Aneja

Re: Aneja

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 dub 2010, 21:06

HlAVNĚ SE AZALKY ZAČÍNAJÍ HNOJIT AŽ PO ODKVĚTU, SPOLU S PŘESAZENÍM A PROSTŘIHEM..... SYNCI ! :lol: :lol: :lol: :lol: (SATSUKI)
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Aneja

Příspěvekod Martin Iša » 12 dub 2010, 21:20

S tím hnojením to vím, nic nedostala. ;) Ovšem s tím dešťem se kaju. :oops: :blednu:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Aneja

Příspěvekod Jarda Marek » 13 dub 2010, 05:45

No Láďo s tím hnojením si mě trochu zaskočil :think:
podle Kima správná doba na hnojení začíná v březnu a končí v dubnu těsně před rozkvětem a nemá se ani hnojit když vytváří nové květní pupeny čili v červenci, tak nevím :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Aneja

Příspěvekod Ladislav Kotál » 13 dub 2010, 07:48

Jardo, samozřejmě máš pravdu , Kim to tak píše, ale je to Korea. Tady jsou jiné podmínky. Já to již několik let dělám až po odkvětu,tj. cca konec května, přesadím do čisté kanumy, prostříhám, a v cca polovině června začnu hnojit cca do poloviny července ,pak bobky sejmu a dám je zpět zhruba v polovině srpna a nechám je až do října. Každý rok je obsypaná květy, tak se jí to asi líbí. Proto jsem to psal z vlastní zkušenosti.Kim ve své knize má super popsaný způsob střihu a prostřihu. :think: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Aneja

Příspěvekod Pepča » 13 dub 2010, 13:39

Jestli mohu, připojím se do diskuze o azalkách. Nevím ,jestli moje zkušenosti platí jenom pro venkovní rostliny, ale já ty moje přihnojuji i teď. Postupuj podle knížky Alžběty Dostálkové " Rhododendrony ", kam jistě i azalky patří. Ve stati Výživa, se píše : Hrubé organické substráty, ve kterých se pěnišníky pěstují, jsou většinou chudé na živiny. Především potřebují obohatit dusíkem, protože ten se snadno vyplavuje.Velice vhodná je kompostovaná hovězí mrva. Z plných hnojiv, které mají tu přednost, že obsahují i stopové prvky je možné použít Cererit. Nebyla-li
aplikována plná hnojiva, je nutné obohatit substrát ještě draslem a fosforem, a to v takovém množství, aby poměr dusíku k draslu a kyselině
fosforečné byl 3 : 2 : 1.Z draselných hnojiv je vhodný síran draselný nebo 40% draselná sůl, z fosforečných superfosfát.
Dusíkatá hnojiva dodáváme pěnišníkům jen na jaře, v dubnu - květnu,nejpozději do poloviny června.Pozdější hnojení podporuje růst nových výhonů, které již nemohou do podzimu vyzrát a zmrzají.
Je-li nutné podpořit zdárný vývin květních pupenů, je možné přihnojit rostliny v srpnu síranem draselným nebo 40% draselnou solí v dávce 5g na 1m2 nebo zálivkou 0,1% roztokem. Uvedené dávky platí pro vzrůstné keře, u zakrslých použijeme poloviční dávky.
Já k azalkám používám granulovaný hovězí hnůj, který jemně zapravím kolem rostliny a jako zálivku používám tekutý Cererit. Možná to dělám blbě, ale rostliny celkem slušně kvetou.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Aneja

Příspěvekod Jarda Marek » 13 dub 2010, 20:37

Láďo díky :jedna: to jedu naprosto stejně a v tabulce to opravím ;)
Pepčo tuto knížku mám také, ale tu jde opravdu o keřové na záhonech a ne o satsuki ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Azalka (Azalea satsuki, japonika)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron