co to může být??? skalník..... ? a co s tím??

Re: co to může být??? skalník..... ? a co s tím??

Příspěvekod Vahada » 20 dub 2015, 09:55

Petře, já jsem ze severozápadu Čech a tak o akcích na Moravě přehled nemám, ale Morava je plná prima lidí s naším zájmem, tak se dívej po plánovaných akcích a něco určitě objevíš a nebo ti někdo místní poradí.
Jinak já do minerálního substrátu běžně přidávám rašelinu, případně rašelinový substrát v objemu cca +- 20%, pro listnáče víc, pro jehličnany méně, ale většinou to dělám od oka a určitě nejsem sám. Pro rosliny, které mám ve větších pěstebních nádobách přidávám i část kompostu a na růst si nestěžuji. Trochu můžeš experimentovat, záleží také na tom jestli můžeš být u rostlin každý den třeba několikrát denně a nebo jestli je máš někde mimo domov.
O substrátech je to na tomto fóru informací dost, tak čti....
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: co to může být??? skalník..... ? a co s tím??

Příspěvekod Roman Hlavinka » 20 dub 2015, 13:36

záleží jak velkej prostor seš ochotnej akceptovat na dojetí :think: Jih Moravy je širokej pojem.Je tam spousta dobrejch lidí,kteří rádi poradí a určitě neřeknou NE,když si domluvíš nějakou návštěvu.Je tam třeba M.Kolacia,P.Hron,p.Svačina,P.Lenko a mnoho dalších.Nedaleko od Tebe jsou Sirotní.A v poslední řadě je Naše Prostějovská buňka otevřená všem stejně postiženým lidem :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: co to může být??? skalník..... ? a co s tím??

Příspěvekod Compel Lubomír » 23 dub 2015, 01:41

Petře,párfacek jsem použil pro odlehčení. Myslím, že docela hrdě píšeš o zahradním substrátu s aktivním humusem, jako že to je něco úžasného. NENÍ. Není to nic úžasného ve spojení s moderními anorganickými substráty. Do volného záhonu ano. Tak asi tak.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: co to může být??? skalník..... ? a co s tím??

Příspěvekod Petr Vávra » 23 dub 2015, 10:53

Compel Lubomír píše:Petře,párfacek jsem použil pro odlehčení. Myslím, že docela hrdě píšeš o zahradním substrátu s aktivním humusem, jako že to je něco úžasného. NENÍ. Není to nic úžasného ve spojení s moderními anorganickými substráty. Do volného záhonu ano. Tak asi tak.


Luboši, nepíšu hrdě o zahradním substrátu s aktivním humusem. Jen jsem ti vysvětloval jakou zeminu jsem použil. To je vše. Jinak dík za radu. Nemám časový prostor zalévat stromky dvakrát denně. proto jsem použil zeminu. A taky jsem to napsal, protože jsem nevěděl jestli je správné používat tyto směsi. Taky nejsem sám kdo to tak míchá. Měj hezký den
Petr Vávra
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2015, 20:24
Bydliště: kousek od Uh. Brodu

Re: co to může být??? skalník..... ? a co s tím??

Příspěvekod Petr Vávra » 23 dub 2015, 11:04

Děkuji pánové za informace. Pánů Sirotných jsem už navštívil a musím říct že to byla úžasná návštěva. :clap: :clap: když to jde a vychází mě to tak jezdím se švagrem. určitě postupem času zajedeme i do Prostějova.
Petr Vávra
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2015, 20:24
Bydliště: kousek od Uh. Brodu

Předchozí

Zpět na Skalník (Cotoneaster)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron