semena z klokočí

Vše co souvisí s bonsajovým uměním...

semena z klokočí

Příspěvekod raficka » 23 říj 2009, 13:17

Pro ty,kteří rádi pěstují něco ze semen,nabízím semena z klokočí ,snad staphylea pinnata,zrovna jsem je sesbírala,
na email rafikaapegus@seznam.cz samozřejmě,že daruji
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: semena z klokočí

Příspěvekod Milena » 23 říj 2009, 14:30

Rafičko, to není špatný nápad - posílat si semena. Já mohu nabídnout Gleditsii (až posbírám lusky), snad půjdu sbírat i letos Koelreutherii - má nádherný list a květ ještě hezčí, ale toho se nedožiju, tak mám loňské semenáčky kvůli těm listům. A pak se přiznám k semenům-oříškům gingáčů, prý klíčí jako diví. Ale naleziště je tajné :cry: :shock: A to je také běh na dlouhé tratě. No řekni, nemáme my, co se nebráníme pěstování "od píky" výhodu? Už vidím ty kluky, jak si posílají v obálce jamadori :lol: :lol: :lol: Jo a tuhle cestou z obědu mi cvrnkly do čela lusky akátu, tak jsem je jen z hecu narvala do kapsy.Kdysi jsem je zkoušela vyset, vzešly, velmi rychle ztloustly a po přesazení dvouletých do květináčů mi přes zimu pošly.Tak si napiš, co mám per partes poslat a kam. A já bych brala to klokočí, jestli mohu prosit. Jakou máš mejlovou adresu? Já mimako2@seznam.cz
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: semena z klokočí

Příspěvekod raficka » 23 říj 2009, 14:39

Moje řeč,já taky nic nepěstuju ze semena,protože při svým životním tempu / 12 operací a už zas mám 2 jistý před sebou /
taky říkám,že se toho nedožiju a můj email je rafiaapegus@seznam.cz
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: semena z klokočí

Příspěvekod Martin Iša » 23 říj 2009, 16:02

Děvčata, mám z vás radost. :clap: :clap: :clap: :jedna: Vy mezi nás zapadnete jedna radost. :P Apropo, asi to ještě nevíte, ale aby na novejch talentech nebyli jen chlapi, počítá se s váma. ;) Nebojte, uděláme mezi tím nějakou mezisoutěž, na stmelení kolektivu. :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: semena z klokočí

Příspěvekod raficka » 23 říj 2009, 17:18

Já jsem opravdu potěšena,ale nemůžete mě srovnávat s Milenou,která je dle vyjádření ostatních vyhlášená bonsaistka,já bych tam mohla akorát tak vařit kafe a nebo podávat nůžky!
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: semena z klokočí

Příspěvekod Jarda Marek » 23 říj 2009, 18:28

takových je rafičko tyky málo :lol: :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: semena z klokočí

Příspěvekod Milena » 26 říj 2009, 16:02

Tak hele, Martine, na ten nápad zapojit ženy do soutěže talentů hned zapomeň :mrgreen: - tedy aspoň co se týče mé osoby. Něco pižlat pro sebe nebo na naší výstavě okresního charakteru- s tím problém nemám. Ale nejsem taková exhibicionistka, abych to zrození budoucí bonsaje z nějakého "koštěte" předváděla před očima cizích, to ne. S mírnou závistí jsem na ty soutěžící koukávala, divila jsem se sice, že se téměř neobjevily ženy, ale že bych tam chtěla být místo nich, to tedy ne.Kluky jsem si vyfotila (ještě klasickým foťákem), a to bylo tak vše, čeho jsem schopná. Bohužel s tou kávičkou je to stejné. Protože kafé absolutně nepiju ani nikdo z mé rodiny, neumím ho ani správně uvařit. Když má přijít návštěva, tak si buď pytlík kávy donese s sebou nebo koupím a naopak si odnese zbytek - co bych s tím dělala, vyčichlo by. Instantní taktéž.Jo a taky nekouřím ani ani..
Nevím, co to Rafičku napadlo, že jsem jakási bonsajistka. Jo, "služebně" stará, "fyzicky" přezralá, toť asi vše.
Proti setkání nic nemám, ráda vás všechny vtipálky poznám. Jistě bude zase nějaká výstava v Praze, takže pokud nebude kolidovat s termínem naší, budu tam jako na koni v den, na který se domluvíme.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: semena z klokočí

Příspěvekod Jarek Servus » 26 říj 2009, 20:39

Mileno, když chceš, tak stromy tvarovat umíš. Lidí se bát nemusíš, v nejhorším případě se zúčastníme společně jako stateční Moravané na Bílé hoře.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: semena z klokočí

Příspěvekod Martin Iša » 27 říj 2009, 15:37

Jarek Servus píše:Mileno, když chceš, tak stromy tvarovat umíš. Lidí se bát nemusíš, v nejhorším případě se zúčastníme společně jako stateční Moravané na Bílé hoře.
Pro Jarka! :clap: :clap: :clap: :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: semena z klokočí

Příspěvekod Milena » 27 říj 2009, 16:27

Klucí, teď vážně: nejsem soutěživý typ a do toho, co neumím pořádně, se vůbec nepouštím.Umím plést a vyšívat, umím slušně německy (tedy ještě si to myslím), :roll: ale tvarovat jamadori - to ne. Uvědomte si, že s takovým materiálem vůbec nepracuju- jedinou výjimkou je modřín darovaný od té nemocné paní asi před 5 lety. Byl vysoký skoro metr, pár větviček, kmínek asi 3-4 cm, tak jsem ho mordovala=zkracovala, kroutila, každý rok něco. Letos přišlo i na mrtvé dřevo. Teď je asi jen 30 cm vysoký, nakloněný kmen, no nevím, co byste na to jako profíci přes jamadori řekli. Ale zdůrazňuji: každý rok nějaký úkon, takže při představě, že za půl dne bych měla ze zahuštěného klacku vyrobit bonsai - to tedy ne.
Ještě mě napadá leda využít Jarkovy slabiny = nerad drátuje tenké větve, protože na ně hůř vidí, nosí silné brýle...Takže on by řezal, drátoval tlusté větve a já bych jako přicrmdávala tenkým drátem sem-tam :lol:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Daruji, sháním, prodám, vyměním...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron