Oliva ze supermarketu.

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Martin Drábek » 21 zář 2009, 22:45

Reakce byla promptní, protože je to otázka, která mě stále hlodá a neznám zatím tu ideální odpověď ;) ....co s těma kráskama..

Je to určitě oliva co jich tam roste celá alej?? A co třeba nařízkovat.. na jaře se mě chytnou olivy zatím 100%ně....
Vem jen řízek + stimulátor + akadama a chvilku počkej a máš vymalováno.

Martin
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Compel Lubomír » 22 zář 2009, 14:16

Martine ta oliva česká je vlastně Eleagnus, ale vďakec a čaj
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Luděk Rohovský » 23 zář 2009, 11:35

A Eleagnus je česky hlošina, z okna kanclu na jednu koukám.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Jiří Vondruš » 23 zář 2009, 14:09

Hlošina úzkolistá - podle dálnice jich hodně roste, dokonce i uprostřed mezi svodidly. tam by se blbě kopalo.
Jirka
Uživatelský avatar
Jiří Vondruš
 
Příspěvky: 48
Registrován: 12 úno 2009, 13:36
Bydliště: Havlíčkova 816, 584 01 Ledeč nad Sázavou

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Milena » 24 zář 2009, 10:24

Laďo, díky za zkušenosti s olivou. Máš už hezký stromeček. Dostala jsem tuhle olivu z řízku, proutek asi 20 cm velký. Těžko se dožiju bonsaje z toho, ale zkusím tvou radu - dát ji do většího tepla, když přežije, pořídím si pořádnou rostlinu.Tedy určitě nepojedu kopat na Mallorcu :lol: Dříve jsem olivu zimovala v nevytápěném zádveří a pošla, bůhví čím. Tak jsem na ni zanevřela.

Jinak jsem si kdysi zasadila Hlošinu, vypěstovanou ze semene, na záhon, aby zesílela. Uplynulo 10-15 let, jen jsem si každoročně zkrátila, více času jsem dříve neměla. Teď by se mohla vykopat, ale to snad bagrem :mrgreen: Sem tam posbírám plody,nemusím ani na dálnici, pár semenáčků vyrazí, ale nevěnuju se jim nijak zvlášť, bonsaje z toho dlouho nebudou.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Jarek Servus » 24 zář 2009, 14:31

Mileno, někdy mi ji ukaž, snad půje ven i krumpáčem.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Compel Lubomír » 24 zář 2009, 19:51

Jiří Vondruš píše:Hlošina úzkolistá - podle dálnice jich hodně roste, dokonce i uprostřed mezi svodidly. tam by se blbě kopalo.

jj, Jiří přesně tu jsem měl na mysli. A je po problémech se zimaváním
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Lukáš J. » 15 kvě 2010, 23:05

Ahoj. Dnes mě v Mostě v supermarketu nedalo, abych při pohledu na tuhle olivu ji také nekoupil. Za ty prachy... no nekupte to! :mrgreen: Vzpoměl jsem si na olivu vyfocenou Láďou a Pavlem Šimsou a hrozně se mě tehdy líbila a musel jsem jí mít taky. :) Moc jsem ji ještě nezkoumal, ale je podstatně vyšší než je patrné z obrázku. Kmen má ještě taky 5-6cm pod povrchem substrátu, ale bez kořenů. Z těch stromků co prodávali měla tahle bezkonkurenčně nejširší kmen a tak nějak se mi nejvíc zamlouvala. Omlouvám se, že jsem nedal k fotce nějakou věc jako měřítko. Vyfotím ji důkladněji až ji budu přesazovat. Mám pro ní vyhlídnutou jednu hezkou krémovou neglazurovanou misku s podmiskou ve měste, tak snad v pondělí, nebo v úterý se na ní a na serissu vrhnu.

Z jednoho jilmu na začátku už je dalších 8 stromečků a byt se mě pomalinku ale jistě zaplňuje a blízcí si opět klepou na čelo. :mrgreen: :think: Ale pro mě se to stává drogou...

Mimochodem, máš Láďo nové poznatky o pěstování se kterými by ses mohl podělit? Jak tedy s tím přezimováním? Nechat ji jaro-léto-podzim veknu, v zimě hlídat teplotu a pak ji přemístit do bytu? Dík

Obrázek Obrázek
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod mirecc » 16 kvě 2010, 09:19

Ahoj Lukáši. Tiež som si minulí rok zohnal podobnú olivu a tiež som riešil otázku zimovania. Dal som ju na pivničné schody na ono na južnej strane ale v zime tam mám tieň z vedľajšieho domu, teplota sa pohybovala okolo 10°C zalieval som len mierne a výsledok bol že s nej nespadol ani lístok. Teraz je už na záhrade a pekne raší.
Pozerám že budeš mať na tej tvojej aj úrodu tak veľa šťastia.
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 17 kvě 2010, 08:32

Letošní zimu jsem ji opět měl v obýváku na parapetu okna při teplotě cca 22-24 stupňů a neupadl ani lupínek, naopak dorůstaly nové. Teď už je přesazená venku na polici. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Olea Euroaea (Olivovník evropský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron