Azalka

Re: Azalka

Příspěvekod Jan Kalivoda » 15 bře 2009, 20:12

Myslel jsem si to podle fota a pokud se nemýlím by to mohla být odrůda Stewarsonian, množím, studiji je i tvaruji a nejen tento druh. Odrůda Stewardsonian má na podzim krásně zbarvené listy do červena. Má velice dobré přírustky až 50 cm za rok, vhodná na tvarování. Jinak Rh. japonicum přezimují venku satzsuki v nevytápěném foliáku bez problému, pozor nesmí se ale probudit tj. narašit a potom při poklesu teploty pod bod mrazu natvrdo zmrznou a je po nich. Syn vysadil před dvěma léty jednu Rh. indikum var satsuki určenou jako "Karen Kou" do volné na jižní stranu, přežila to zatím bez problému, ale začíná se probouzen tak pokud bude ještě mrznout musíme ji přikrýt. Až najdu CD s fotkama mých Rh. tak je přiložím, vadí mi, že jenom 5kousků do jednoho článku.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Azalka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 15 bře 2009, 20:17

Honzo, to asi nebude ten druh,je stále zelená i na plném slunci až do podzimu, přírůstky má cca 5-8 cm.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Azalka

Příspěvekod Jan Kalivoda » 15 bře 2009, 20:27

Mrzí mě to, ale trochu ji popiš velikost květu, list atd., mám ještě v zásobě jiné jména, jestli si pamatuješ patří do skupiny velkokvětých tj. kolem cca 4-5cm na průměru nebo menší cca do 2 cm jako červená Nordlicht nebo bilá Sněhurka německy Schnee vitchen, velikost listů a květů je také otázka hnojení, ale to je na delší povídání.
Zdravi Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Azalka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 15 bře 2009, 20:34

Honzo, na cedulce bylo" Nikko",květy jsou asi 3 cm v průměru
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Azalka

Příspěvekod Jan Kalivoda » 15 bře 2009, 20:42

Dobře já to porovnám a dám ti vědět.
Zdraví Jan k.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Azalka

Příspěvekod Miloš Částka » 18 bře 2009, 23:49

Zdravím Vás všechny,
rád bych se nejdříve představil, jak se sluší. Jmenuju se Miloš Částka, jsem z Plzně. O bonsaje se zajímám již docela dlouho, ale zatím bez zásadnějších dosažených výsledků, vyjma pár pokojových pokusů a pár stromků, kopnutých letos. Česká fóra nějakou dobu čtu, pokusím se neotravovat zbytečnými dotazy ani nevyvolávat šarvátky, které jsem měl tu čest číst na vedlejším starším fóru ;) toť asi vše ...

k těm azalkám ... rád bych si nějaké pořídil a chci se zeptat jak je to se sílením kmene, resp. obecně s "nabíráním hmoty" ... myslím, že na fóru KAI jsem narazil na sdělení, že sílení lze u spousty druhů jen těžko docílit, vyjma satsuki (doufám, že jsem to nepochopil špatně :roll: ) .... poradíte zda jsou i jiné perspektivní na pěstování :?: Díky. Miloš
Miloš Částka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2009, 23:29
Bydliště: Plzeň

Re: Azalka

Příspěvekod Jan Kalivoda » 18 bře 2009, 23:51

Láďo pod jménem Nikko jsem našel pár Rhododendronů velkokvětých a pár Satsuki. Přikládám stránky pro potěchu oka

http://translate.google.cz/translate?hl ... start%3D50
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Azalka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 07:55

Honzo, děkuji za obrázky i námahu.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Azalka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 07:59

Miloši,vítám tě na fóru.Dotazy jsou tady na místě, jak již napovídá název fóra. Proto se neboj zeptat. Na azalky je odborník Honza, tak snad poradí.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Azalka

Příspěvekod Jiří Svačina » 19 bře 2009, 10:18

Azalky v bonsai tvorbě u nás jsou dosud / podle mého názoru !!! / ve množství větším než malé, tedy několik desítek kusů v jedné sbírce, téměř nepopsaný list. Z posledních cca 10let je tu rozptýleno několik desítek větších importovaných rostlin, které ale majitelé už jen udržují, potom něco málo našich venkovních rostlin pěstovaných v miskách. Ale je u nás celkem slušný výběr různého dorostu. Pokud by se našel někdo šikovný s vhodnými podmínkami, bylo by velice záslužné ze sortimentu který je na trhu vybrat druhy které tvoří kmínky, jsou odolnější, drobnolisté, dobře a bohatě kvetoucí... /snad si moc nevymýšlím/ a tyto pro použití k tvorbě bonsají dále pěstovat... :clap: :clap: :clap:
Docela by mě zajímalo jestli někdy někdo z našich cestovatelů viděl v Asii azalkové zahradnictví ??? Satsuki, podle toho co jsem viděl v USA v katalogu je popsáno více než 1000 kultivarů. Kdo a kde to tam pěstuje ???
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Azalka (Azalea satsuki, japonika)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků