Pemza - byl by zájem?

Vše co souvisí s bonsajovým uměním...

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod stanuch » 01 úno 2013, 20:49

Ahoj Láďo, jestli mohu, počítej se mnou vzal bych také 30 litrů.
Uživatelský avatar
stanuch
 
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 2012, 20:51
Bydliště: Rokycany
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 02 úno 2013, 14:00

Peter: radši bych preferoval osobní předání na nějakém srazu. Vzhledem k rozměrům nevím, jestli to půjde nějak poslat poštou a navíc do zahraničí. Tyhle věci by se řešili až následně.
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Vláďa Boudný » 03 úno 2013, 12:36

Zdar. Pro mě taky 50l. Dík.
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Martin Drábek » 03 úno 2013, 14:07

Ahoj Láďo,

ta uváděna cena má být nákupní? To už rovnou můžete zajet do nejmenovaného centra ve Starém městě, kde mají pemzu 35L balení za 450Kč a to je prodejní cena a věř, že s pěknou marží. I terramol se vleze do 140Kč za 15L.

Pemza je určitě dobrá jako součást směsi a sám o ní uvažuju jako o lepší alternativě za zeolit.

M.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 04 úno 2013, 20:17

Martine, psal jsem, že pro moji osobní potřebu je akceptovatelná cena 150-250 Kč za 15 litrů. Tím jsem samozřejmě myslel, že za tyhle peníze jsem ochotnej si jí koupit. Doufám, že z toho vyplývá, že to je maximální cena, za kterou bych tu pemzu chtěl nabídnout. Pokud by to vyšlo dráž, tak je mi jasný, že je to neprodejný.
Pokud víš o nějakým obchodě tady v Čechách, kde pemzu prodávají za podobnou cenu, je kvalitní a mají ji skladem, tak se na nějaký shánění po cizině milerád vykašlu a koupím si tady pár pytlů na svoje přesazování a budu mít klid. Já jsem bohužel žádnej takovej obchod nenašel. Pokud bych si pro ní jel do ciziny, tak by to samozřejmě v tom malém objemu pro moji soukromou potřebu vyšlo mnohonásobně dráž.
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Martin Drábek » 04 úno 2013, 20:52

Láďo, však jsem ti napsal, že ji mají ve Starém městě u Hradiště, je to sice konkurence, ale co nadělám ;) .
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Jiří Svačina » 05 úno 2013, 10:21

Koukněte se na odkaz, je v uvedené relaci, ale v poslední době jsem neověřoval jejich kvalitu ani spolehlivost !
http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/c ... oto=pumice
Dále mám neověřenou informaci že kterýsi z prodejců balených substrátů u nás, má pemzu navezenou skladem a chystá se ji balit a prodávat v malém...ale je to z loňska, nevíte již někdo více ?
- Myslím si, že dovoz se může vyplatit jen ve větším množství - minimálně několik palet . Pokud by se do toho někdo ve větším chtěl vážně pustit, dejte vědět, mám o to zájem, ale ne v malém a nějaké neurčité přísliby /někteří ví .../
Na kvalitu si dejte hodně moc pozor, ta jemná se v některých německých-švýcarských městech prodává drcená, / a asi dotovaná/, jako ekologický posypový materiál na chodníky !!! - je v ní hodně prachu, vůbec není vhodná na sázení, ale je velmi levná...
Hezký den
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Vláďa Boudný » 05 úno 2013, 11:37

Nechci dělat reklamu, ale...
http://eshop-abex.webnode.cz/products/p ... e-3-6-mm1/
56kč za 5l = 168kč za 15l je to ta bílá kvalitní, bez prachu.
Mám vyzkoušené.
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Vladimír Vinický » 05 úno 2013, 13:36

Díky Vláďo, :jedna: právě jsem si u nich objednal pemzu i zeolit. Takže Láďo K. prosím už se mnou na tu pemzu nepočítej.
Díky.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Pemza - byl by zájem?

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 05 úno 2013, 13:47

Isabelie ji má sice v nabídce, ale podle mého pozorování ji nemají dlouhodobě skladem.
O firmě Palkowitschia vím, jednání s nimi je super (vlastní zkušenost), ale kvalitou mne ta pemza neoslovila. Spousta drobných částeček, prachu a podobně. Přišlo mi, že se brzy rozpadne. Spíš mi to přišlo jako nějaký odpad nebo skrývka z dolů. Asi je to dobré pro pěstování sukulentů a skalniček, ale pro bonsaje mi to přijde dost neprodyšné v porovnání s akadamou.
Zatím nejlepší mi připadá ta firma Abex, ale mají ji pouze v 5l balení. Na vlastní oči jsem tu pemzu viděl a kvalitově se ještě nerovná té co bych chtěl já. Ale pokud se mi ta moje akce nezdaří, tak si pro sebe koupím pemzu asi od téhle firmy.
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Daruji, sháním, prodám, vyměním...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron