Frézy z tvrdokovu

Vše co souvisí s bonsajovým uměním...

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod kuncarladislav » 07 kvě 2014, 22:25

Ahoj,
bohužel mi má práce nedovoluje se zůčastňovat různých srazů,workshopů apod..To by tyto akce musely bejt v týdnu a to ještě listopad - březen.Holt smůla.Leda za pár let až mě budou moct zastoupit mé děti. ;)
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod kuncarladislav » 07 kvě 2014, 22:52

Pájo pokud pominu vyměnitelnost břitů,tak v čem vydíš frézy kluků jako kvalitnější?
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod Jarek Servus » 08 kvě 2014, 21:07

Frézy z Bonequip mají kulaté ostří, to je při tvoření dutin občas výhodnější. Jedny se stopkou o průměru 3,2 mm mám taky, tak snad mohu srovnávat. Nehleďte na to, jak frézky, které dělal Laďa pro mě vypadají, já jsem si je takhle sám navrhl. Mě se při zkoušení osvědčily, a to mi stačí, jinak bych o nich nepsal.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod pájaombre » 09 kvě 2014, 07:04

Láďo,já tvou práci nehaním :naughty: spíše naopak,ale právě ta vymněnitelnost břitů,kvalita oceli plátků,tyto frézky dělá takové jaké jsou,dle mého a jak jsem již psal,rád zkusím ty tvé.Jarku mne přesvědčovat nemusíš,já reagoval,pouze proto,že se mi Laďova práce zamlouvá.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod kuncarladislav » 10 kvě 2014, 20:45

Pájo já vím že nehaníš,jen mě zajímalo v čem vidíš rozdíly.Jen ještě uvedu,že tvrdokov je vlastně něco podobnýho, jako jsou ty plátky.Nevím co tam přesně kluci maj ale na frézování dřeva je to jedno.Ono se to pak dělí třeba při soustružení ,to se pak používaj plátky ze slinutých karbidů.Jiný na kalenou ocel,jiný na cementovanou atd.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod vjačo » 17 kvě 2014, 12:32

Zdar kluci, ještě nikdy jsem nic nefrézoval. Ale mám doma pár rostlin na zkoušku. Nevím jakou frézku použít. No já bych chtěl něco jako universálního. Drážky, dutiny ... Ani nevím kolik břitů a jaký průměr frézy. Můžete mi, prosím, někdo poradit ? Stopka 3 mm. Díky.
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod kuncarladislav » 19 kvě 2014, 21:40

vjačo osobně s frézováním (stromů)zkušenosti prakticky nemám,takže snad poradí někdo zkušený.Zuby rovné či šikmé je asi celkem jedno,snad jen jestli chceš frézovat čelem či nikoliv.Kdybys něco vybral,tak jsem k dispozici.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod pájaombre » 20 kvě 2014, 06:49

Čauky,za sebe bych doporučil frézku viz. Láďova fotka č.1,potom frézka dle Jarka foto č.2 a to pro snadnější ostření. ;)
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod Jarek Servus » 20 kvě 2014, 22:29

Laďova frézka na fotce č. 1 bude dobrá do hlubších dutin, uvažuji, že si nechám taky jednu udělat.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Frézy z tvrdokovu

Příspěvekod petradelt » 10 říj 2014, 23:56

Tak jsem si přátelé objednal také od kolegy Ladislava Kunčara dvě frézky a musím říci, že je to opravdu vysoce profesionální práce,
s Láďou jsme probrali zhruba mé požadavky a frézky byly za týden doma. Samozřejmě jsem je hned chtěl vyzkoušet a musím
říct, že jsem se bál o stromy....:-). Opravdu berou jak ďábel, jen musím vychytat ty správné otáčky.
Občas, při nedotatečně pevném držení mě jak se říka trochu "kopla" Zatím jsem zkoušel otáčky cca 20-25 000.
Třeba někdo zkušenější poradí optimální otáčky...Mám brusku Dremel, kde je max 35 000 otáček ale to se mi zdá moc,
Takže můžu frézky od Ládi vřele doporučit :clap:
Ještě jednou díky Láďo...
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Daruji, sháním, prodám, vyměním...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron