Pestitelske techniky u javoru

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 kvě 2011, 09:20

Nechci být špatným prorokem, ale asi jsi spálil kořínky. Hnojivo (cererit) by se mělo aplikovat až po zakořenění a ne hned při sázení. :(
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod ridzz » 03 kvě 2011, 09:52

jardo moc dík a už se trpaně ptát nebudu aspoň chvíli? :jedna:
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod Dan Pánek » 03 kvě 2011, 12:49

Mě se takhle jedno palmátum letos zastavilo, pupeny sice zelené, ale už měsíc stojí. Podle zčernalého spodku kmene houba, ta může být i v kořenech - léčit se to podle toho co vím bohužel nedá. Některá palmáta jsou na houbu náchylnější, podobně jako na mrazy. Netvrdím, že to musí být stejný případ.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod Jirka Bělunek » 03 kvě 2011, 15:38

No dobře. Spálil jsem kořínky. Co se dá ještě dělat? Vytáhnout umýt, zakrátit kořeny a do nové půdy bez hnojiva, když ještě nejsou listy? Je to řešení nebo je už pozdě a jen čekat? Udělal jsem to letos poprvé. Vždy sadím do dobré půdy bez hnojiv.
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod mirec » 24 kvě 2011, 14:08

pardon asi som to tu nezaregistroval ale možem sa opytať akože sa zmenšuju listy u javorov?ja mam acer platanoides
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod Jirka Bělunek » 25 kvě 2011, 17:08

Ahoj Ládo.Jsem ten, který na staré kolena udělal chybu v přesazováním javorů palmata a nejen javorů do nového subsrtátů, pěkně nahnojené dopředu ceresitem. Ztráty jsou veliké.Javory palmata to nerozdejchaly vůbec, lípy tak tak a buky jen se pořád dívám a myslím , že půjdou za cenu ztráty, některých větví.Některé stromky měli dávno mít již hábit, ale nechtělo se do listů.Okamžitě jsem je vytáhl a vypral ve vodě, zakrátil kořeny a dal do kedlubnového nehnojeného záhonu a jedou.To je má rada. Dát volné půdy a modlit se.Rada je nikdy dopředu nehnojit, až po rozjetí se rostliny.Šlo o to, že jsem spálil kořeny nadměrným hnojením dříve,než se stromky rozjely na jaro.
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod mirec » 14 srp 2012, 19:06

možem sa opytať neviete mi vysvetliť čo a ako pri tomto rozmnožovani? tie konariky stači dať len do vody? alebo ako to že mu pustili korene? rozumiem všetkemu čo a ako len nerozumiem či dal tie konariky len tak do vody alebo ich potrel simulatorom a dal do nejakej zmesy alebo čo dakujem :) http://ibonsaiclub.forumotion.com/t1105 ... y-cuttings
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 14 srp 2012, 21:51

Normálně mladé větvičky nařízkoval od dubna do srpna.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod mirec » 14 srp 2012, 23:06

tie řízky stači dať len do vody?
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Pestitelske techniky u javoru

Příspěvekod Compel Lubomír » 15 srp 2012, 00:00

Mirec, pouze ve vodě to určitě nic neudělá. Samozřejmě dáš do nějakého substrátu. Mohu ti prozradit jak to dělá sousedka na zahradě. Koření tak většinu rostlin. Polovyzrálé větvičky dá asi na týden do ustřižené PET lahve s vodou. Do vody nasype na špičku nože, práškového stimulátoru, za tu dobu konec větvičky jako by zbytní, nevím zda mi rozumíš, konec větvičky prostě zesílí, má snahu jako by vytvořit kalus, ještě zastřihne listy kvůli zmenšení asimilační plochy, a pak klasicky zasadí do kořenáče. Do jaké zeminy zasadí, si nedělá vůbec starosti. Většinou něco vyhrábne ze záhonu nebo ze skleníku. Kořenící rostlinky nechává do jara ve skleníku. Stačí pro tvoji informovanost? Pokud budeš potřebovat, polož další dotaz. Snad doplní i jiní :mrgreen: :P .
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

PředchozíDalší

Zpět na U javorů, jilmů, topolů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník