Azalka- rada a pomoc

Azalka- rada a pomoc

Příspěvekod Ansacu » 02 úno 2015, 21:30

Zdravím, koupil jsem si tuhle Azalku (viz. fotka) v předloni na podzim. Takže pomalu už přežila druhou zimu venku s tím že jsem ji v tomto květináči zasadil do země ještě, aby kořeny vymrzli, minulé jaro i kvetla. Mam pár dotazu, jelikož je takového keřového typu jestli by to šlo nějakým rapidním zastřihnutím srovnat na 1-2 kmeny (viz. můj návrh na obrázku) Po případně radu jak by jste to udělali vy. A ještě jestli mam ostříhat na jaře před kvetením, po nebo až na podzim? Děkuji za Radu :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Ansacu
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2014, 18:48

Re: Azalka- rada a pomoc

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 úno 2015, 12:28

Tak já osobně azalku nechávám odkvést a pak ostříhám semeníky, musíš to stihnout tak aby veškerá energie nešla na tvorbu semen, ty vlastně nepotřebujeme a azalka měla čas nasadit květní pupeny na příští vegetační období. Tvoje kytka by určitě potřebovala přesadit do volné půdy jinak ti bude sílit moc dlouho, spíš nebude sílit v kmínku.chce to substrát na rododendrony ( kanuma, popřípadě kanuma + akadama v poměru 1:1 ) a ještě vydatně hnojit opět hnojivem na azalky, popřípadě i korejskými bobky. Azalky zrovna nejsou přeborníci na sílení kmínku a v našich zeměpisných šířkách už vůbec ne. Hodně zdaru.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Azalka- rada a pomoc

Příspěvekod Tomáš » 03 bře 2015, 07:52

Přečti si supr příspěvek od Jardy Marka v návodu na pěstování Azalek...téma ROK S AZALKOU. Mám to připíchnutý venku na boudě a podle rad mě azalky jedou slušně.
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 čer 2010, 15:14
Bydliště: Děčín

Re: Azalka- rada a pomoc

Příspěvekod Jarda Marek » 30 bře 2015, 20:37

Ahoj oba dva kluci mají naprostou pravdu drž se jejich rad.
Jarda
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano


Zpět na Azalka (Azalea satsuki, japonika)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník