Oliva z hobby marketu

Re: Oliva z hobby marketu

Příspěvekod Hugo Studeník » 02 dub 2016, 08:12

Tak olivy ze supermarketu jsem měl tři , jedna odešla . Koupila mi je žena za pár korun , prodavačka prý nevěděla co to je . S tím růstem mohu potvrdit , mám je už tak 8 let a sílení je kosmetické . Samozřejmě všechny tyhle olivy co jsem v marketech časem viděl jsou "kulturní" olivy . Mě se ale mnohem víc líbí ta divoká forma s menšími a hustšími listy . Ale stojí většinou ranec .
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34

Re: Oliva z hobby marketu

Příspěvekod Pavel Šimsa » 03 dub 2016, 11:59

Souhlas se vším, sílení už od ní ani nepožaduji, kupodivu, tahle má malé lístečky (a jsem za to velmi rád). Buduchtít jen zahušťovat, kořeny zvládá docela dobře, fousuje.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Oliva z hobby marketu

Příspěvekod Milena » 05 dub 2016, 15:48

Kluci, mám dvě olivy z nějakého marketu, asi 5-6 let. Pravda, nijak netlousnou, připadá mi i obrost pořád stejný. Kámoška má totéž, jen jí více obrůstá a co víc, kvete každoročně jako blázen. Před pár dny jsem jednu dala už ven na parapet a podržte se: příští den neměla ani lísteček. A jak na ni zpoza okna koukám, vidím jakésiho fógla, co do ní štípe zobákem.Tak je totálně defoliovaná ptákem a uvidím, jak se vzpamatuje. Druhou jsem nechala doma.
Pár dnů předtím mi takhle ten pták ozobal kamélii, ale to jsem si řekla, že měl chuť na čajové lístky - ale oždibrat dočista olivu :o
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Olea Euroaea (Olivovník evropský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron