Azalka - jak nyní postupovat

Re: Azalka - jak nyní postupovat

Příspěvekod Compel Lubomír » 08 črc 2012, 20:13

Nevím čemu říkáš substrát pro azalky. Moje azalka šla z volné půdy rovnou do kanumy. Zalívám, jak se dostanu na zahradu. Zimovaná ve studeném skleníku. Po odkvětu ostříhaná až do staršího dřeva, navíc nadrátovaná. Neměla nic proti. Zjara opět dobře zakvetla. Mám za to že si azalku spíš ulil. Zahnily jí kořeny. Tebou udávaný substrát mi přijde spíše vrahem kytky než něčím v čem by měla prosperovat.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Azalka - jak nyní postupovat

Příspěvekod Dalibor Hátle » 09 črc 2012, 07:31

Substrátem pro azalky nazývám substrát, který je běžně v prodeji pro kyselomilné rostliny.Výše popsaná směs je velmi dobře propustná a několik dalších azalek v tom jede perfektně. To ulití ...no možné to je. Je ale taky možné, že problém byl v přezimování - zaschnutí. No ale jak jsem psal, od letoška budou venku. Měly by to být všechno mrazuvzdorné rostliny. Alespoň to tvrdili v zahradnictví .
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Azalka - jak nyní postupovat

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 črc 2012, 17:10

Tak tohle už jen. Amen.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Azalka - jak nyní postupovat

Příspěvekod Dalibor Hátle » 10 črc 2012, 07:01

Takže substrát , který se skláda z hrabanky ( jehličnaté) + substrát pro azalky + štěrk - 1:1:2 je špatný? Jak jsem psal , tato směs je velice dobře propustná ( a to je pokud se domnívám nejdůležitější vlastnost pro bonsajové substráty obecně) a několik dalších azalek roste perfektně - kvetení,přírustky. V kanumě jsem azalky nikdy neměl, ale během cca 9 let co se azalky pokouším pěstovat, mě tato směs zatím vyhází jako velice dobrá.
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Předchozí

Zpět na Azalka (Azalea satsuki, japonika)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník