Nastepene mugo

Re: Nastepene mugo

Příspěvekod Míra Z » 10 říj 2012, 00:41

Petře,také jsem nevěřící Tomáš a někde jsem tu upozornoval že hřížení mědí nee
Ale pak mi pár lidiček na srazu v Kolíně řeklo pravý opak. Kotvení mědí určitě ne e,také kotvím hlinikem.(i hřížím hliníkem) :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Nastepene mugo

Příspěvekod petradelt » 10 říj 2012, 19:22

Míra Z píše:Petře,také jsem nevěřící Tomáš a někde jsem tu upozornoval že hřížení mědí nee
Ale pak mi pár lidiček na srazu v Kolíně řeklo pravý opak. Kotvení mědí určitě ne e,také kotvím hlinikem.(i hřížím hliníkem) :D

Tak teď už tedy nevím co s mědí jo. :think:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Nastepene mugo

Příspěvekod Míla Zítek » 12 říj 2012, 09:27

Petře, měď v podobě drátu -před použitím vyžíhám - je vcelku inertní k normálnímu substrátu, podobnému lesní půdě. Nad zaškrcením se kořenový systém vytváří spolehlivě u smrku, u borky jsem neměl tu potřebu. Jinak s úspěchem i u buku. Ano, měď je v podstatě při předávkování v podobě rostlinou přijímané jed, ale to v podstatě každé hnojivo. Rostlina vyrovnává koncentraci v buňkách a tím vlastně usychá, protože dává vlastní vodu do prostředí. Aspoň tak nás to učila Ing. Bucková v Trutnově v lesnické botanice.
Návody, jak zlikvidovat nežádoucí strom zatlučením měděných hřebíků, jsou z oblasti lidové tvořivosti.... ;)
Tak asi tak.
Jo a s hliníkem úspěšně hřížím i jahody. Dráty nasbírám na pastvinách, co je tam nechal zchumlané pastvinář. Jinak ho používám na přitahování. K ničemu jinému se nehodí.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Re: Nastepene mugo

Příspěvekod Robert Černý » 12 říj 2012, 12:09

Nejsem si 100% jistej, ale kluci na KAI mají tuším vlákno o úspěšném hřížení borovice, kde byla použita měď.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Nastepene mugo

Příspěvekod Pavel Š. » 12 říj 2012, 13:58

Roberte ten článek na KAI je, ale je tam pouze zmínka o zaškrcení drátem, ale ne o jeho druhu. Já pro sebe jsem už dávno tyto polemiky o škodlivosti/neškodlivosti Cu, potažmo Cu vs. Al vyrešil tak, že při klasickém hřížení (myšleno obřízka, ohlodání, stimulace ..) žádný drát nepoužívám, jelikož mě zatím nic nepřesvědčilo o jeho smyslu. A pokud bych prováděl hřížení, které je prováděno bez ohlodání jen zaškrcením (tento způsob ale nedělám) , není nic jednoduššího než použít izolovaný drát. :idea:
Naposledy upravil Pavel Š. dne 15 říj 2012, 09:15, celkově upraveno 1
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Nastepene mugo

Příspěvekod Robert Černý » 14 říj 2012, 11:45

Pvle v tomto nemám na srovnání, osobně jsem ještě nehřížil (asi jsem nesebral dost odvahy nebo jsem prostě ještě nakápnul na správný materiál), ale tuším, že na fotkách z uvedeného hřížení kolegů na KAI byl vidět drát měděný, ale ruku do ohně bych za to nedal :D
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Nastepene mugo

Příspěvekod Pavel Š. » 15 říj 2012, 09:26

Asi máš pravdu, měděného drátu je tam hafo, ale myslel jsem, že je tam jen pro tvarování větví, ale asi byl použit i na zaškrcení. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na U borovic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron