Droběna

Re: Droběna

Příspěvekod Jan Kalivoda » 27 bře 2016, 13:20

Zdravím,
Dovoluji si Vám trochu hodně odporovat, je třeba zkrátit všechny silné větve, ve spodních patrech nechat delší čípky (5-7cm) a ve vrchních kratší a už to do nějakého ?, plánovaného tvaru a jelikož má v dolejších partijích dost mladého obrostu, který doporučuji ponechat, poze maximálně zaktrátit a následně dobře nakrmit. Všechny rány se musí ošetřit kvůli fungám. Proto že roky strašně letí a není toho času nazbyt, tak proč zbytečně promeškat min. rok.

Někde je na na you tube
odkaz, velice dobře popsaný
Developing Azalea Bonsai through drastic pruning
John Geanangel

Zdraví Jam K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Droběna

Příspěvekod David Kolis » 27 bře 2016, 13:57

Jan Kalivoda píše:Zdravím,
Dovoluji si Vám trochu hodně odporovat, je třeba zkrátit všechny silné větve, ve spodních patrech nechat delší čípky (5-7cm) a ve vrchních kratší a už to do nějakého ?, plánovaného tvaru a jelikož má v dolejších partijích dost mladého obrostu, který doporučuji ponechat, poze maximálně zaktrátit a následně dobře nakrmit. Všechny rány se musí ošetřit kvůli fungám. Proto že roky strašně letí a není toho času nazbyt, tak proč zbytečně promeškat min. rok.

Někde je na na you tube
odkaz, velice dobře popsaný
Developing Azalea Bonsai through drastic pruning
John Geanangel

Zdraví Jam K.

Jestli je to na mou radu střihnout levou větev a vracet obrost, tak tomu nerozumím (myslím, že by jedna z nich měla být odstraněna). Nebo možná došlo k nedorozumění, jelikož já jsem s Robertem mluvil již dříve o tom, které větve dát pryč.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Droběna

Příspěvekod Jan Kalivoda » 27 bře 2016, 15:01

David Kolis píše " podle mě vracet obrost a jen odstranit spodní levou. Nech to na nějakou akci."
Já jsem s ním nemluvil, ale je mi líto té rostliny. Ano je to reakce na neadekvátní radu, protože i ta spodní větev nemůže být odstřižena celá ( já o tom nejsem přesvědčen), ale na čípek a odstraněna postupně a tu techniku určitě znáte, ale čas letí takže pokud to ještě není tak už je skoro "(pozdě)", a pokud je celá pryč tak časem část kmene po ní odejde a přijde o nebary a tím o část kořenů, protože je to dost silná větev a je třeba, aby jarní energie už šla tam kam má a né čekat na nějakou akci.
Zdraví Jan K
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Droběna

Příspěvekod David Kolis » 28 bře 2016, 14:33

Aha to jsem netušil, azalky nemám, ale dík za info. Bylo by škoda na té Robertově Droběně něco zlikvidovat!!!
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Droběna

Příspěvekod koca1 » 29 kvě 2016, 22:56

trocha květů...........
Přílohy
a1.JPG
a1.JPG (124.41 KiB) Zobrazeno 3309 krát
a2.JPG
a2.JPG (121.27 KiB) Zobrazeno 3307 krát
Robert :)
Uživatelský avatar
koca1
 
Příspěvky: 118
Registrován: 13 led 2011, 23:12
Bydliště: Humpolec

Re: Droběna

Příspěvekod David Kolis » 31 kvě 2016, 06:40

Čau Robe, moc hezky se Ti Boubelka vybarvila :jedna: .
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Droběna

Příspěvekod Jan Kalivoda » 03 čer 2016, 21:59

Zdravím, a co dál????
Dále bez kom....
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Droběna

Příspěvekod koca1 » 12 čer 2016, 14:31

Tak jsem strávil spoustu času jak na ní.Prostřihl jsem jí,odebral vyloženě nevhodné větvičky(tu silnou vlevo dole pokrátil) a semeníky .Stáhl jsem větve dolu aby mohlo slunko do koruny.
Přílohy
drobena prostrih.jpg
drobena prostrih.jpg (62.77 KiB) Zobrazeno 3074 krát
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (106.86 KiB) Zobrazeno 3078 krát
Robert :)
Uživatelský avatar
koca1
 
Příspěvky: 118
Registrován: 13 led 2011, 23:12
Bydliště: Humpolec

Re: Droběna

Příspěvekod Milena » 15 čer 2016, 14:55

Jak a čím jsi stáhl větve dolů - jen drátem zaháknul o přepravku? Co takhle foto "zadrátované" azalindy? Viděla jsem zaháčkové azalky u Honzy Kalivody a zdá se mi to zdlouhavé, pracné, tak ty moje klasicky drátuju, i když musím přiznat, že některé větvičky prasknou nečekaně a už můžu vymýšlet jiný tvar :)
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Droběna

Příspěvekod Jan Kalivoda » 15 čer 2016, 21:48

Zdravím Mileno, když máš 4-5 tak to uhlídáš, ale když jich je hooodně... tak potom to nestíhám a nejsou jenom azalky, korkaté jilmy, jalovce atd...a to zaháčkování jak říkaš tam může být celý rok..je to technika pro starší...
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Azalka (Azalea satsuki, japonika)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron