picea tabuliformis.

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod vláďadošek » 13 dub 2011, 12:41

Souhlasím s Láďou,v tomhle substrátu nejspíš nemá šanci,pokud by byl v kvalitním substrátu tak ta menší nádoba asi nevadí.Osobně dávám všechny vykopávky rovnou do směsi akadama-štěrk,ev. teramol,sansa,jakýkoliv mix,důležitá je propustnost.U té tvé směsi zůstává uvnitř substrátu hodně volné vody a spolehlivě ti všechno uhnije
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Vláďa Boudný » 13 dub 2011, 12:48

Sakra! Má cenu ještě přesadit do do větší nádovy, do něčeho propustnějšího a spůsobit stromku další šok?? Nebo zbývá, než se modlit?
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 dub 2011, 18:23

Vláďo, vůbec nechápu podle fotky 5 jak si ten strom do toho kyblíku dostal. Jedině že si ty kořeny vzal na špalek :lol: .
Co se týče substrátu, myslím že budeš mít problémy to uhlídat. Chvíli to bude přemokřený a potom, protože se budeš bát to zalít aby si nepřemokřil, to může zůstat suchý. No amen s tebou, respektive se stromem. Protože je ve štěrku zatím cca 4dny já osobně bych pořídil větší nádobu a propustný nasákavý substrát a ještě ho přesadil jednou, asi bude větší šance na přežití než když ho necháš takhle. Uvidíš co ostatní. Přeju štěstí čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Vláďa Boudný » 13 dub 2011, 19:37

Zdar. Ořezal jsem pouze ty silmé kořeny a ještě jsem rozplet ten zapletenec tenkých kořenů přímo pod nebari. Bylo jich tam zašmodrcháno bez hlíny, ještě asi 15 cm na vejšku a odhallil se teprve ten kůlák (ten šel taky pryč.) , co tam trčí na fotce. Pak byl bal bez silných kořenů a do nádoby se vcelku vešel. No, přesadit se bojim, ale jestli to pomůže? Dostanu se k tomu nejprve v pátek. Ještě počkám, co na to ostatní. Udělám cokoliv, aby to přežil. Na fotce jsou rozčesané jemné kořínky, před ořezáním tlustých.
Snímek 360.jpg
Snímek 360.jpg (103.99 KiB) Zobrazeno 2945 krát
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Míla Zítek » 14 dub 2011, 13:49

Podle poslední fotky by se měl chytit, ale opravdu to chce redukci zeleného. Aby byl zachovaný vztah nad a podzemní části stromku.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Míla Zítek » 14 dub 2011, 13:52

Ale tyto práce se dělaj neprodleně. Vzduch na kořeny je kat. Jak zaschnou, je ámen se stromkem. Prostě z hlíny do hlíny! Z lesařiny v tom mám praxi dlouholetou a statisíci kusovou....
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod vláďadošek » 14 dub 2011, 14:34

Já osobně bych přesazoval,ale rozhodnout se musí majitel.Dát na bezvětrné místo,mlžit a modlit se..
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Vláďa Boudný » 20 kvě 2011, 20:58

Podle vašich rad, jsem hned tenkrát odstranil o něco méně než polovinu obrostu, strom je v podobném prostředí jako v lese (pod přerostlými jalovci a jedí, nefouká na něj). Dneska jsem na něj koukal, pupeny se rozjely a vystrčily zelený štětičky. Konečně něco pozitivního. Pořád rosim a v nepřítomnosti nechávam rosit a zalejvam jenom tak jednou za tejden decentně. Mam přihodit nějakej bobek, nebo zatim necham bez hnojiva? Doufam, že už je vyšší šance na přežití.
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Laďas » 13 pro 2011, 10:05

Ahoj,tak jak smrk dopadl?Pošli nějaké foto...
Doufám,že se mu dobře daří,je opravdu pěknej,takovej bych si taky přál! :D
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09

Re: picea tabuliformis.

Příspěvekod Vláďa Boudný » 13 pro 2011, 16:42

No, fotky nemam, ale žije. Kondice špatná, ale úpně to nevzdal. Jsem napnutej, jestli zvládne zimu.
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Smrk (Picea)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron