Smrk trio-Lukáš Sirotný

Smrk trio-Lukáš Sirotný

Příspěvekod Martin Iša » 07 črc 2010, 13:58

Dovolil jsem si sem dát foto Lukášovo S. smrku, tak snad se nebude zlobit. :think: Pořád se vracím k těm fotkám, a pořád mi tam něco nehrálo.A já jsem nemohl přijít na to co. :roll: Teď mě to praštilo do makovice, páč jsem měl dost silnou kávu. :) Lukáši, neuvažuješ změnit pohledovku? Je to pěkné, ale ten "geometrickej" spodek to nějak ruší. :think: Píšu samozřejmě jen své pocity.Když jsem si prohlížel znovu ty fotky, napadlo mne pootočit drobet v pravo (foto č.2)Že by to dostalo i hloubku a možná by to získalo na zajímavosti. ;) Jen tak uvažuji podle fotek.
Přílohy
L.S.1.JPG
L.S.1.JPG (18.47 KiB) Zobrazeno 3822 krát
L.S.2.JPG
L.S.2.JPG (17.71 KiB) Zobrazeno 3830 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Smrk trio-Lukáš Sirotný

Příspěvekod Mirek Halatin » 07 črc 2010, 19:50

nechci odpovídat za Lukáše ale trio je třeba vidět v reálu... geometrie nabouraná třetím rozměrem nejde vidět :)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Smrk trio-Lukáš Sirotný

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 07 črc 2010, 23:29

Na fotkách to vadí většině, v reálu jsem klidný 8-) . Uvažuju, že příští rok bych eventuelně mohl nachystat strom na nějakou výstavu (ČBA), tak to nejpozději pak můžeme prodebatit na živo, jinak jste vítáni k nám k debatě o tomto i jiných stromech ;) .
Už jsem mockrát přemýšlel, jak to vymyslet, aby byl strom prezentovatelný z více pohledovek (ta tebou navrhovaná by byla jednou z možných) - kulatý kámen nebo miska by ale k tak vysokým stromům v žádném případě nepasovaly, takže to bude vždycky o tom vybrat preferovanou pohledovou výseč (několik °/několik desítek °) a skupinku ponechat na protáhlém kameni.
Jinak bych příště, Martine, prosil upozornění mailem, jak už jsi to párkrát předtím dělal, a to ne z toho důvodu, že by mi vadilo zveřejnění fotek, ale abych si toho byl vědom a mohl případně reagovat (a nebyl pak případně osočen z ignorace apod. :) ), protože tady u vás na fóru stíhám číst jenom něco a nemusel bych se tudíž k tématu vůbec dostat. Děkuji :jedna: .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Smrk trio-Lukáš Sirotný

Příspěvekod Martin Iša » 08 črc 2010, 12:15

OK. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Smrk trio-Lukáš Sirotný

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 04 pro 2013, 23:32

Další krok ve vývoji této skupinky po 3 letech od posledního tvarování...
Snažil jsem se smrkům dát ještě "smrkovější" podobu :D, větve byly proto výrazněji staženy dolů, na několika hlavních větví ještě bude podobná práce probíhat i v příštích letech, aby toho nebylo najednou na smrky příliš. Pravý strom je oproti dvěma ostatním o něco opozděnější (předloni se mu příliš nedařilo), takže u něho redukce větví probíhá postupně a několik málo dalších bude odstřiženo po dorostení obrostu v příštích letech. Celý vývoj stromu od úplných počátků je na našich stránkách http://www.bonsairoznov.cz/clanky/bonsa ... -trio.html .
Přílohy
trio29_2013 autumn.JPG
trio30_2013 autumn.JPG
trio33_2013 autumn.JPG
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Smrk trio-Lukáš Sirotný

Příspěvekod pájaombre » 05 pro 2013, 07:22

;) Líbí moc :clap:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13


Zpět na Smrk (Picea)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron