Naturalistická bonsaj_Fraxinus anomala_Single leaf ash

Vše co nepatří k danému tématu "Naše stromky"

Re: Naturalistická bonsaj_Fraxinus anomala_Single leaf ash

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 29 dub 2017, 10:08

Toto téma je určitě na dlouhou a plodnou diskuzi, nejlépe někde naživo :) .
Nicméně pokud se mám vyjádřit k WP, tak si myslím, že udělal obrovský kus práce, co se týče propagace bonsajistiky (nejen) v Evropě a především s kladením důrazu na PĚSTITELSKOU část oproti toliko preferované tvarovací až, neřku-li "demonstrátorské" (tohle slovo mě vždy pobaví :D ) části. To, že je to skvělý obchodník a propagátor svých myšlenek a svého bonsajového stylu je bez debat a koncept "profesionálního amatéra" je určitě skvělá obchodní značka.
Nicméně jeho propagované "agresivní hnojení a zalívání" je, myslím si, velmi prospěšné, jelikož většina začínajících bonsajistů je očarována různými "demonstrátory" ( :D ) a základní pěstitelské minimum často nejen že zanedbává, ale někdy ani skoro neřeší - tudíž z "agresivního hnojení" si to většina lidí spíše přebere jako "je důležité hnojení nezanedbávat", tak to aspoň vidím u bonsajové veřejnosti, která k nám zavítá...
Měl jsem možnost jej dvakrát navštívit a vidět tak jeho sbírku uceleně na jeho zahradě a v jistých ohledech jsem byl taky "překvapen" (neřeknu úplně zklamán) - především jeho smrky, ke kterým mám já osobně blízko, mi přišly dost zanedbané - u mnoha stromů ale zase naopak ukazuje jiné, nové cesty. Momentálně si myslím, že jeho koncept naturalistického stylu velmi zdárně převzali/ inspirovali se jím a dotahují na vyšší úroveň už jiní - např. chorvatští Animabonsai, Harry Harrington atd.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Naturalistická bonsaj_Fraxinus anomala_Single leaf ash

Příspěvekod Martin Iša » 29 dub 2017, 11:06

Já si myslím, že je to velmi plodná diskuze.Na živo ano, proč né, ale bude to dlouhá debata, páč co člověk, to jiný pohled.Toto je diskuzní forum a čtou to i lidé nezaregistrovaní.Možná to někomu něco dá, možná ne.Ono by bylo docela zajímavé rozvézt třeba debatu navazující na toto téma.BONSAJE A BYZNYS.Docela by mne zajímal názor skrze celou bonsajistickou scénu.Asi pravděpodobně píchnu do vosího hnízda, to je mi jasné. :) Někteří pěstují bonsaje pro radost, někteří v tomto oboru podnikají.Samozřejmě , proč ne.Jsou tu na foru obě skupiny, tak jaký máte názor.Můj názor je ten, že je to jako u jiného podnikání.Někteří se honí za penězi a podle toho taky ta kvalita vypadá.Podotýkám, že někteří.Netvrdím všichni.Někde prostě vítězí kvantita nad kvalitou.Ale je demokracie, tak si to samozřejmě může dělat každý po svém. I WP.Je reálný kapitalismus, a je to věc nabídky a poptávky.A nebijte mě, jsem a budu pouhý greenhorn :mrgreen:

Pro Pepu:Jo, ty "helmy" jsou děsný!
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron