Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Nesouvisející příspěvky s tématy

Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Martin Kolacia » 09 bře 2010, 15:04

*
Naposledy upravil Martin Kolacia dne 09 bře 2010, 22:23, celkově upraveno 1
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Kolacia Abibas

Příspěvekod Jarek Servus » 09 bře 2010, 15:45

Asi jsme si moc nerozuměli, já bych k těm semenáčkům byl samozřejmě velice kritický. Řekl jsem, že mi kameny nic neříkají a tohle není fórum o suiseki. Proto jsem se k nim nevyjadřoval. O suiseki bychom se, jak jsem taky napsal, museli všichni hodně učit. A protože tohle není fórum o suiseki, tak mi to připadá docela zbytečné se hádat o kvalitě kamenů, kterou neumíme posoudit. Mě tyhle příspěvky: 1. nic neříkají, 2. neurážejí, 3. jim (kamenům) nerozumím. Pokud se někomu líbí a chce se jimi pochlubit a ostatním to nevadí, no proč ne. Trochu sice nechápu, že tu vlákno o kamenech je, ale nepřekáží mi.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 10 bře 2010, 08:57, celkově upraveno 2
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Kolacia Abibas

Příspěvekod Martin Kolacia » 09 bře 2010, 16:31

****
Naposledy upravil Martin Kolacia dne 09 bře 2010, 22:23, celkově upraveno 1
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Jarda Marek » 09 bře 2010, 20:25

Martine, pokud máš úctu k těm co tvoří, tak tvoří i Ti co vyrábějí „ABIBAS“ protože se chtějí uživit. Nebudu a nechci rozebírat jestli je nebo není to dobře vždyť auto je taky auto a přesto ho každá firma vyrábí jinak.

Opět cituji:
Jestli se chcete věnovat tomuto umění pánové a dámy asi by jste si o tom měli něco přečíst!
Debatovat nad tím, jestli fialka prezentovaná v kelímku od marmelády je nebo není bonsai je docela úsměvné.

Je opravdu vidět, že musíš dorůst. Jestli má někdo radost byť ze šutru okolo kterého 20 let chodil a dnes ho má v obýváku tak si opravdu nepochopil název tohoto podfóra
Kameny, podložky jen pro radost.....

opět cituji:
a máte tady nějaké hranice kdy už nemůžu prezentovat svoji tvorbu ?
Nemáme a jak píše Honza : Martine ukaž nám svoji tvorbu. A my ti ukážeme ty hranice.

Opět cituji:
Je hodně úrovní vědomí a povědomí , proto vás chci jen upozornit ať si nehrajete na závodníky F1 v trabantu ...vypadá to vážně divně.
No Martine divně to vypadá, ale nakonec proč né ??? pořád je to o tom co se komu líbí

Opět cituji :
V jihlavské zoo jsem viděl stánek se sukulenty a kaktusy. Ve výloze měli cedulku , že mají zápis v guinesově knize rekordů za nejmenší strom na světě vypěstovaný ze sukulentu. Oni to brali vážně , mě to vykouzlilo úsměv na tváři

A proč by to nebrali vážně, když se ze sukulentů bonsaje (čili stromy v misce) dělají?

No a opět cituji:
Já se jen snažím předat pohled na věc. To , že použiji přirovnání (ač v mnoha ohledech přepísklé) neznamená že si z někoho dělám legraci. Jenom se snažím ukázat že když libovolně posunu hranici , přestává to býti k jádru věci.

A proč bych si tu hranici libovolně neposunul?
Nevím jak si starý a je mi to jedno, ale já jsem z těch kteří zažili hranice skoro všude a Martine věřmi stálo to za starou belu, takže si myslím že když si někdo ve své fantazii posune hranice čehokoli kamkoli je to jen jeho věc a je na ostatních jestli se jim to líbí nebo ne. Mohli bychom tady filozofovat, že by nám mohla filozofická univerzita závidět. Nebudem a nechcem škatulkovat, a jestli to takthle dělají Japonci tak proč bychom to my měli dělat stejně ? Protože už to vymysleli jako tu hru s tím míčem na starých ostrovech ??
Ne Martine, my se chceme bavit, bavit o tom co baví nás, v něčem si dokážeme poradit v čem se dokážeme podpořit tak to zkus pochopit.
Jestli se Ti moje vysvětlení líbí nebo né je na Tobě a doufám, že ho pochopíš :think:
Děkuji a jestli se to někomu nelíbí tak ať to admin smaže
:lol: :lol: :lol:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Martin Iša » 09 bře 2010, 21:37

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Pepča » 09 bře 2010, 21:57

Nechci pokračovat v této diskuzi, ale podle mého to Jarda napsal naprosto správně :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 bře 2010, 22:48

Teda Jardo já zírám. :shock: Naprostý souhlas. :clap:

Vypadá to že mistr na přirovnání (která jsou v mnoha ohledech přepísklá).Je neunesl pokud ta se týkala jeho příspěvků.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Ivet » 09 bře 2010, 23:16

Jarda na hrad !!! Clovece, kde si sa naucil tak obratne argumentovat? :jedna: :jedna: :jedna:
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Jarek Servus » 10 bře 2010, 09:02

Jardo :clap: :clap: :clap: , pochvala před nastoupenou jednotkou. :clap: :clap:
Jen bych dodal, je to všechno o toleranci a pochopení druhého, i když to samozřejmě neznamená souhlas se vším.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Prezentace,Představení kamenů-Dokecník

Příspěvekod Lada Fabián » 10 bře 2010, 09:15

Martine K.,Myslim že si tu na závodníky F1 nikdo nehraje,ale přijde mi dle tvých příspěvků že Ty jsi vysloužilý závodník F1,který nikdy neseděl v monopostu! :think:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Dokecník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron