Smrk od Lukáše.

Smrk od Lukáše.

Příspěvekod pájaombre » 17 srp 2011, 10:19

Chci vám představit smrk,který sem koupil od Lukáše S.Stromek byl v kondici a připravený na práci.Po prostřihu sem se lekl,že už z něj žádný stromek neudělám,tak sem se pustil do seříznutého špalku a udělal šari až do 2/3 kmene,potom jen nastínil budoucí tvar.To bylo loni :? Minulí víkend sem pokračoval v lehkém doladění :| stromek vyrazil pupeny a tak snad zakryje mé brutální zákroky,moc se mi nesmějte :mrgreen:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod pájaombre » 17 srp 2011, 10:29

To přeposlání je k pos....ObrázekObrázek
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod pájaombre » 17 srp 2011, 11:36

pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod pájaombre » 17 srp 2011, 11:41

Obrázek
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod petradelt » 17 srp 2011, 11:49

Nazdar Pájo, ještě že stromky Ti jdou líp než vkládání fotek :lol:
Jinak smrček pěkný, ale určitě víš že se smrkem radši pomalu.
Mně už to do hlavy taky natloukli. ;)
Naposledy upravil petradelt dne 17 srp 2011, 11:58, celkově upraveno 1
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod pájaombre » 17 srp 2011, 11:57

Já to Pěťo opravdu už umněl :blednu: jenže zase zapomněl :? Ty větší ohyby už sem udělal loni,taky mě Lukas mírně napomenul a tak sem ho jen trochu učesal.Doufám že se potkáme v Merklínš :twisted:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod Jarda Marek » 17 srp 2011, 19:58

Pájo dobrý :clap: ,ale nebyl bych to já co pořád něco na někom vlastně na něčěm vidí :lol: , no a tady mi vadí nasazení té pravé spodní větve, všechny máš dolu ale tato jede vodorovně :think: no a tu dutinu bych asi prohloubil a shari vůbec nepomáhá konicitě stromu, ba naopak u té dutiny rozšiřuje :think: ale ve skutečnosti to může být vše jinak :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 17 srp 2011, 21:14

Jardo, abys v tom nebyl sám :mrgreen: budu taky rýpat (ale v dobrém Pájo). Na té dutině je vidět jasně fréza,ubírání materiálu přes léta.Chtělo by to si k tomu sednout s dlátkem a jinovými kleštěmi a vytrhat po kouscích po létech, prohloubit dutinu, aby to vypadalo jako když vylomíš větev. Tu spodní pravou máš blbě nadrátovanou u kmene ti jde drát spodem a ne horem a pak ti ta větev nebude držet a bude se pořád tlačit nahoru.Na té samé větvi mi vadí to vrácení konce ke kmeni. Strom musí mít větve pořád směrem od kmene a ne oblouky vracet zpět.Jinak ale je to pěkný strom i pěkná práce :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod pájaombre » 18 srp 2011, 07:06

Pánové oběma děkuji za rady :mrgreen: sem si těch chyb vědom,stromek na živo vypadá o dost lépe,ta pravá spodní byla jediná použitelná,stažení ještě níž a to najednou sem se bál.Strom pěkně houstne a obráží i ze starého,tak snad budu moci v budoucnu vracet obrost a dolaďovat.Láďo s tím mrtvým dřevem naprostý souhlas,aspoň je o důvod víc abych u nás uspořádal spolu s váma nějaké pracovní víkendové posezení a společné tvarování :twisted: Místa habakuk,strava i nocleh za práci :lol: :lol: :lol:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Smrk od Lukáše.

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 19 srp 2011, 12:03

Trochu opožděně, jelikož jsem byl dva týdny na východě :) - jsem rád, že se má smrk čile k světu a pod tvýma rukama se posouvá k lepšímu :clap: . Vrchní koruna je pěkně vystavená ta spodní by určitě ještě chtěla doladit, je ale dobré, že jsi ji zachoval, bez ní by byl strom příliš obyčejný. Na mrtvém dřevě bude samozřejmě taky dost práce, dutina přijde vhod. Letos už urřitě nechat strom na pokoji, ať zregeneruje, a třeba na něho mrknem při příští návštěvě ;) .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Smrk (Picea)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků