu stranu jelikož roste na kraji lesa, tak bych ho viděl jako strom ve větru
Jeho kmen se zužuje a ve spodní části je dutina po nějaké větvi či hlavním kmenu
Nebari je 13,3cm a výšku bych viděl kolem 1 m
Přílohy
IMG_3082.JPG
IMG_3081.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Míra Z » 08 bře 2013, 01:15

Zle rozhodně nevypadá,držím palce tvému zelenému palci na duby :mrgreen:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 09 bře 2013, 12:26

Míra Z píše:držím palce tvému zelenému palci na duby :mrgreen:

Míro děkuji

jelikož je pro mě optimální doba na přesazení z lesa, kdy strom zatím spí a vlhkost vzduchu je prosycená :!:
jsem se rozhodl přesunout dub ke mě :!: po lehkém obrytí a zjištění že existují povrchové kořeny jsem odstranil kůlový kořen
z části jsem odstranil bal a před usazením namočil do vody
mezitím jsem namíchal hrubí písek s antukou a zahradní směsí přibližně 1-1-1
na dno nádoby nadrtil polystyrenovou desku přidal připravenou namíchanou zem, usadil dub a obsypal, některé kořeny jsem přitáhl drátem aby netrčeli ven a důkladně hůlkou zapracoval zem mezi kořeny
Prolil , upravil kosterní větve, které zatím ponechávám a rány ošetřil :!:
teď odpočívá a děj se vůle jara na probuzení do nového života :!:


poslední foto - pro tuto část stromu jsem dub chtěl :idea:
přirozená dutina po větvi či hlavním kmenu, musím pouze vyčistit vnitřek od měkké hniloby :!:
Přílohy
IMG_0247.JPG
IMG_0245.JPG
IMG_0248.JPG
IMG_0249.JPG
IMG_0250.JPG
IMG_0250.JPG (104.79 KiB) Zobrazeno 8180 krát
Naposledy upravil ruda.p dne 09 bře 2013, 12:59, celkově upraveno 1
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 09 bře 2013, 12:56

Přidávám foto a video

zatím nevím jak dlohé kosterní větve nechat a některé mě tam vadí, ale ponechávám tam zatím vše odstranit se dájí potom :!:
vrchol mě taky zlobí :!: je to jediná větev co roste opačně a zvyšuje strom, ale myslím si že do budoucna by se mohla hodit na zajímavý vrchol koruny

http://www.youtube.com/watch?v=78YyeuyL6-Y
Přílohy
cats.jpg
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Martin Cigánik » 09 bře 2013, 18:22

Ahoj. Což o to, stromek má určitě budoucnost. Má spoustu kořenů a celkem pěkné náběhy(na dub)...
ALE- už se to mockrát řešilo, že duby se kopu snad nejpozději ze všech listnáčů-až když jedou...
ALe tak z předchozích zkušeností s tvými duby bych se nedivil, kdyby jel:-D
Asi budeš holt vyjímka potvrzující pravidlo.
A ještě jedna věc- ten substrát, který používáš je fakt peklo. Přitom toho tady o substrátech jsou tři pr..lky...
Ale budu se znova opakovat, že seš nejspíš klikař.
Hlavně aby strom přežil.
Martin
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Compel Lubomír » 09 bře 2013, 18:29

Ten Šinkanzen ( Ruda ) má fakt kliku. Málem jsem taky mazal vykopat můj připravovaný dub. Ale pak jsem zarazil a počkám si na léto. :mrgreen:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Václav Holakovský » 09 bře 2013, 19:13

nevidím důvod proč nekopat, právě duby sázíme do volné na pole, když Ruda ochrání doubek v kontejneru před mrazem má velkou šanci,
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod 001čolek » 09 bře 2013, 20:34

Re Václav
No jo,ale ty duby co momentálně sázíte jak píšeš mají určitě celistvý koř. bal a neseberete jim třetinu až polovinu větví + podstatnou část kořenové soustavy. Je to jen můj názor,Ruda je klikař tak mu to třebas klapne...přeju mu to. Jako Luboš také raději počám do začátku léta,mě se to osvědčilo a kamarád s tím má taky dobrou zkušenost. Letošní a podzimní toulky za yamadori se vyplatily,našel jsem spoustu kvalitního materiálu (i pár moc pěkných doubků) tak pojedu podle osvědčených metod a pokusy nechám na Rudu :D .
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 09 bře 2013, 20:49

Kluci není klika jako klika :!:
berte to tak že bydlím v oblasti kde mrazy nejsou tak kruté,
již minulí strom co jsem kopal taky v březnu zimu přežil a větve jsou v pořádku a těším se že pojede dál :!:
A právě ten v letním období, i když to bylo konec léta dub Tomas bude horší z hlediska vyzrání větví, ale tváří se, že by to mohl dát taky uvidím jak bude obrážet popřípadě se dají nové větve :!: pokud to nevzdá

Starším dubům odumírají často celé větve a proto se stane že to po nějakém roce vzdají i ty naše v nádobách, to je už osud :?:
nejsem dendrolog proč odumírají beru to jako součást stromů :!:
Každopádně ta majestátnost se mi líbí na těch to stromech a jsem rád že se vyskytnou takové kusy jako tento aniž bych nachodil km
a mořil se složitým kopáním a tvarováním, mám rád stromy co už nějaký náznak tvaru mají

Nechci se tu přít jak, kdy a proč :!: Chci jen s vaší pomocí mu dát tvar, aby byl slušným zástupcem Greenhornů :!:

Martin Cigánik píše:A ještě jedna věc- ten substrát, který používáš je fakt peklo. Přitom toho tady o substrátech jsou tři pr..lky...


Ano je toho tu plno ....... a přesto stromy rostou v takovém podloží že bys je do toho nezasadil :!: já používám právě toto složení, protože mé myšlení mi na venkovní nedovolí zatím jiné použít :!: Ano na pokojové sem začal experimentovat s moderními substráty a samozavlažovacími nádobami z důvodu letního a rychlého prosychání, tak nech tomu čas a uvidíme kam se posunu dál :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 09 bře 2013, 21:05

001čolek píše:Re Václav
No jo,ale ty duby co momentálně sázíte jak píšeš mají určitě celistvý koř. bal a neseberete jim třetinu až polovinu větví + podstatnou část kořenové soustavy. Je to jen můj názor,Ruda je klikař tak mu to třebas klapne...přeju mu to. Jako Luboš také raději počám do začátku léta,mě se to osvědčilo a kamarád s tím má taky dobrou zkušenost. Letošní a podzimní toulky za yamadori se vyplatily,našel jsem spoustu kvalitního materiálu (i pár moc pěkných doubků) tak pojedu podle osvědčených metod a pokusy nechám na Rudu :D .


Čolku klikaři jsme všichni, když vyklučíme jakýkoli strom a odebereme mu jak korunu tak kořeny :!: nic jiného to není než holý pokus zda to přežije :!:
je to už opravdu na tom stromu zda to nevzdá :!: a mi se mu snažíme dát jen podobné podmínky jaké měl na původním stanovišti

:!: Poprosím teď již pouze k danému stromu :!: připomínky a náměty děkuji
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron