Kaskáda...

Kaskáda...

Příspěvekod Vladimír Touš » 13 srp 2016, 08:57

Kaskáda na listnáči?! Kdes to viděl...?

Neviděl, ale stejně to dělám... Už mám 3 :twisted:

2013
046_g.jpg
046_g.jpg (94.16 KiB) Zobrazeno 4045 krát


2014
Technics_g.jpg
Technics_g.jpg (81.47 KiB) Zobrazeno 4050 krát


2016
Front_2_Dark_g.jpg
Front_2_Dark_g.jpg (65.54 KiB) Zobrazeno 4050 krát
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Martin Kolacia » 14 srp 2016, 09:57

:clap:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Roman Hlavinka » 14 srp 2016, 18:40

:clap: kaskáda na listnáči???a proč ne :jedna: paráda :clap:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Vladimír Touš » 15 srp 2016, 07:07

Martine, Romane, díky za pochvalu.

Romane, jak se daří Tvé mahalebce s kaskádou?
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Mimo » 15 srp 2016, 09:39

No keďže sedím často nad kompom browsovaním bonsajov, tak ja som ich už videl dosť, a veľmo sa mi páčia, tak ako aj táto tvoja :)
Ať ji síla provázi :mrgreen:
Enjoy your life, there are no second chances...

Môj blog:
http://mimospenjingheaven.blogspot.com/
Môj eshop:
http://bonsajovekrajinky.sk/
Uživatelský avatar
Mimo
 
Příspěvky: 486
Registrován: 30 bře 2015, 20:26
Bydliště: Sady nad Torysou, Slovenská republika

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Vladimír Touš » 15 srp 2016, 19:15

Díky Mimo! S kytkami je to jako s lidmi. Některé jsou fotogenické, spousta dalších vypadá na fotce hůř, než ve skutečnosti. Tahle je docela fotogenická ;). A kdybych uměl fotit, vypadala by ještě líp...

Ohledně bonsají - listnáčů s kaskádou - máš pravdu. A líbí se mi stejně jako Tobě. Kolik takových stromů je ale v přírodě? Za celý svůj život jsem viděl opravdu jen pár dospělých borovic s kaskádou a listnáče možná jeden/dva ? A věř mi, že nejsem nejmladší. Sice jsem s bratrem Žižkou neposeděl pod dubem, ale za pár let mi naskočí 6X. Jak jsem psal na jiném fóru: tohle není strom v misce, ale bonsaj. Tedy pre-bonsai abych si nepřidával. Jiné ambice nemá.

Docela bych uvítal fotky stromů v přírodě s kaskádou. Má je někdo k dispozici?
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Milena » 17 srp 2016, 14:39

Přimlouvám se za podporu kaskády z listnáčů. U dřínu by mě sice nenapadla, pokud by to sám o sobě nalezenec nenabízel. Ale přece jsou k vidění kaskády z azalek, zrovna i tady v patřičném vláknu - fotky od Honzy Kalivody např. Já sama jsem kdysi vydolovala nádherný dub rostoucí jako kaskáda v břehu lesní cesty, takže jsou jistě i listnáče-kaskády v přírodě. Nezapomenutelný byl kaskádovitý letitý skalník, který vystavovala myslím p. Svačinová na brněnských výstavách v 80. letech, mám ho v mysli jako vzor a tvaruji tak několik skalníků, dlouhý výhon se k tomu nabízí a musím jen pár let počkat na správný obrost, aby kaskáda zářila na jaře doslova vodopádem květů.
Tak se nic neboj a pečuj o krásný dřín a za rok třeba zase ukaž posun.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Vladimír Touš » 18 srp 2016, 07:45

Mileno, díky za Tvůj komentář - moc se mi líbí - je v něm srdce.

Nebojuji proti listnatým kaskádovitým bonsajím. Jen říkám, že jsou to bonsaje a ne stromy v misce ve smyslu toho, jak jsem pochopil pana Naku. Znamená to, že jsem proti bonsajím? Ne. Ve většině mých květináčů jsou bonsaje. Stromů mám opravdu jen pár.

Omlouvám se za hraní si se slovíčky. Rozhodně jsem se na tohle fórum nepřihlásil s cílem vyvolávat třenice...

Doufám, že příští rok tahle kaskáda pořádně rozkvete.
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Kaskáda...

Příspěvekod rasto » 18 srp 2016, 13:36

Ahoj Vlado,
tiež sa prihováram za listnaté kaskády. Myslím si že v prírode rastie kopec listnatých stromov ako kaskády a polokaskády, možto tak vela ako ihličnatých... To že sú menej časté v našej bonsajovej kultúre, je škoda. Fotiek listnatých kaskád v prírode asi tiež veľa na internete nedájdeš. Tie čo vídavam v prírode, rastú na nedostupných miestach, strmých skalnatých vežiach. Aby boli dobré fotky, musel by byť človek dobrý fotograf, horolezec a bonsajista v jednom :) Tieto stromy na fotkách nie sú zidealizované bonsaje ako ich poznáme, ale pokrútené kaskády, polokaskády, plaziace sa po skalách, dokonca aj s mŕtvym drevom, čo by nemalo byť :mrgreen: . Fotky sú z túry v Malých Karpatoch, hrebene Vápenná a Vysoká ( okolo 700 m n.m. ). Rastú tu takto duby, javory horské, driene a hlavne mahalebky. Myslím že takých lokalít s listnatými kaskádami je na svete veľa, len ich ani my bonsajisti nevnímame, lebo pozeráme viac po bonsajoch v miskách ako po naozajstných stromoch.
Aby som nezabudol pochváliť tvoju drienku, má ozaj perfektnú patinu a krásnu kôru. Tešim sa na prvú bonsajovú misku.
Zdravím,
Rasťo
Přílohy
P6020141_s.jpg
P6020144_s.jpg
P6020146_s.jpg
P6020148_s.jpg
P6020148_s.jpg (136.91 KiB) Zobrazeno 3631 krát
P6020150_s.jpg
rasto
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17 dub 2009, 09:18

Re: Kaskáda...

Příspěvekod Milena » 18 srp 2016, 14:25

Vládo, na té výstavě ve Vyškově měl Jarda Navrátil (neznáte ho z greenů) vřes, který jako kaskádu takovou našel v lese - no napadlo by tě to u vřesu? Je vidět také pěkně v popředí vlevo na celkovém pohledu - www.bkhana.cz
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Dřín (cornus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron