Oliva ze supermarketu.

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Lukáš J. » 18 kvě 2010, 20:22

To rád slyším. Díky. Já už bych taky rád přesazoval, ale z obchodu mě pořád nějak nepřichází onen kýžený status "odesláno!!!" tak mě zatím nezbývá než čekat. :think: Misku jsem koupil, ale nezbedníci mě vybrali všechny krémové misky a zbyly na mě jen tm. hnědé. :( Taky majitel obchodu prodával zvlášť misky a podmisky a pak to dopadlo tak, že mě plnej stoh podmisek bez využití a takřka neprodejné, protože lidi kupovali jen misky a na mě už zbyly jen tmavé. Tak mě tam naříkal, když jsem se ptal, jestli nemá nějakou pod pultem. :mrgreen: Neměl... co se dá dělat. :)
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Ivet » 18 kvě 2010, 21:12

Tiez som si jednu malu olivu kupila u nas supermarkete... sice je hruba iba ako prst, ale aspon kmienok som vybrala najzaujimavejsi a nasadenie vetvi celkom dobre. Smaozrejme hned som ju presadila do priepustnejsieho substratu a odstranila nepotrebne vetvy. Takze zaklad je a teraz nechat par sezon iba rast. A cez zimu ju skusim asi nechat v interieri na okne...
Přílohy
Oliva-052010.JPG
Oliva-052010.JPG (61.85 KiB) Zobrazeno 3254 krát
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod VasekKoci » 02 črc 2012, 22:01

No z mé zkušenosti pokud mohu říct. Minulý rok jsem psal že jsem si přivzl semena oliv z dovolené a skoro okamžitě začaly růst. Ale jelikož jsem byl různě pryč a přítelkyně nezalévala, tak mi zbyla jen jedna. Mám ji pořád na parapetu na okně kde svítí celý den slunce. No a daří se ji moc dobře. Je teda pěkně velká. Něco kolem 30 cm bez misky. Mám ji v zemině pro pokojové s pískem 1:1. V současné době zkouším vzdušné hřížení abych měl dvě rostlinky. Za sebe za tudle chvilku můžu říct že může být v klidu doma celoročně a je vpohodě. Rád si vyslechnu další názory a hlavně bych se rád zeptal za jak dlouho zakoření asi? Vzdušné hřízení je už přes měsíc, bohužel jsem neml žádný mech už, tak jsem použil krasickou zeminu pro pokojovky a natřel jsem to gelovým stimulátorem. Díky za odpovědi adalší názory a postřehy kdo ji pěstujete. Fotku přiložím později.
VasekKoci
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 čer 2011, 22:42
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Oliva ze supermarketu.

Příspěvekod Vicen Ivan » 04 zář 2013, 19:29

cafte, citam tu trochen o olivach, tak tiez prikladam nejke fotky mojej olivy, dostal som ju od brata v r. 2003, hned potom zacalo tvarovanie,presadzanie a vsetky prace okolo toho.. kedze nemam zahradu, tak stromy pestujem vacsinou celorocne v interiery: oliva, myrta, leuceana lauca,jakaranda,serrisy, baobaby fikusy...
Mozem povedat , ze oliva velmi dobre znasa interierove podmienky, samozrejme treba prisposobit zalievku a je dobre, aby bola pri okne a mala svetlo.
Tiez prikldam aj fotky,kde je vidiet mach, ktory sa vyvoril na zemine v interiery. Jeden cas mach vyzeral ako znak jing jang. Aby takto vyzeral, trvalo mu to asi 5-6r. az mi bude luto znicit ten mach,ked sa bude tsrom presadzat do misy v buducnosti. Zatial nechavam strom v 50lit nadobe, aby kmen este trosiiicka zhrubol, lebo ako viete , oliva pomalicky nabera na hrubke kmena. Zato sa dobre tvaruje koruna a dobre dorastaju nove vyhonky a konare....
Přílohy
olea europa 18.04.2013,.jpg
olea europa 18.04.2013,.jpg (67.98 KiB) Zobrazeno 2594 krát
olea europa, 08.03.2013.jpg
olea europa, 08.03.2013.jpg (89.25 KiB) Zobrazeno 2575 krát
olea europea, 20.05.2013.jpg
olea europea, 20.05.2013.jpg (110.15 KiB) Zobrazeno 2593 krát
Vicen Ivan
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 črc 2013, 06:06
Bydliště: Bratislava - Rača

Předchozí

Zpět na Olea Euroaea (Olivovník evropský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron