Tis-zahradní jamadori

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Dan Pánek » 05 bře 2009, 14:31

Tam mi přijde škoda nezachovat ten pěkný pohyb při přechodu z nebari, to už bych spíš obětoval ten slabší kmen, ale Ty to vidíš naživo. Když nevíš, vem ho s sebou na výlet k někomu zkušenějšímu :)
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 bře 2009, 14:35

To víš, že se těší na výlet do Libochovic :P :P .Ale chtěl bych mít představu, abych se mohl dohadovat :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Dan Pánek » 05 bře 2009, 14:57

Taky mám jeden takovej neposlušnej, obšlapuju kolem druhej rok...
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 bře 2009, 15:02

UKAŽ !!!
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Dan Pánek » 05 bře 2009, 15:06

Musím buď najít fotku nebo nafotit. Snad tedy zítra. Ale ten asi není na řešení přes fotku.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 bře 2009, 15:18

Dane, ono to řešení přes fotky není nikdy stoprocentní. Natur je natur, stačí nahnout, pootočit,podržet, zakrýt a řešení je na světě. Nejhorší alespoň pro mě je se zafixovat na první nápad,pak chodit několik měsíců okolo a zjistit, že jsem nic nevymyslel. Pak to ukážu jinému a ejhle, řešení jiné,nebo několik a už to frčí. Stačí ťuknout :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Dan Pánek » 06 bře 2009, 10:07

Jak píšeš. Záleží hodně na materiálu (a na fotkách). Třeba u tohohle tisu z Litomyšle, co přikládám, se zatím moc poradit nedá, je to takový uzel, z každého pohledu jiný. Ale trochu už představu mám, a až to prostříhám ještě víc, pak už to možná bude na webovou debatu. Mám ale objednané větší kleště, ty současné bych na tomhle oddělal :-) Zapoměl jsem při focení na měřítko, kmen bude něco mezi 8 - 10 cm.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 bře 2009, 11:17

Tak tohle je matroš, který bych chtěl. Kmen s pěkným nebari a korunu -zřejmě klasickou.Zatím do toho opravdu není vidět, ale je pěkný :!:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Josef Soukal » 06 bře 2009, 11:55

Jak se Kolíňák dostal k tisu z Litomyšle? Žeby přes Vigantice? :D

K Láďově tisu - ponechal bych zatím oba kmeny a směřoval to asi podle Danova návrhu, jen o něco nižší.
Josef Soukal
 
Příspěvky: 100
Registrován: 04 úno 2009, 15:40

Re: Tis-zahradní jamadori

Příspěvekod Dan Pánek » 06 bře 2009, 12:21

Přesně tak:-), musím Pavlovi ještě jednou poděkovat. Je to tak trochu kupování zajíce v pytli, vezl jsem dvě podobné koule, vybíral jsem z mnoha kusů, snad hodinu a stejně je to trochu loterie. Kamarád ukázal prstem na jednu a má bezproblémový, nádherný základ, jediný, zužující se kmen. No, závidím mu, ale na druhou stranu, on se tomu věnuje okrajově a tenhle materiál by asi nezvládl, já se s tím snad vypořádám se ctí :-)
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Tis (Taxus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron