Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Nesouvisející příspěvky s tématy

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Martin Kolacia » 23 srp 2011, 20:46

jarda marek: jen pro pochopení věta : "všude je chleba o dvou kůrkách" patří do lidových přísloví. Krása přísloví spočívá v tom , že na nějakém jednoduchém a snadno pochopitelném faktu či jevu ukazuje nějakou všeobecnou pravdu úplně z jiné situace. Jak je zbytečné přemýšlet nad svahem ve kterém je umístněna jabloň jejíž jablko může spadnout i to značné vzdálenosti od stromu tak i chleba o dvou kůrkách nelze chápat podobně jako ty ve svých úvahách. ;)
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Jarda Marek » 23 srp 2011, 21:33

Martine děkuji za plnohodnotné vysvětlení lidového přísloví :clap: :jedna: :clap:

Ale nebyl bych to já :mrgreen: já jsem se vůbec nikde neptal na vysvětlení onoho přísloví to jsme probírali na měšťance někde v první třídě, (měli jsme komunisty odsunutého z Karlovy univerzity profesora Saipa a on byl jedinečný) ale jsem stále u toho chleba a jelikož jsem asi praktik, tak na něm vidím tu kůrku jen jednu a kdyby ono přísloví znělo : všude chleba o jedné kůrce.... má pro mě smysl úplně stejný. :mrgreen:


Takže jsem opět tam kde jsem byl :think: , jaký je to ten chleba o těch dvou kůrkách ? :mrgreen:

sem to říkal, je to fracek :mrgreen:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Jarda Marek » 23 srp 2011, 21:47

Pánové a víte co já z chlebem končím :think: těžko se na něj vydělává tak si budu raději kupovat rohlíky :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Martin Kolacia » 23 srp 2011, 22:12

jarda marek: Ano , kouzlo těchto slovně životních hříček spočívá ve zkratkovitosti jak jsou psaná či řečená. Zajisté pochopíš že formulace : "Je zřejmé že chleba přeříznutý na dvě části v horizontálním řezu má na svých okrajích kůrku. Na jedné polovině je lahodně křupavá a na druhé vzniká pečením na rozpálené spodní straně pece kůrka nahořklá a mírně připálená. Tento popsaný jev je stejný ve všech částech světa za dodržení stejného postupu pečení" by se dost těžce udržela v hlavách sedláků , továrníků a kde koho komu prošla tato pravda uchem.
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Jarda Marek » 24 srp 2011, 05:08

Martine :jedna: :clap:

a jdem se věnovat stromkům :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Lojza Sedlák » 24 srp 2011, 08:19

Velice rád si přečtu každý příspěvek,raději mám ale ty týkající se stromků,kde se mohu něco přiučit.
Ještě k těm kůrkám.Nejprve jsem dával za pravdu Jardovi,že se vlastně jedná o jednu.Martin ale pěkně vysvětlil jak to skutečně je.Možná jsem to někdy dříve slyšel a jen tomu nevěnoval pozornost.Teď si to ale budu již pamatovat.A tak si myslím,že i takový příspěvek mimo mísu je pro některé z nás dobrý. Díky! :jedna:
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Jarda Marek » 24 srp 2011, 09:13

Lojzo, ano vysvětleno to bylo perfektně :jedna:

ale pořád nechápu proč to bylo přirovnáno k chlebu, který má tu kůrku jen jednu, jedno jestli křupavější a nebo připálenější ale je jen jedna :P

a je to tady zase :mrgreen:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Martin Kolacia » 24 srp 2011, 10:29

dobře šupneme to do bonsají ... vše je jen věc pohledu

vezmeme si jeden pupen ... ten může být terminální , axilární a nebo taky adventivní ... i axilární i adventivní se může stát (a tedy v jistém slova smyslu je) terminálním

někdy je dobré a potřebné věci rozlišovat i když z některého pohledu můžou vypadat stejně :geek:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Lojza Sedlák » 24 srp 2011, 10:47

Chlapci já bych to uzavřel s tím,že někteří z nás se snaží na vše dívat trochu hlouběji a hledat podstatu věci (nějakou logiku).Většina přísloví mají svoji pravdu,ale při hlubším pohledu logiku častokrát ne.
jinak osobně pokud si mohu vybrat,tak také raději sáhnu po rohlíku. :clap:
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Národní výstava Plzeň 2011 dokec

Příspěvekod Pepča » 24 srp 2011, 12:58

Já bych to zase hned neuzavíral, je to dokecník a dostali jsme se k zajímavým úvahám o logice věci.Myslím, že to souvisí i s našimi pokusy o tvarování stromků, podle nějakých logických pravidel, které někdo stanovil.
Přemýšlet nad lidovými moudrostmi můžeme, ale zcela je vyvrátit ne. Celkem rád čtu o zenovém buddhismu a tam jsou zajímavé kóany (hádanky a anekdoty ).Při řešení kóanů se toleruje více odpovědí, avšak musí zvláštním, logice odporujícím způsobem souviset s otázkou.Otázka:Každý se někde narodil. Kde je tvé rodiště? Odpověď:Dnes časně zrána jsem snědl bílou rýžovou kaši. Teď už mám zase hlad.
Má to logiku?
Teď již poslední známý zenový kóan: Tlesknutí oběma rukama slyší každý. Jak zní tleskntí jedné dlaně? Správná odpověď.............
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron