38 let stará bonsai

Vše co nepatří k danému tématu "Naše stromky"

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Jarek Servus » 18 kvě 2016, 22:23

Svilušky nejsou moc vidět (leda pod lupou) zabírají na ně různé postřiky (výborný býval Talstar) a mohly se dostat ze substrátu, vzduchem ... Podívej se na Google např. http://www.osetreno.cz/http/osetreno-cz/svilusky
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Peter Petrik » 19 kvě 2016, 11:00

Ach jaj starý dobrý Talstar, ešte že ho mám asi tak 2 flaštičky v zásobe. Možno už nieje najčerstvejší ale aspoň niečo
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Gerox » 10 čer 2016, 12:27

Dobrý den,

Po dlouhé době jsem zaznamenal menší progres, zelené lístky, ale jinak ostatní uschly. Zároveň se mi zdá že ta hlína jak kdyby se vymyla. Chci se zeptat jak by jsme mi doporučili pokračovat? Mám ještě počkat než se bonsai celá probudí? Přemýšlím o koupi vetší misky, protože z téhle prostě "čouhá" ven a nebylo možné ji už usadit níže.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Všem děkuji za reakce
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Jan Adámek » 10 čer 2016, 13:05

Ňák se mi nelíbí rub jednoho listu. Je na můj vkus moc do žluta. Jestli jsou takové všechny, tak má svilušky. Pozná se to taky, že jsou ze spodu listů a na větvičkách jemné pavučinky. Jilmy na svilušky hodně trpí.
Nejlepší je postavit ho do vany, přikrýt květináč, aby se do něj nedostala voda a tlakovým postřikovačem (prodávají třeba 1,5 l za cca 150 Kč) POŘÁDNĚ ostříkat, hlavně ze spodu každý list a koncové pupeny. A činit tak každý týden. Svilušky nemají rády mokro.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Gerox » 10 čer 2016, 15:47

Žádné pavučink právě vůbec nemá a ty listy jsou právě některé z doby, kdy to "uschlo." Achjo... No dáváte mi alespoň nějakou naději :)
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod David Kolis » 11 čer 2016, 07:55

[quote="Gerox"]Dobrý den,

Po dlouhé době jsem zaznamenal menší progres, zelené lístky, ale jinak ostatní uschly. Zároveň se mi zdá že ta hlína jak kdyby se vymyla. Chci se zeptat jak by jsme mi doporučili pokračovat? Mám ještě počkat než se bonsai celá probudí? Přemýšlím o koupi vetší misky, protože z téhle prostě "čouhá" ven a nebylo možné ji už usadit níže.

Zdarec,
já osobně bych se nejdřív snažil strom dostat do kondice. A až se Ti bude zelenat a přirůstat, tak bych začal přemýšlet o dalších zákrocích. Chtělo by to šoupnout k někomu (soused, příbuzný, kámoš) na zahradu, nebo nejlepší do skleníku. A tam o to tohle léto a podzim pečovat.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod ruda.p » 11 čer 2016, 09:02

Ahoj už měla být dávno ve větší míse a venku letnit na sluníčku a samo dávno ošetřena proti svilušse
Ostříhané staré listy takže defoliace tím se částečně zbavis škůdce a kmen zubním kartackem očistit to je jen mechanická část pak postřiky nic víc neudělaš pokud je ještě vitální tak to dá
Zdá se mi že s tím čekáš až to zajde
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod Gerox » 11 čer 2016, 09:52

Dobrý den, děkuji za reakce. Listy jsem neodstraňoval, jelikož vypadaly nadějně, byly jen povadlé, nic víc. Ale o víkendu se na to vrhnu, s tím souvisí i má další otázka: "jak s větvemi?" Takové ty tenoučké už asi ani nebudou živé, mám i ty odstranit? Pomůže to stromu?
Co se týka svilušek, ošetřil jsem strom na začátku přípravkem "Mospilan 20 SP" ten je proti molicím a mšicím, prý pomáhá i na svilušky a jelikož jsem neměl na stromě ani jednu pavučinku, tak bych řekl že strom byl ošetřen dobře. Ale zkusipm trdy přípravek přimo na svilušky, když to neuškodí.

Děkuji všem
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod ruda.p » 11 čer 2016, 10:10

Dlouho povadle nové křehké větyvky bude indikátor že je něco špatně
Možná kořeny až budeš presazovat a to ještě hned teď místo psaní na netu ponořit kořeny
do vody nechat dyl ponorene aby natáhli vláhu a opravdu dej větší nádobu zapomeň na bonsajovou
mísu chceš ho zachránit ne na něj koukat propustny substrátu s organikou
Ostříhat vše suché do živého a zamazat pastou větve se dopestuji
Pak už je vůle boží
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: 38 let stará bonsai

Příspěvekod ruda.p » 11 čer 2016, 10:14

Listy jsem neodstraňoval, jelikož vypadaly nadějně, byly jen povadlé, nic víc. Ale o víkendu se na to vrhnu, s tím souvisí i má další otázka: "jak s větvemi?" Takové ty tenoučké už asi ani nebudou živé, mám i ty odstranit ?



víkend už je na co čekáš ?
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron