Skalnik tanuki

Skalnik tanuki

Příspěvekod petradelt » 10 kvě 2016, 00:39

Tak jsem si to taky vyzkoušel :)
Skalník s celkem slušnou korunou ale se slabým kmenem.
Onehdá mě odborník na tanuki zdravě nabudil, tak jsem si řekl, že to taky zkusím.
Nedosahuji takové kvality a preciznosti jako Rudolf, no snad mě to odpustí.
Nevím ale co s tou zadní stranou :think: Zamazat to, nebo to nechat volně? Mám tam docela vůli :think:
Spodní stranu jsem zkusil zakapat pečetním voskem, tak uvidím co to bude dělat :)
Mimochodem, má dnes můj vzor a učitel tanuki, Rudolf Fraštia narozeniny. Tak přeji všechno nejlepší a pevné nervy s nováčky :)
Přílohy
2016  1.jpg
2016 1.jpg (123.53 KiB) Zobrazeno 1867 krát
2016  2.jpg
2016 2.jpg (123.72 KiB) Zobrazeno 1867 krát
2016  3.jpg
2016 3.jpg (157.06 KiB) Zobrazeno 1870 krát
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Skalnik tanuki

Příspěvekod Roman Hlavinka » 10 kvě 2016, 13:10

:jedna: tak tohle se Ti Petře povedlo :jedna: Rudolfa taky sleduji a mám nachystanou taky jednu realizaci.Proto se zeptám,jak,nebo čím máš ošetřené to dřevo :think: Samozřejmně,že zadní strana mně zajímá taktéž :think:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Skalnik tanuki

Příspěvekod petradelt » 11 kvě 2016, 13:16

Ahoj Romane, dřevo jsem klasicky ručně i strojně očistil od kůry, trochu smirkem vyhladil, poté trochu opálil
a natřel 2x sulkou. Jelikož mám ze sulky už tak trochu strach, umyl jsem to asi po týdnu vodou a vykartáčoval pořádně,
abych zaléváním nesplachoval do substrátu to ošklivé ze sulky. Vloni mě jeden parádní skalník asi díky sulce odešel.
Zbyl mě z něho jen ten kmen :( Budu muset zakoupit něco kvalitnějšího na mrtvé dřevo, snad v Merklíně :)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Skalnik tanuki

Příspěvekod David Kolis » 11 kvě 2016, 17:35

Ahoj Petře, moc hezká proměna :clap: . No a chci se zeptat na tu sulku. Přece se běžně používá na ošetření a ochranu rostlin, tak by neměla škodit při ošetření jinu :shock: . Dík za info.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Skalnik tanuki

Příspěvekod petradelt » 11 kvě 2016, 23:09

Ahoj Davide, z vyčtených zde informací,.. pokud používáš sulku na strom jako takový, tak by se měla používat jen na mrtvé části, aby strom to nenatáhl do sebe,
a další věc, nedovolit sulce aby se dostala do substrátu, což byl asi můj problém u stromku, který mě vloni odešel.
Aspoň tak jsem tomu rozumněl já. Třeba mě někdo opraví, či doplní :)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Skalnik tanuki

Příspěvekod Jarek Servus » 12 kvě 2016, 21:10

Taky používám Sulku a nejsou s ní problémy. Je to pěkné tanuki. :clap: Pokud Ti Sulka steče ke kořenům (záleží jak moc) prolij substrát opakovaně vodou a je všechno OK. Muže vadit snad jen při ošetřování velkých čerstvých ran, pokud bys jí napustil to mrtvé dřevo, nic se neděje.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na Skalník (Cotoneaster)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník