KETO

Vše co nepatří k danému tématu "Naše stromky"

KETO

Příspěvekod Milan.Hupak » 18 dub 2011, 22:52

CHtěl jsem se zeptat Láďi Kotála, když je ten odborník na hňácání KETA na postup a suroviny.ĎÍK... :think: :think: :oops:
Uživatelský avatar
Milan.Hupak
 
Příspěvky: 639
Registrován: 13 dub 2010, 21:15
Bydliště: Blížejov u Domažlic
člen ČBA: ano

Re: KETO

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 dub 2011, 07:22

Odborník nejsem, jen ti chytřejší si nechtějí umazat ruce :mrgreen: . Keto se dodává v pytli, jako hnusné bláto, připomínající kostku rašeliny, namočenou ve vodě. Ulomíš si předpokládané množství, přidá se jemná akadama, klidně bez prosévání, nebo naopak prosátý prach a úplně ta nejjemnější , kterou bys stejně zahodil, nastříhá se do toho rašeliník a vše se uhňácá na materiál, připomínající svou konzistencí těsto na knedlíky. Poměr cca 1:0,2 : 0,2. Pak si z toho uděláš koule, aby se s nimi lépe manipulovalo. Další postup je tady někde nafocen :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: KETO

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 19 dub 2011, 07:59

My Keto nepoužíváme vůbec, protože se nám neosvědčilo a praskalo, respektive je to opět hodně peněz za málo muziky (a zbytečně) - my děláme "bahýnko" z Akadamového prachu + rašeliníku (jakéhokoliv dlouhovláknitého mechu) + litevské rašeliny (zhruba 1 díl od všeho, samozřejmě lehce přidat či ubrat jednoho nebo druhého dle konzistence).
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: KETO

Příspěvekod Milan.Hupak » 19 dub 2011, 22:01

Já jsem přemíšlel o tom, že skusím tady v Tondachu pálenej prach z tašek. Mám tam známého a k tomu Rašelinu a Mech.Skusí trochu experimentovat.
Uživatelský avatar
Milan.Hupak
 
Příspěvky: 639
Registrován: 13 dub 2010, 21:15
Bydliště: Blížejov u Domažlic
člen ČBA: ano


Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron