Prosím o radu

Vše co nepatří k danému tématu "Naše stromky"

Prosím o radu

Příspěvekod Pepík » 11 zář 2011, 02:26

Přátelé nášel jsem krásnej akát. Je u cesty tak mám strach aby nedostal nohy. Ale nemám s nima žádné zkušenosti tak nevím jestli ho mohu vyndat ještě letos a nebo radši čekat do jara.
Uživatelský avatar
Pepík
 
Příspěvky: 134
Registrován: 28 črc 2011, 00:35
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Compel Lubomír » 11 zář 2011, 13:28

Pepíku, kopeme jaro, podzim. Pokud by si ho chtěl kopnout letos, nezapomeň přistínit, dát na nějaké chráněné místo. Vem ssebou co možná nejvíc vlasových kořínků, velkých kořenů se klidně zbav. Nikdo ti zde na foru neřekne kdy který strom ve kterém období kopat. Každý má své zkušenosti rozdílné. Akát je opravdu zatím specifická rostlina, není běžným artiklem ve sbírkách. Hlavně vsadit do propustného substrátu a neupečovat. Všiml jsem si že si už studoval, tak už něco víš. Rozhodnutí je ovšem pouze na tobě.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Pepík » 11 zář 2011, 17:58

Luboši díky za odpověď. Hned v pondělí na to půjdu a jak ho dostanu ven tak taky poskytnu foto. Zatím ahoj.
Uživatelský avatar
Pepík
 
Příspěvky: 134
Registrován: 28 črc 2011, 00:35
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Václav Holakovský » 11 zář 2011, 18:38

ahoj, ten akát kopej až bude spát to znamená ,že bude bez listí.Pokuť roste na suchém místě nebudou pod povrchem žádné vlasové kořínky, akát si najde vodu ve velké hloubce. Já bych kopal v březnu a dal ho do vzušného substrátu který udrží dostatek vody.
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Pepík » 11 zář 2011, 23:10

Dík za radu. Kořeny by neměl mít hluboko roste v příkopu u cesty kde má vody dost. Mám spíš strach z toho že je dost blízko velkého stromu tak aby šel vůbec ven. Je to takovej starej ulomenej phejl ale má spoustu krásnejch mladejch výhonků.
Uživatelský avatar
Pepík
 
Příspěvky: 134
Registrován: 28 črc 2011, 00:35
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Veruniinka » 14 bře 2012, 20:55

Chtěla bych se zeptat..jaký je rozdíl mezi akadamou a keramzitem?? Zdali můžu fíkus přesadit místo do akadamy do keramzitu.. :think: Výjde do na stejno??Děkuji za radu Verča
Veruniinka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2012, 18:47

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 bře 2012, 21:01

Akadama a keramzit je jako nebe a dudy :lol: . Akadama je jílový granulát, keramzit je laicky řečeno seškvařená struska. Do keramzitu NE,NE,NE. Keramzit je tak vhodný na hydroponii a ne na sázení.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Veruniinka » 14 bře 2012, 23:48

Děkuji,já jako lajk tomu vůbec nerozumím,tak se radši dříve zeptám :-) než konám ..
Veruniinka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2012, 18:47


Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků