Bulvár

Bulvár

Příspěvekod Mildaprichy » 06 dub 2010, 18:58

Tak sem se snažil trošku vylepšit tento zanedbaný cypřišek. Takto vypadal před mým snažením. Ty suché větve nejsou z důvodu špatné kondice, ale byl na nevhodném stanovišti (zadní strana byla úplně u tmavé zdi). Omlouvám se za fotky.
n 003.jpg
pohledovka

n 004.jpg
pravá strana

n 001.jpg
zadek

n 002.jpg
levá strana
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Bulvár

Příspěvekod Mildaprichy » 06 dub 2010, 19:09

No a tak nějak to dopadlo. Úplné detaily sem neřešil, čekám, že díky prosvětlení obrazí na víc místech a půjdu s obrostem blíž ke kmeni a doladím bolavá místa. Chtěl bych jen slyšet nějakou tu kritiku. Je to můj první samostatně drátovanej stromek takové velikosti, tak mě šetřete u drátů.
n 020.jpg
nynější pohledovka

n 023.jpg
pravá

n 022.jpg
zadek

n 021.jpg
levá
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Bulvár

Příspěvekod Mildaprichy » 06 dub 2010, 19:12

Ještě bych zapomněl na porovnání a shora. Ten poslední návrh asi uskutečním na podzim, až uvidím, co letos předvede.
n 024.jpg

n 015.jpg

n 011.jpg
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Bulvár

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 dub 2010, 19:39

Mildo, dobrý, ty jsi stejný chro,chro, jako já . (myslím při drátování) :lol: :lol: . Konečný tvar neřeš, je dobré žes to prosvětlil a teď, až začne růst ho chce konečky prstů-né nůžkami, štípat výhonky na polovinu, všechny co rostou dolů odstranit, ostatní zakátit na poloviny . Hezky to zahustí, pak si vybírat jen ty co chceš a ostatní celé odstřihnout.Hlavně nahnojit a na slunce, jinak bude hnědnout. Stromek je docela dobře založený, teď přijatelný obrost a je hotovo. :clap: :clap: .Podle toho posledního návrhu ten stromek hrozně "omládne". :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Bulvár

Příspěvekod Jarda Marek » 06 dub 2010, 20:02

Souhlas s Láďou , Mildo na první tvarování paráda :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Bulvár

Příspěvekod Mildaprichy » 07 dub 2010, 06:56

Díky za poznámky. Vím, že omládne, ale to by nemělo vadit, protože ani kmen ani větve (stažený dolů) nějakýho kmeta nenaznačují. Teď se mě zdá moc "těžký". Zaštipování mám nastudováno (díky Vám). Uvídím, co letos předvede a na podzim se na něho ještě mrknu.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Bulvár

Příspěvekod Jarek Servus » 07 dub 2010, 08:47

Neřeším drátování (na slezině u mě v srpnu Tě na ně pohoním :naughty: :evil: ), ale celkově jako základ dobrý, teď jen jak začne obrážet zakracovat vysoukané větve. Jako pohledovka by se mi líbil z této strany, snad jen časem odstranit dvě větve a vyřešit místa, kde jdou větve trochu do očí, ale zaklad dobrý. Tu spodní větev, co máš zakrytou bych tam nechal, dělá to o samotě rostoucí strom. :jedna: :clap:
Přílohy
n%20023.jpg
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Bulvár

Příspěvekod Mildaprichy » 08 dub 2010, 07:23

Drátování chce praxi a tu já zatím nemám. Doufám, že se zlepším. Jarku, pohledovku zatím nechám svoju. Zdá se mi tam lepší pohyb kmene i lepší nebari. Jinak pohledovky tam jdou tak 2-3, ale zatím nechám tuto. Díky. Je otřesný, jak na fotce některý partie vypadají divně a v reálu se mi líbí. A naopak.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Bulvár

Příspěvekod Jarek Servus » 08 dub 2010, 08:51

S tím zkreslením fotek máš pravdu, viděl jsem např. u Čestmíra Sosnovce na fotkách tvarování a nelíbilo se mi, ale v reálu vypadal strom daleko lepší a zajímavější. Nebo třeba ten smrk od Pavla Slováka. A he to Tvůj strom, Ty musíš nejlépe vidět, jak v reálu vypadá a co s ním chceš dosáhnout.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Bulvár

Příspěvekod Míla Zítek » 10 úno 2011, 13:54

Tak jsem otevřel zase stránky a co nevidím, můj stromek asi před 15 lety..... Stejný stromek , tvar a i MISKA!!! :lol: Jen ten šutr z Dolomit ještě není. To jsou věci. Tak ať roste. Blbý je to. že ze starého neobráží. Ale konce větí je jiná, protrhám, prostříhám a hned jsou tam malé letorosty. A fůry. Tak je odrolím a za 14 dní znovu.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59


Zpět na Cypřišek (Chamaecyparis)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron