skalník 03

skalník 03

Příspěvekod Marián Herčút » 03 kvě 2010, 15:15

Zdravím všetkých na tomto fóre!
Dlhšie som sa rozhodoval, či to sem vôbec hodiť, ale nakoniec som si povedal, že každá rada je dobrá...
Toto je môj prvý zostrihaný skalník, asi 3 roky na záhone a túto jar presadený a zostrihaný.
Privítam každú kritiku ale aj radu, ako pokračovať.

skalnik08-1.jpg
skalnik08-1.jpg (32.49 KiB) Zobrazeno 1746 krát

skalnik09-1.jpg
skalnik09-1.jpg (17.94 KiB) Zobrazeno 1728 krát


Zatiaľ díky!!
Naposledy upravil Marián Herčút dne 18 srp 2012, 11:21, celkově upraveno 1
Ľudia, ktorí hovoria, že sa to nedá spraviť, by nemali vyrušovať tých, ktorí to robia.
Marián Herčút
 
Příspěvky: 113
Registrován: 24 dub 2010, 09:16

Re: Prvý skalník

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 kvě 2010, 17:18

Mariane, vítám tě na fóru,mám jen jeden dotaz, nebo připomínku. Proč jsi sázel rostlinu do tak vysoké a velké nádoby? Jaký to má smysl ? Podle mě až se dostaneš k dalšímu přesazování za rok nebo dva, budeš mít nádobu plnou silných kořenů, které budeš muset odstranit a začneš zase od začátku. Mám za to, že cílem je plochý kořenový bal s jemnými kořínky, proto bych sázel do ploché nádoby, kde se tím potlačí tvorby kůlových silných kořenů. A podle fotek se mi nezdá, že by substrát byl propustný, ale fotky možná zkreslují. :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Prvý skalník

Příspěvekod Marián Herčút » 03 kvě 2010, 17:42

S tým aj počítam. Išlo mi o to, aby som ho postupne dostal do menšej nádoby vzhľadom na to, že bol na záhone. Predpokladám, že takto vyraší viac výhonkov a bude z čoho vyberať. A okrem toho plánujem ešte viac odhaliť korene...
Určite ho na budúcu jar presadím do menšej nádoby.
Ľudia, ktorí hovoria, že sa to nedá spraviť, by nemali vyrušovať tých, ktorí to robia.
Marián Herčút
 
Příspěvky: 113
Registrován: 24 dub 2010, 09:16


Zpět na Skalník (Cotoneaster)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron