Žíhání měděných drátů dokec

Vše co nepatří k danému tématu "Nebezpečí a pomůcky pro bonsai"

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Jarda Marek » 01 pro 2010, 08:19

Lada Fabián píše:Koukněte ke klukům do nového obchůdku.Dávali sem odkaz.Super ceny za dráty. :jedna:


Láďo máš naprostu pravdu :jedna:
Myslím že každý koníček něco chce a měl by to dostat, ale nato musí přijít každý sám :think:
My češi jsme mistři improvizace, ale budu li mít za koníčka veterány a doma starou Pragovku, zkus do ní nacpat motor ze škodovky, protože ten Pragováckej zrovna vypověděl službu :o :shock: :o :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Žíhání měděných drátů dokec

Příspěvekod Pavel Š. » 01 pro 2010, 14:25

Jarda Marek píše:
Lada Fabián píše:Koukněte ke klukům do nového obchůdku.Dávali sem odkaz.Super ceny za dráty. :jedna:


Láďo máš naprostu pravdu :jedna:
Myslím že každý koníček něco chce a měl by to dostat, ale nato musí přijít každý sám :think:
My češi jsme mistři improvizace, ale budu li mít za koníčka veterány a doma starou Pragovku, zkus do ní nacpat motor ze škodovky, protože ten Pragováckej zrovna vypověděl službu :o :shock: :o :think:

Myslím, že to není zrovna dobrý příměr. Souhlasím s tím, že každý koníček něco stojí, ale drát je v bonsajistice docela pomíjivá záležitost a té větvi je srdečně jedno, jestli je ten drát z "Pragovky či ze Škodovky". Ostatně někteří ortodoxní bonsajisti používají i jiné techniky k dosažení požadovaného tvaru bez drátování. Hlavní výhoda kupovaných drátů je podle mě v lepší manipulaci s nimi a v okamžité dostupnosti bez úprav.
Ale jak již psali jiní, za peníze co ušetřím na drátech si raději koupím novou kytku nebo kvalitní misku, ze které bude užitek mnohem delší dobu. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Petr Brejška » 01 pro 2010, 16:58

Měl bych pár připomínek k používání měděných drátů pro tvarování.Delší dobu jsem používal měděné dráty a docházelo k poškozování stromků.Marně jsem pátral
proč.Až po konzultacích s ostatními skušenými pěstiteli,to byla měď.Neplatí to pro všechny rostliny.Proto pokud možno jsem přešel na hliník,i když je to trochu dražší.Ale co by člověk pro svého koníčka neudělal.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Jarda Marek » 01 pro 2010, 20:41

Pavel Š. píše:Myslím, že to není zrovna dobrý příměr. Souhlasím s tím, že každý koníček něco stojí, ale drát je v bonsajistice docela pomíjivá záležitost a té větvi je srdečně jedno, jestli je ten drát z "Pragovky či ze Škodovky". Ostatně někteří ortodoxní bonsajisti používají i jiné techniky k dosažení požadovaného tvaru bez drátování. Hlavní výhoda kupovaných drátů je podle mě v lepší manipulaci s nimi a v okamžité dostupnosti bez úprav.
Ale jak již psali jiní, za peníze co ušetřím na drátech si raději koupím novou kytku nebo kvalitní misku, ze které bude užitek mnohem delší dobu.


Pavle, Pavle jeli drát v bonsajistice "pomíjivá záležitost" tak si můj příspěvek vůbec nepochopil :roll: omlouvám se :oops:
Omlouvám se za nesrozumitelně napsaný příspěvek všem kdo to pochopil jako Pavel
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Pavel Š. » 03 pro 2010, 12:27

Jarda Marek píše:Pavle, Pavle jeli drát v bonsajistice "pomíjivá záležitost" tak si můj příspěvek vůbec nepochopil :roll: omlouvám se :oops:
Omlouvám se za nesrozumitelně napsaný příspěvek všem kdo to pochopil jako Pavel


No, já si naopak myslím, že jsem ho pochopil dobře. Ostatně větu: "Myslím že každý koníček něco chce a měl by to dostat, ale nato musí přijít každý sám" s odkazem na nákup drátů v novém e-shopu, snad ani jinak než jako pobídku k jejich koupi pochopit nejde. :think:
Každopádně trvám na tom, že jsou věci, které nahradit jdou (tedy tebou zmiňovaná mistrná česká improvizace), kam patří třeba ty dráty a naopak jiné věci (některé nářadí, tmely atd.), které podle mě plnohodnotně nahradit nejdou. A "pomíjivost" drátů byla myšlena ve smyslu doby resp. délky použití, tedy investice do koupě drátů, které svou funkci na rostlině plní pár měsíců vs. třeba do misky na x let.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod maros » 03 pro 2010, 18:53

Pavel Š. píše:Každopádně trvám na tom, že jsou věci, které nahradit jdou (tedy tebou zmiňovaná mistrná česká improvizace), kam patří třeba ty dráty a naopak jiné věci (některé nářadí, tmely atd.), které podle mě plnohodnotně nahradit nejdou. A "pomíjivost" drátů byla myšlena ve smyslu doby resp. délky použití, tedy investice do koupě drátů, které svou funkci na rostlině plní pár měsíců vs. třeba do misky na x let.

Napadá ma pár poznámok. Pochybujem, že Jarda má nejaký zvláštny dôvod promovať hliníkový drôt v novom eshope. Asi to myslel inak ako si to pochopil. Čo sa nahraditeľnosti produktov týka tak náradie je snáď jediná vec s ktorou fakt nemá veľký zmysel experimentovať. Tmely sa nahradiť dajú, Vinco si u nás v klube vyrába svoj (z čoho to je jeho výrobné tajomstvo ;) ), alebo ich môžeš nepoužívať vôbec ak máš odvahu vzbúriť sa proti konvenciám.
A tvoje porovnanie koľko mesiacov plní drôt svoju funkciu podľa mňa "kulhá", nie je náhodou tých pár mesiacov keď na rastline je drôt kľúčových pre budúci dizajn celej bonsai počas jej (dúfame) dlhého života?
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Martin Iša » 03 pro 2010, 20:19

Ač čtu několikrát, nevidím nikde,že by Jarda odkazoval na nový shop. :think: To je trochu nedorozumění.Souhlasím s Marošem. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Jarda Marek » 03 pro 2010, 23:00

Abych to trochu uvedl na správnou míru, tak jsem tím pouze chtěl říct jak je správné používat správné věci tam, kde se používat mají. Na tomto příkladu je vidět jak je čeština dvojsmyslná.

Jsme fórum pro začínající a jak jste se již dočetli měď je pro začínající nevhodná :naughty:
(tím netvrdím, že ji nemohou používat)
proto preferuji eloxovaný hliník, je s ním mnohem lepší manipulace :jedna:
(pevný měděný drát se při nesprávném použití zařízne do jemější kůry jak nůž do másla, což jde s hliníkovým taky ale je to méně pravdě podobné) ,
a při správném a opatrném odmotání ze stromku jej používám po narovnání znovu ;)
(jeden konec utáhnu do svěráku a za druhý trhnu kombinačkami, je rovnější jak špejle mimochodem mám to naučené od Ládi)
no a drátů jsem zatím moc nekupoval. To co jsem nakoupil používám dodnes a dost lidí může potvrdit že stromků zapěstovaných a natvarovaných mám dost
( pardon slovo dost je relativní takže upřesňuji okolo 100)
Napínáním stáhneš větve pouze dolů :jedna:
(nepoužiješ-li rozpěrku přez kterou větev prohneš opět zpět)
ale potřebuješ na větvi udělat taky pohyb do leva a do prava
(jak určitě víš) :idea:
a to stahováním nelze :naughty:
(nepostavíš-li okolo stromku provizorní lešení)
No a tvoje rčení že je drát v bonsajistice věc pomíjivá je taky špatné, dost dobře to napsal Maroš :jedna: .
(Všechno je pomíjivé, my, naše stromky, protože ať za 10, 100 či 300 let stejně odejdou, takže proč to vlastně všechno děláme ? )
No a konečně jelikož jsme nekomerční fórum a věřím že i budeme :jedna: , tak odkazy zde umístěné určitě nebudu preferovat.
Takže tím příspěvkem jsem chtěl pouze říct že chci-li něco dělat (nějakého koníčka) a očekávám-li od toho něco, měl bych tomu věnovat vše co jen můžu aby se mi mé očekávání vyplnilo, pak už je vše jen a jen na mě a mé tvůrčí fantazii.
Jen tak mimochodem, jsem člověk který když něco chce tak toho dosáhne ať to stojí co to stojí
(ne že bych měl dost peněz, ale nebudu klidně 14 dní žrát jen abych nato ušetřil, abych to měl a nezajímá mě cena)
Takže si myslím, že svým stromkům dávám vše to nej a ne nějaké náhražky které si nezaslouží :naughty: .

Chci tímto poděkovat všem kteří se mě zastali a můj původní příspěvek pochopili
kluci dík
Ještě jednou se omlouvám že jsem svůj příspěvek kuli kterému to vzniklo napsal tak jak jsem ho napsal :oops:
zítra to přesunu admin.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Žíhání měděných drátů.

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 pro 2010, 16:44

Já vyjadřuji naprostý souhlas s Jardou, a jen dodám, že Jardu znám a dobře vím, že chce pomoci, jak nejlépe může, a to se týká i ostatních lidí na tomhle fóru. A mimochodem, já tedy jedině používám japonské dráty, tj. eloxované dráty, díky lepší manipulaci a mí první dráty mám dodnes, cirka 8 – 9 roků a dají se pořád používat.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Žíhání měděných drátů dokec

Příspěvekod Lada Fabián » 04 pro 2010, 20:39

Také jsem ze začátku používal elektrikářské měděné dráty,které jsem žíhal.Od té doby co jezdim na akce a vyzkoušel elox.hlínu jsem do hlíny investoval.Sám jsem se přesvědčil ,že měd je pro ty co mají už něco namuchláno a ví kam ta která větev půjde a necvičí s ní jako my začínající!
Nechci vůbec nikoho ovlivňovat ať si to každý vyzkouší a dělá tak jak to jemu samotnému vyhovuje!
A stím odkazem na obchůdek kluků jsem upozornil jen proto že jsem dokupoval nějaké průměry asi týden před tím než byl odkaz dán sem na forum a zaplatil o něco víc. Jen jsem chtě aby ostatní ušetřili nějakou tu kačku aby zbylo na kytky.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne


Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron