Re: jalovec NTC

Nesouvisející příspěvky s tématy

Re: Dokecník

Příspěvekod Jarda Marek » 04 pro 2009, 08:27

Pavle upravím to přes víkend :oops: , jalovec NTC
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Dokecník

Příspěvekod Pavel Š. » 04 pro 2009, 09:10

V pohodě. Už se chytám. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Dokecník

Příspěvekod Jirka Novák » 04 pro 2009, 10:22

Martin Iša píše:Když už nic jiného, bude to dobrý cvičný materiál. A možná časem i slušný literát.


Martine, myslím, že k tomu jak literátky bereš už není potřeba nic dodávat, tohle tvé konstatování vypovídá o všem... :jedna:
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Dokecník

Příspěvekod Dan Pánek » 04 pro 2009, 10:46

Taky jsem Láďovo prohlášení ohledně literátů bral víc jako úsměvnou poznámku. Ale zase je pravda, že někdo to může pochopit jako Jirka.

Ohledně kritik - Na Martinovu otázku, zda máme i další pocit, že by tu stromy snesly více kritiky - je těžká odpověď.

Z mého hlediska ano, ale každý chceme něco jiného (někdo hledá především pohodového koníčka, roztomilé stromečky a podobně postižené přátele, jiný by se rád pokusil i třeba o skutečné umění), takže moje hledisko není vůbec podstatné. Greenhorní partu vnímám jako to první :jedna: , takže podle toho se tu chovám. Když už ale být ve vhodnou chvíli zticha, není od věci si odpustit i různé narážky. :)

Chyběli mi tam smajlíky, nemáte nějakýho, jak si sype popel na hlavu? :lol:
Naposledy upravil Dan Pánek dne 04 pro 2009, 10:55, celkově upraveno 2
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Dokecník

Příspěvekod Martin Iša » 04 pro 2009, 10:47

Jirka Novák píše:
Martin Iša píše:Když už tedy tak některá tvarování vypadají, proč si se neozval, nebo ostatní? ;) Máte také někdo stejný názor jako Jirka?


Víš Martine, ozval jsem se jednou na vlákně honosně nazvané "modřín Ogata" a co jsem poté od uraženého autora schytal mě rozhodně nepotěšilo. Od té doby se snažím pochválit to co mě zaujme a moc zde nešířit kritické připomínky, byť by to některá tvarování a rostliny potřebovaly.
Na druhou stranu si rád přečtu názory všech greenhornů na moji práci a stromky. A rozhodně mě potěší a donutí k zamyšlení i kritické příspěvky, protože jen ty nás posunou někam dál než jen :jedna: :clap: u stromků, které za moc nestojí. Otázka ale je, jestli se chceme posunout někam dál...
Nic ve zlém Jirko,mě jen zarazila ta poslední věta.Docela nešťastně napsaná.Jsme na foru, kde je spoustu lidí a je logické , že se nemůžeme shodnout ve všem.A to je právě ono. Diskutovat, poradit, chválit a samozřejmě i kritizovat!Kritika je sice nepopulární, ale bez té se také nikam nepohnem.A to , že jsi přestal kritizovat k vůli jednomu modřínu a jeho majiteli, je podle mne škoda.To potom ty tvé věty a narážky vyzní docela lacině, a spousta lidí neví co by si o tom měla myslet.Cituji:A pak podle toho i některá tvarování vypadají......,Od té doby se snažím pochválit to co mě zaujme a moc zde nešířit kritické připomínky, byť by to některá tvarování a rostliny potřebovaly.Jsme jen lidé, každý jsme jiný , ale všichni máme společný zájem.Něco se naučit, popřípadě poradit, pomoct jiným.Tak pokusme se vyvarovat "žabomyšších sporů" a věnujme se tomu krásnému koníčku, od kterého tu to forum je.A samozřejmě i s tou kritikou. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Dokecník

Příspěvekod Martin Iša » 04 pro 2009, 10:47

Jirka Novák píše:
Martin Iša píše:Když už nic jiného, bude to dobrý cvičný materiál. A možná časem i slušný literát.


Martine, myslím, že k tomu jak literátky bereš už není potřeba nic dodávat, tohle tvé konstatování vypovídá o všem... :jedna:
To nějak nechápu.Všude hlásám, že v borovicích jsem úplný začátečník.A jestli sis nevšiml, je tam slovíčko -možná! ;) Jsem začátečník, jako většina ostatních, na nic si tu nehraju, nebo máš takový pocit? :roll: Když už něco nakousneš, měl bys to dopovědět. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Dokecník

Příspěvekod Jarek Servus » 04 pro 2009, 12:15

Chlapi, berte život s nadsázkou, nic jiného nám nezbývá. A taky čtěte to, co zveřejňujete, Učme se přijímat kritiku a před reakcí na ni se zamysleme, co tím chtěl autor říci. Jen tak se pohneme dál ve vlastním vývoji. Když jsem si přečetl před časem názor Jardy na můj jalovec ve vláknu Jalovec pohledovka, tak jsem to čtvrt hodiny rodýchával, a potom ho chudáka jalovečka masakroval dál s konečným výsledkem. Téma o borovici probíhalo už v jiném duchu. Jen jsem se nedočkal živého papouška :lol: . Hrát si na uraženou důstojnost umí každý s prominutím hlupák. (Zase, blbec, poučuje)
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Dokecník

Příspěvekod Milena » 04 pro 2009, 12:58

Hned, jak jsem přečetla ta Jirkova slova, že se po první kritice schoval do ulity, napadlo mne totéž, co následně napsal Martin. Přestat vyjadřovat svůj názor, protože se za to na mne někdo škaredě podívá, to je taková "pštrosí politika". Já jsem "beranka", tudíž jdu hlavou spíše do zdi (aúú a že to mnohdy bolelo), než do písku.
Už se těším, až se do mne pustíte s kritikou, až sem někdy pošlu fotku mých stromků, kterým říkám bonsaje. Vždyť mi je pomůžete zdokonalit (nebo ušetřit místa, když bude verdikt: vyhodit, nedá se ani přetvarovat :cry: ). Zatím si tak "vytýkáme" chyby mezi sebou, na našich výstavách a vždy to bylo pro rostlinu přínosem. Nikdo se neurazil. Tvar, nakterý koukám já dennodenně, vidí jiné oči hned jinak, upozorní a musím uznat, že to je pro stromek k lepšímu.
A jak píše Jarek S., vždyť o nic nejde ;)
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Dokecník

Příspěvekod Ivet » 04 pro 2009, 13:07

Mileno mluvis mi z duse :jedna: :jedna: :jedna: Ja si kazdu radu ci kritiku osobne prehodnotim a zoberiem si pre seba z nej to, co moze byt prinosom, nie naopak. Nie som pstrosia povaha, zivot beriem ako vyzvu a chcem ist len dopredu, nikdy spat. A ludi beriem ako individuality so vsetkymi chybami i cnostami. Nas najvyssi nas nestvoril podla sablony, kazdy z nas je jedinecny, kazdy inak vnima, tvori a chape. A preto by nad tym vsetkym u kazdeho z nas mala byt velka davka tolerancie a pochopenia. Potom bude vsetko OK :clap:
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Dokecník

Příspěvekod Dan Pánek » 04 pro 2009, 13:38

Trochu jste to překroutili - Jirka hlavu do písku neschoval. Řídil se jen pořekadlem - moudřejší ustoupí - to je dost podstatný rozdíl. Ustoupil nikoli proto, že nemá odvahu prezentovat svůj názor, ale protože to nemá smysl.
Naposledy upravil Dan Pánek dne 04 pro 2009, 13:40, celkově upraveno 1
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron