Yamadori-povolení ?

Vše co nepatří k danému tématu "Naše stromky"

Yamadori-povolení ?

Příspěvekod vjačo » 06 bře 2012, 16:36

Zdarec všem, jaké máte zkušenosti s kopáním ve městě ? Konkrétně z těch starých betonových nádob. Je třeba mít nějaké povolení od města? Nebavím se o soukromém pozemku. Aby mě šerifové nedali za katr :)
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod petradelt » 06 bře 2012, 18:59

O ty rostliny v nádobách ať už betonových nebo jiných se někdo stará, a Ty nemůžeš přijít, a vzít si co chceš. :naughty:
Všechno je někoho. Péťa Krásný tuším se taky stará o zeleň ve městě, on by Tě o tom asi něco jadrnýho řekl. :think:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod Bury76 » 07 bře 2012, 08:07

Také jsem vyzvedával jalovce z betonovích nádob. Patříli městu tak že správa městské zeleně. Museli jsme sepsat smlouvu o spětném osazení nádob, ale domluvili jsme se. Určitě ne bez domluvi :naughty:
Uživatelský avatar
Bury76
 
Příspěvky: 358
Registrován: 01 říj 2009, 19:28
Bydliště: Děčín tel.739468413
člen ČBA: ano

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod Pavel Š. » 07 bře 2012, 10:45

Bury76 píše:Také jsem vyzvedával jalovce z betonovích nádob. Patříli městu tak že správa městské zeleně. Museli jsme sepsat smlouvu o spětném osazení nádob, ale domluvili jsme se. Určitě ne bez domluvi :naughty:

Nebo spíš ne bez domluvy, že Bury? ;) Je to tak, je to normální majetek města, o který se stará najatá firma. Jednou se mi podařilo být při re-výsadbě zanedbaných betonových koryt a za pár piv jsem ukecal pracovníky z údržby zeleně na několik poloproschlých jalovců, které už byly naloženy na korbě ke kompostování. Zkoušel jsem je přemluvit k výkopu něčeho i ze zdravé výsadby, ale nechtěli do toho jít.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod ruda.p » 07 bře 2012, 12:14

tak ve městě je to jasný tam na tebe každý kouká a nebylo by to vhodné dělat si ostudu a taky by to bylo posuzovaný jako krádež či ničení majetku atd.
ale co takhle ve volné přírodě :?: kdo stím má zkušenosti :?: už na vás vyskočil hajný či ten komu pozemek patří :?:
ono je to totiž posuzovaný jako lesní pych, tak to může být taky někdy problém, asi jak na koho narazíš a jak se tam chováš
z jakých pozemků je to bezpečnější :?: lesy či neudržované sady :?:
já dříve dělal v lese tak jsem s tím neměl problém, ale ted už je doba dávno fuč a každej se na tobě může hojit ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod vjačo » 07 bře 2012, 12:41

Ale právě proto jsem se ptal. Spíše jsem to blbě formuloval.Loni jsem požádal o kopání v Jeseníkách mimo CHKO. V pohodě mi ho dali. Teď jsem taky žádal město o povolení. Čekám odpověď.Já přeci nechci krást něčí majetek :naughty:
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod ruda.p » 07 bře 2012, 12:47

no to by mě zajímalo taky, jak to dělaj ti pytláci tady na foru a ještě se vyfotí :lol: :lol: :lol:
zda to mají domluvené a nebo to jdou vybírat na férovku ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod pájaombre » 07 bře 2012, 13:04

:think: Těm co se u toho i fotí :o bych za sebe rád poděkoval,dost sem se toho naučil(o způsobu vyzvednutí stromu).Mám zato,že v dnešní době kopou legálně všichni! jen id... se nejistí.Tak raději nečeřme hladinu ;)
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod ruda.p » 07 bře 2012, 14:28

Neříkám že to dělají špatně, tohle téma, když už tu je by mělo dát vodítko, jak legálně a správně postupovat, když už si někdo něco vyhlídne, aby se předešlo mylným informacím, né každý začátečník má stím zkušenosti ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Yamadori-povolení ?

Příspěvekod Robert Černý » 07 bře 2012, 15:29

Troufnu si říct, že na tohle není přesný návod.
za 1) každý pozemek, kde je nějaké rostlina je něčí, bez povolení se dopouštíme vlastně krádeže (nemluvě o CHKO) a je jedno jestli soukromému majiteli nebo státu.
za 2) ruku na srdce, kdo z nás má povolení (od kohokoliv) na opravdu každý stromek, ktreý jde vykopat? Opravdu máte povolení nebo dohodu od majitele pozemku na každý výkop??
Takže jsem chtěl říct, že asi všichni víme jak by se to mělo dělat a jak se to dělá. Jestli se to dělá nebo nedělá z různých důvodů je na každém z nás.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron