Pemza - byl by zájem?

Vše co souvisí s bonsajovým uměním...

Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 01 úno 2013, 12:04

Při přípravě na jarní přesazování jsem se snažil sehnat po Čechách nějakou pemzu, ale buď měli nekvalitní, nebo drahou. Nakonec jsem něco objevil mimo ČR. Aby se to cenově vyplatilo, musel bych přivézt větší množství (plnou dodávku) a tak se předběžně ptám, jestli byste měli zájem. Pemza je bílá, praná, bez nějakých nečistot, frakce kolem 4-6mm (podobná jako Akadama). Je to ta samá co používají v Itálii, Španělsku, Francii, atd. Cenově bude vycházet levněji než Akadama. Zatím vybírám z několika obchodů s různými cenami, trochu odlišnou frakcí, ale taky různou dostupností a poměrně odlišnou vzdáleností od ČR.
Zatím nic neprodávám (momentálně vybírám nejvhodnějšího prodejce vzhledem k ceně pemzy a dopravy), jedná se jenom o průzkum trhu, jestli má smysl sem něco přivézt (aby mi to potom neleželo doma). Pokud se to uskuteční, jednalo by se pravděpodobně o jednorázovou akci (pravděpodobně v průběhu února-března).
Vlastnosti pemzy jsou lehkost, nasákavost, nerozpadá se, skvěle provzdušní substrát a zároveň pozvolna uvolňuje vodu. Používá se třeba ve směsi s Akadamou na borovice a jiné rostliny náchylné na přemokření. Podporuje vývoj kořenů. Směs Akadamy a pemzy je na rozdíl od čisté Akadamy ještě vzdušnější a lehčí. Její výhoda spočívá také v tom, že při přesazování a střihu kořenového balu neničí nůžky jako jiné inertní substráty typu sanza, antuka, štěrk atd.

Pokud byste měli zájem, napište sem eventuální množství, ať podle toho můžu usoudit, jestli mám tuhle akci uskutečnit. Nejedná se o závaznou objednávku, jenom o průzkum trhu.


Přikládám ilustrační obrázek, není to konkrétní produkt, ale takhle nějak bude vypadat.
Přílohy
pemza.jpg
ilustrační obrázek - takhle nějak bude vypadat
pemza.jpg (73.29 KiB) Zobrazeno 3022 krát
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod 001čolek » 01 úno 2013, 12:20

Ahoj Lád'o

Což o to,zájem by byl ...jen ta cena musí být trochu konkrétnější. Vzal bych si tak cca 50 + litrů. Myslíš,že by se to dalo míchat i s antukou??

Zdeněk
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 01 úno 2013, 13:15

Míchat se to dá určitě s čímkoliv, stejně jako ostatní podobný substráty. Cenu zatím bohužel nedokážu odhadnout. Záleží jestli pro to budu muset jet jenom kousek za hranice nebo někam na jih Francie/Itálie. Taky záleží na nákupní ceně, některý obchody mají cenu dvojnásobnou oproti jiným, ale ty levný zase se mnou nechtějí moc komunikovat. Je mi jasný, že konečná cena musí být nižší než akadama, jinak by nikdo zájem neměl. Určitě to nebude tak dobrá cena jako za jiný běžně dostupný substráty u nás (štěrk, antuka, atd.). Nerad bych uváděl nějakej nástřel cen, protože nedokážu zatím říct jestli bych ho dodržel. A nechci se pak s někým hádat, že cena je o pár korun vyšší než jsem uvedl. Řekněme, že pro mojí osobní potřebu je zajímavá cena zhruba mezi 150-250 Kč za 15 litrů - to jsem ochotnej za ní dát, pokud bude kvalitní. Ovšem jak jsem psal, nedokážu teď vůbec určit na kolik to vyjde. Záleží na množství, nákupní ceně a vzdálenosti.

Spíš mi jde o to, jestli by někdo o tej pemze vůbec uvažoval, nebo jestli radši budete všichni používat běžný dostupný substráty a nechcete zkusit nic novýho.
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod ruda.p » 01 úno 2013, 13:58

Ahoj Lado, pokud by jsi to sehnal na cestě Mnichov, Franfrurkt tak tyto směry ted jezdím a myslím si že by to bylo možné svézt do Plzně
zpáteční cestu jedem prázdný ,pokud to bude na paletě maximálně 13 palet poberu ;) mám čelo,paleták
cena by byla asi poloviční to bych musel pak ještě domluvit se šéfem

dávám pouze návrh jakou mám možnost já která by zlevnila dopravu, pouze tímto mohu být nápomocen

jo a jistě bych si taky nějaký ten pytel vzal tak 30kg
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod tomikzlesa » 01 úno 2013, 14:12

Spolu uz sme se o tom bavili. Mam ted objednano 125kg zeolitu takze potrebuju neco k tomu 1:1 :-) kolik prene bych upravil podle ceny
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Vladimír Vinický » 01 úno 2013, 14:51

Ahoj Láďo,
mám také zájem tak o cca 30 l.
Díky.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 01 úno 2013, 14:54

Rudo.p, díky za nabídku. Zatím vůbec netuším kterého prodejce vyberu. Pokud by to bylo někde ve směru co jsi udával, tak bych se ozval.
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Robert Černý » 01 úno 2013, 16:53

Já bych vzal určitě 50l
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Peter Petrik » 01 úno 2013, 18:29

no ja by som tiež vzal pár litrov ale to by už asi vyšlo pre mňa dosť draho, či ...?
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Milan.Hupak » 01 úno 2013, 20:31

Ahoj Láďo, se mnou taky počítej jedno balení na 100% beru. Možná dvě!
Uživatelský avatar
Milan.Hupak
 
Příspěvky: 639
Registrován: 13 dub 2010, 21:15
Bydliště: Blížejov u Domažlic
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Daruji, sháním, prodám, vyměním...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron