Azalka - presádzanie

Re: Azalka - presádzanie

Příspěvekod Jan Kalivoda » 02 bře 2016, 14:41

Zdravím, kolik těch azalek máš, jestli do 10 kusů je to dobré zasadit do kanuma čistá, nebo maximálně trochu přimíchát rašelinu-čistý přírodní substrát a věř mi rostou v obou velice dobře, při zachování kultivačních zásad. Jinak můžete zasadit do teramolu s rašelinou , ale nédoporučuji, jak se tam výše píše akadamu s koupeným substrátem pro rhododendrony-ten již má své specifika a kazíte drahou kanumu. Ale jsem přesvědčen, že je to již někde tady vše popsané...
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Azalka - presádzanie

Příspěvekod Milena » 02 bře 2016, 15:06

Honzo, v čem bývají zasazeny pokojové azalky, že tu "hučku" se nedá od kořenů oddělit. Bývají v květináči po třech kusech a dostat je od sebe je problém. Viděla jsem tě odřezávat spodní část balu u venkovní azalky listem pilky na železo??, ale u těch malých pokojových krasavic s tím bojuju a je fakt, že mi 80% po přesazení pojde. Jenže jsem azalkami tak posedlá, že zas koupím další jaro další a furt nic nemám, přes zimu zahyne zbytek. Sázím do rašeliny s terramolem, zalévám výluhem z rašeliny, ale asi moc. V garáži pod barákem (nikdy tam auto, tedy smrad z výfuku, nebylo) je přes zimu tak 6 st. C, to by mohly přestát, ne?
Venkovním azalkám se po tvém zaškolení daří dobře.
Dík.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Azalka - presádzanie

Příspěvekod Jan Kalivoda » 02 bře 2016, 15:23

Nech to na konec března bude se přesazovat tak to můžeš přivést a nějak to zmáknem. Je ta tvoje krasavice zasazená určitě v rašelině.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Azalka - presádzanie

Příspěvekod peter gregus » 02 bře 2016, 16:42

Tiež sa prihováram za čistú kanumu pre azalky. Polievam ich stredne tvrdou vodovodnou vodou (prehnanou cez akvárko) a v kanume to ustoja a prosperujú...
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Azalka - presádzanie

Příspěvekod Milena » 03 bře 2016, 13:01

Honzo, díky za pozvání, snad nezapomenu si domlouvit přesněji termín. Mám jen jednu přežitou v originál balu, tak dlouho nezdržím, ale jestli bude potřeba ruce na pomoc, ráda pomůžu něco,co nemůže zkazit ani trotl :)
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Azalka (Azalea satsuki, japonika)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník