strihanie

Re: strihanie

Příspěvekod ruda.p » 01 úno 2012, 14:49

tak jsem ho obral a nechal nějaký základ, ted už jen čekám co a jak přibyde a kde je vysoký 30cm

pokud jsem udělal někde chybu budu rád když mě na ní upozorníte, jednu asi už mám opět jsem to zasadol šejdrem asi žé? vrchol a pata kořene !
Přílohy
IMG_0744_PP.jpg
ze předu
IMG_0744_PP.jpg (37.3 KiB) Zobrazeno 1735 krát
IMG_0745_PP.jpg
bok pravý
IMG_0745_PP.jpg (45.49 KiB) Zobrazeno 1735 krát
IMG_0746_PP.jpg
ze zadu
IMG_0746_PP.jpg (35.36 KiB) Zobrazeno 1734 krát
IMG_0747_PP.jpg
bok levý
IMG_0747_PP.jpg (45.26 KiB) Zobrazeno 1736 krát
IMG_0748_PP.jpg
ze zhora
IMG_0748_PP.jpg (55.4 KiB) Zobrazeno 1734 krát
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 úno 2012, 17:20

Spodní větev nech růst volně, co to dá, bude rychle sílit, uvidíš sám. Potom na drátovat na určitou délku a pak zkrátit. Vlastně se to týče i ostatních větví aby byli silnější, jen spodní nejsilnější a na vrcholu nejslabší. To asi vše.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: strihanie

Příspěvekod ruda.p » 01 úno 2012, 23:19

opět děkuji za radu, já ty větve tam měl, ale nelíbyli se mi jak byli zakrácené prostě, tak nepřirozeně,
proto jsem se rozhodl udělat nové snad to výjde
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 úno 2012, 17:50

Rudo, zda se ti původní větve líbí nebo nelíbí, zda je střihneš a začneš odznovu , není důležité. Podstatnou věcí je, kdy to uděláš! V kterém období. Mě přijde, že si to nyní udělal celkem předčasně. Já bych ještě minimálně měsíc počkal. Nové větve budou vysoukané. Stále ještě není dostatek světla. Všichni tady svorně říkáme, jak máme kytky na parapetech, co nejblíž k oknu a tím jim zajišťujeme světla dostatek. Není to pravda. Nejde jen o světlo jako takové. Jde i o délku světelného osvitu. No a ta délka nám ještě v únoru chybí. Misku bych volil o něco větší. Potřebujeme vytvořit dostatek kořenů aby vyniklo nebari.V malé a celkem vysoké misce, budeme mít kořeny dost zmuchlané. U některých, spíše u většiny, to nevypadá nejlépe.
Potřebuji taky pár kytek ostříhat, ruce mi svědí jak při svrabu, přemáhám se abych na ně nesahal právě předčasně.
V jiném vlákně si nakousnul neošetřené větve po střihu. Chtěl jsem být taky takový naturista. Vyzkoušel jsem ošetřit cu pastou, a od té doby , řezné rány budu ošetřovat. Pasta časem zmizí a rána je mnohem dříve a čistěji zahojena. Něco jiného je u jehličnanů, tam to za pastu udělá smůla.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: strihanie

Příspěvekod lacike » 03 úno 2012, 21:00

Nemyslim, ze dlzka vetiev, resp. vzdialenost medzi listami je problem, aj tak nove vetvy musi nechat ako tahune, aby nabrali hrubku a potom zakratit. Cize neesteticke obdobie bude mat tak ci tak.

Problem je skor to, ze potrapil stromcek v obdobi, ked nema vela svetla a teda energie, aby to zakratenie v poriadku rozdychal. Na druhej strane, je to vtaci zob, to je burina, takze nic tragicke ;)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: strihanie

Příspěvekod ruda.p » 04 úno 2012, 04:10

Tak z mého pohledu stříhat můžeš pokud máš kořenový bal zdravý kdykoliv, to stromku neuškodí - samozřejmě na velikosti rány, ale i tak viděl jsem opravdu hodně poškozené stromy a rašili snad o to víc a v misce to je obdobné pokud je zdravý bal
venkovní se stříhají právě v době kdy list nezakrývá kostru a během růstu a drátuje se když má mízu, aby nepraskali větve a bylo to průžné
pokojovky podle přírustu kdykoliv možná nato máte jiný názor ale já si za tím stojím - byl jsem a jsem rebelem :mrgreen:

s tím štěpařským voskem či cu-pastou je to pro bonsai přínosem , ale taky to závisí na druhu dřeviny a vedeném řezu
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ligustrum (Stále zelený ptačí zob)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron