sháním drcenou lávu

Vše co souvisí s bonsajovým uměním...

sháním drcenou lávu

Příspěvekod Petr Krásný » 22 led 2010, 15:29

Zdravím všechny v této kruté zimě, která ale umožńuje přípravu na jaro. Snad nebude tak krátké jako vloni. Na přesazování rostlin z volné půdy potřebuji asi metrák drcené lávy, nevíte někdo, kde se dá sehnat? Dále sháním na jaro brigádníky :lol: na přesazování do 35 beden(50x50) a dalších 50 do všeho možného a přesetí asi 3m3 kompostu a namíchání substrátu . Že bychom z toho udělali seminář o přesazování? :idea:
Petr K.
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Milena » 22 led 2010, 16:40

Petře, odkud jsi? A námět pro Jardu: přivítala bych, kdyby pod těmi fotkami a datem registrace bylo vždy uvedeno, odkud človíček je. To se mi jeví jako důležitější údaj, než zda jsme členy ČBA. Aspoň okres. Přeci nepolezu do Seznamky, abych nakonec pracně zjistila, že ten onen někdo tam není zapsaný nebo stejně neuvede bydliště.
Tak kluci nezmrzněte o víkendu. Holky beztak ani nevystrčí nos z tepla domova, tak nehrozí :P
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Lada Fabián » 22 led 2010, 19:18

Mileno,to si dotyčný musí vyplnit sám,pokud chce.
Myslím,že se někdo bojí udat bydliště,zvláště když je to malá obec,aby nebyl okraden.Už se to stalo mnohokrát a zde na foru si najdou adresu a frčí.Nepotřebují žádného typéra. :think:
Osobně mít nějakou slušnou sbírku byl bych moooc opatrný!
Něco podobného se stalo kamarádovi s motorkou!
Tak opatrně!!!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Jarek Servus » 23 led 2010, 09:46

Já mám své jméno povinně uvedeno na dveřích lékárny, když pár kolegů vykradli, tak protestovali proti dalšímu uvádění jmen, ale marně. Není problém si přes net stáhnout a najít informace. Takhle jednou mámil podvodník peníze ze tchýně s tím, že ho posílá její syn. Naštěstí přišla mladší sousedka tak vycouval s tím, že pro něj dojede. Tchýně v 82 letech nemohla pochopit, že si ty údaje může najít na síti a nemusí ho osobně znát. Jinak tohle jsme už řešili několikrát a nemá cenu se k tomu vracet.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 23 led 2010, 16:16, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Jiří Svačina » 23 led 2010, 12:29

Petře Lávu nabízeli kaktusáři a měli sklad tuším někde na Turnovsku. Ale nedaří se mi to zrovna teď najít. Jinak se to týká substrátů a je toho tu o nich hodně napsáno výše....

A s tou ochranou dat - majetku. Jediné co spolehlivě působí jako prevence i na umouněné poutníky původem z Indie jsou psi. Čím větší tím lepší. Kdysi si tu sem tam něco vypůjčili, dnes už ani kolem nechodí a pokud jdeme s pejsky na procházku uctivě zdraví i mé vnučky ... A to mám jen samé moc hodné pejsky...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Jirka Novák » 23 led 2010, 14:31

jo Jirko máš pravdu. Nejhorší je, že už se snaží indiánům vyrovnat i někteří běloši :(
Ještě že mám taky svoje holky zlatý a hodný :lol: Teď všichni chodí kolem obloukem, přeci jen 50kilo živé váhy ;)
Přílohy
leden 2010 009.jpg
leden 2010 009.jpg (112.1 KiB) Zobrazeno 3873 krát
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Jarek Servus » 23 led 2010, 16:25

Tak to máte oba dobrý, Moje hlídačky váží dohromady 15 kg, jediný co s mými stromy dokážou je okusovat jim větve nebo kořeny, pokud nechám misky na zemi a ony na ně dosáhnou.
Přílohy
hlídačky.JPG
hlídačky.JPG (60.57 KiB) Zobrazeno 3852 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Martin Iša » 24 led 2010, 17:32

Pánové :clap: Krásní hafani. :jedna: Jirko, co je to za rasu?
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Milan Vohnout » 24 led 2010, 18:45

Já bych řekl lýtkař a jsou pěkně zlí, podle kukuču, s těmi bych se tedy nechtěl sakra setkat. Jo jsou pěkný chlupáčci, ti nahoře znám, nosí rumík.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Petr Krásný » 24 led 2010, 19:55

Mileno jsem z Proboštova u Teplic, na hlídání mám hafana Báru, která je známá tím, že všechny přivítá a všechno jim sežere :clap: :think:
Jirko díky za tip, možná, že něco sežene Chramosta ale nejsem si tím jistý. Jinak u nás v jedné zahr. prodejně prodávají lávu ale ve velikosti cca 20 mm, po 12 litrech v pytlích. takže to je dobré tak k některým rostlinám na okrasu. Jinak jak se koukám, tak se tady kecá o všem možným, ale makat u mě na zahradě se nikomu nechce. Holt se musím pochlapit a jako každý rok si to udělám sám. A to si považte, jsou tací, kteří si ještě ke mě pro ten kompost ještě přijedou. Ale jsou to kamarádi a také jeden z nich vyrábí misky. Tak se mějte všichni hezky a ahoj Petr z Proboštova
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Daruji, sháním, prodám, vyměním...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron