Přesazení trojáku od Ládi

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Míra Z » 26 srp 2009, 22:51

Jardo Stromek se má k světu.Po jedné vychrici byl vyvrácen tak jsem ho musel znovu vyndat a zas usadit ale naštěstí je v pohodě.Některé staré jehlice žloutnou a opadávaj a letošní výhony jsou krásně zelené vše jak má být :)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Jarda Marek » 27 srp 2009, 03:50

Počítejte pánové s touto otázkou opět po nějaké době a oběma děkuji za odpovědi. :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Jarek Servus » 27 srp 2009, 07:39

no to vies jarek ak sa z niecim piples tri roky a furt to nechce ist len sa to brcha a brcha a ine stromi prinesene minuly rok idu ako dive tak co stym ? mam stym stracat cas?nie vyhodim to alebo si stoho spravim pokusneho kralika a skusam co vsetko vydrzi a snazim sa ho za kazdu cenu vykoncit.a potom paradoxne cim si nam viac zly tym ten plevel chce vic zit ;)[/quote]
Pokudse mě něco takového děje dám to do záhonu, zkontroluji, že neuschl a pak na něj "zapomenu", nebo mu najdu místo na zahradě. Taky samozřejmě zkouším, co se dá se stromy dělat. Podívej se na moje tvarování borovice a uvidíš, že dělám také razantní změny.. Zásadně ale nevyzvednu z přírody strom, o kterém nevím, jak by se chytl a nechci dělat pokusy typu buďto to přežije nebo ne. Když jsem viděl v Isabelii to obrovskou skládku krásných velkých jamadori a představím si, že velká část nepřežije, je to pro mě nepochopitelné ničení života.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 27 srp 2009, 07:43, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Jarek Servus » 27 srp 2009, 07:40

Dan Pánek píše:Nechci o tom s nikým polemizovat, máte svojí pravdu.

Můj příspěvek se týká toho, že tu vnímám snahu obecně zjednodušovat věci, které zjednodušit nelze. Podle mě to není dobře, ale je to samozřejmě každého věc.

Znám bonsajové mistry, kterým stromy zajdou výjimečně.
Samozřejmě, mrtvolkami se nikdo nechlubí, ale když někdo tvrdí - není pro mě problém vyzvednout jakoukoli kytku - a pak mu jich 80 procent odejde - dělejte to jako já - nemůžu jeho postupy brát jinak než s rezervou. Módním trendům nepodléhám obecně, tím méně v pěstování kytek.
Co mají v Isabelii pro mě není důležité, já se zajímám o bonsaje jako o živé stromy. V Isabelii jsem nikdy nebyl, ale slovo cintorín poměrně vystihuje to, co jsem o ní zatím slyšel.

Souhlasím se vším, co jsi tu napsal
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 27 srp 2009, 17:56

Omlouvám se ale jak to vypadá dlužím zde určité vysvětlení.
Romane já vím že Waltr hodně propaguje sterilní propustné substráty.Ale myslím že v Evropě nebyl první ani není jediný.Spíš by se dalo říct že to co jsi popsal je určitý současný standart pro pěstování bonsají.Tuším naznačil ti to už Dan.
Romane jelikož jsi Waltra Palla označil za bořiče mýtů.Předpokládal jsem (za to se omlouvám)že znáš názory které jsou typické pro Waltra.Ty názory pro které je považován v Evropě za určitého bonsajového rebela.
Například Waltr rád říká.Že chce tvarovat jen ten nejlepší materiál vše ostatní je ztráta času.(proto jsem uvedl ty modříny kde doba mezi vyzvednutím a tvarováním je rozhodně dosti netypická) Ošetřování řezných ran potravinářskou vazelínou.Jelikož ta se sama časem ropadne. Hnojit stejně po přesazení jako před.(nedělat přestávku).Proč by měla rostlina po přesazení strádat. Hnojit přírodními hnojivy.....A mnoho dalších názorů.

Walt Pall je rozhodně osobnost která kráčí bonsajovým světem výrazně svojí vlastní cestou.
Přiznám se že se těším co předvede v Děčíně.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Roman » 27 srp 2009, 18:30

to Honzo - a kedy bude Pall v Decine? teda ak bude isto sa tam stretneme ale to uz asi nepatri do tejto sekcie
Roman
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2009, 09:44

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Jarda Marek » 27 srp 2009, 18:51

Romane klikni si na tento odkaz a na plakátu najdeš vše co potřebuješ.
http://www.cba-bonsai.cz/index.php?zalo ... ystava2009
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Přesazení trojáku od Ládi

Příspěvekod Roman » 31 srp 2009, 20:21

Roman píše:pani dnes mozem 100 percentne potvrdit tuto marcinkovu metodu presadzania aj ked mi to neslo do hlavy z tym terminom ze v lete ,a aj som sa nato opytal pre istotu Pavla Slovaka a on povedal ze ,, proc ne?,, tak som v ten tyzden ako bol zverejneny tento thread presadil asi 5 borovic a 4 jalovce a akurat som nepremyval korenovy bal.
Stromom sa vedie uplne skvele pred dvoma tyzdnamy som pretrhal ihlice teraz je kopec novych pukov na starom dreve .ako keby som vlastne ani nepresadzal.jendo mugo bolo dokonca 4 mesiace predtym donesene zo skal a islo a zdalo sa mi ze som mu dal zlu zeminu tak som ho znovu presadil do akadami a uz aj misky .myslite si ze si to to 100 rocne mugo vsimlo?? absolutne nie a uz som mu aj pretrhal ihlice co sa obycajne robi stromom vo velmi dobraj kondicii.
pre p .Svacina[b]ked som cital ako ste odcudzovali to presadzanie v lete tak mi nedalo zareagovat a teraz to uz mozem potvrdit ze asi zijete este v knihach od Herinka ,Stolce,Risana a inych magikou ktori boli cool mozno v dobach ked nase stare mami boli este mlade ale teraz pan Svacina letia v bonsajistike borici mitou ako Pall,a aj Marcinko ktorich metody su mozno drasticke ale omnoho ucinnejsie,takze neviem ako vy ale ja o rok vrovnakej dobe presadzam znovu.


chcem sa omluvit za moje slova na adresu pana Svacinu, a ako povedal Honzo som cezpolny a nemal som ani ponatia kto to je a co na poli ceskej bonsajistiky dokazal, ale dnes som dostal vysvetlenie a trochu ma to mrzi takze sa vam ospravedlnujem pan Svacina nemyslel som to tak .. :blednu: :think:
Naposledy upravil Roman dne 31 srp 2009, 20:49, celkově upraveno 1
Roman
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2009, 09:44

Předchozí

Zpět na U borovic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron