Albizia julibrissin

Když nevíme, tak se ptáme...

Albizia julibrissin

Příspěvekod Ladislav Kotál » 13 bře 2009, 09:12

Albizia julibrissin - perská akácie.- Několik let se ji snažím pěstovat, pořád jen skomírá- nemáte někdo zkušenosti s touto rostlinou :?: Hrozně se mi líbí jak na večer zavře listy a jde spát. Důvěrně jí říkám "Chrápavka"
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Jarda Marek » 14 bře 2009, 22:28

Jelikož ji nemám a neznám její podmínky tak jen odkaz http://havlis.cz/karta.php?kytkaid=193
http://www.milanhavlis.cz/karta.php?kytkaid=765
ale stejně už je asi znáš a chceš vědět vlastní zkušenosti. :oops:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Jan Kalivoda » 14 bře 2009, 23:10

Když jsem byl na Floridě tam tyto rostliny rostou jako stromy nebo vyšší keře (i v botanických zahradách i parcích) do výšky 3m , krásně kvetly, jedna rostlina je zasazena a rostla u sousedního domu, cca 50m od moře ve velice písčité půdě 90% písek a 10% neurčené látky asi z moře, zaléváno přírodou a automatikou, těžko tyto rostliny u soukromých domů někdo hnojí, takže co příroda dá. Asi budou vápnomilné ale to usuzuji pouze z prohlídky substrátu pro velké množství drobných úlomků lastur do hloubky 50-70cm prohrabáno rukou (nebyla to výzdoba-úprava povrchu jako u nás kůra, na Floridě používají štěpky z palem nebo lastury, které v nočních hodinách prosejí na plážích).
Jsem přesvědčen o nutnosti zkontrolovat - podívat se na kořeny myslím si, že uhnívají což nepřispívá k dobrámu růstu. Očistit - oprat a následně použít stimulátor a zasadit do něčeho hodně řídkého, třepa obyčejného propraného štěrku bez příměsí o velikosti 0,3-0,5 mm. V první fázi pokud nejsou kořeny v pohodě což si myslím je třeba zasadit rostlinu do čistých substrátů a ošetřit slabým fungicidem. V další období cca 14-21dní, když se začne spravovat a půjde do růstu zalít poloviční dávkou ředěného plného hnojiva. Nic s tímto postupem nepokazíte je jaro a sluníčko taky časem pomůže, hlavně teplo a světlo a skleník (přesazenou né na plné)
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Jiří Svačina » 15 bře 2009, 00:26

Včera jsem jich viděl plato nakvétajících v Brněnském Hornbachu...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Ladislav Kotál » 15 bře 2009, 09:37

Děkuji za postřehy, zkusím to :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Martin Drábek » 15 bře 2009, 10:21

Láďo, když uz se tu zavedlo tykaní :).

Z Tenerife jsem si dovezl Delonix Regia/Flamboyant, opravdu krásný strom a řekněme příbuzný akacie, taky v noci "chrápe"...
Po přesazení do směsi obyčejného bonsaj sůbstátu (myšleno směs rašeliny, písku, drc. keramzit atd.) začal chřadnout.
Okamžitě jsem jej přesadil do čisté akadami, ostříhal opadávající větévky a začíná opět nabírat na síle.

Martin
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Martin Drábek » 15 bře 2009, 10:23

Mimochodem, máte tady někdo zkušenosti s pěstování Delonix Regia/Flamboyantu jako bonsaje? I na internetu je minimum informací.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Ladislav Kotál » 15 bře 2009, 10:35

Martine,před měsícem jsem to zkusil jsem to taky v akadamě, začíná obrážet,tak uvidím. Díky. Ten tvůj strom je super,v životě jsem o něm neslyšel a předtím taky ani jednou :clap: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Jiří Svačina » 15 bře 2009, 12:50

Ve skleníku a u mě běžné neutrální směsi štěrku, rašeliny a perlitu nedělala také žádné větší potíže ...
Tedy jenom moc rostla ...
Přílohy
alb.ju.xy.jpg
alb.ju.xy.jpg (120.83 KiB) Zobrazeno 7166 krát
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Albizia julibrissin

Příspěvekod Staff » 18 pro 2013, 19:56

Zdravím všechny,

Mám moc rád tento strom. Každyho kdo ho zahlidne, zaujme jeho olistění. Tak jsem si pořídil 15ks semínek. Níže popíšu jak jsem vysel semena a přesadil mladý rostlinky, vyzkoušel jsem to a funguje to!
1. Hlínu jsem koupil Agro bonsai substrát.
Do plata jsem nasypal 3cm vrstvu substrátu (vlhkého).
2. Semínka (3ks) jsem dál do kovového sytka na čaj a přelil je 1l vařící vody, jen tak jsem je položil na hlínu. Přes jemný síto jsem zaprášíl semena tenkou vrstvou drcený akadamy, rozprašovačem jsem orosil akadamu, přetáhl igelitový sáček a dal je nad sporák na policí. Za dva dny jsem viděl jak tenká krusta praskla a pod ní je rostlinka. Ze 3 semen mi vyklíčili 2, považuji to za úspěch.
3. Do kontejneru jsem nasypal směs agro substrát a akadamy 1:1 a dál ho na slunné místo. Zatím se nám daří.
Doufám, že jsem poskytnul užitečné informace pro všechny kdo by měl zájem vypěstovat tento nádherný stromek ze semínka.
S pozdravem

Staff
Staff
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2013, 06:11
Bydliště: Pardubice


Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků