začíná jaro-prodej stromků

Vše co souvisí s bonsajovým uměním...

začíná jaro-prodej stromků

Příspěvekod Petr C » 16 bře 2010, 00:13

Tak jsem o víkendu navštívil jedno nejmenované zahradní centrum v Modřicích (u Brna) a musím poreferovat, že jsem poprvé viděl kvetoucí Prunus MUME. Prodávají zde roubovance s krásně červeným květem na cca 1m vysokém kmínku á cca 550-650Kč. Vše je narašené, kvete zatím jen rychlený kus uvnitř skleníku. Dál jsou zde k mání nádherné jemné minisakury Kojou-no-Mai á cca200Kč (snad je to jméno správně) a ještě jednu trochu robustnější (avšak také mini) růžovokvetoucí -na jméno si snad vzpomenu časem, také á cca 200Kč (tu jsem si pořídil). No jen jsem nadskakoval nadšením. Tak kdo jste z blízka nebo máte cestu tak neváhejte-zas tak moc jich tam neměli!
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: začíná jaro-prodej stromků

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 16 bře 2010, 00:59

Petře a nějaké foto by nebylo?(toho tvého nového přírůstku)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: začíná jaro-prodej stromků

Příspěvekod Petr C » 16 bře 2010, 09:22

jak se dostanu domů, tak ho se dám.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: začíná jaro-prodej stromků

Příspěvekod Jiří Svačina » 16 bře 2010, 13:26

Prunus niponica "Kojou no mai" je celé jméno - rostlinka má malé bílé až růžové kvítky na delších slabých stopkách a slabé pokroucené větvičky mají charakteristický růst - "cick cak"...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: začíná jaro-prodej stromků

Příspěvekod Petr C » 17 bře 2010, 16:29

Ano, to je ta první a snad i nejpěknější mini sakura. Ta druhá se jmenuje Prunus niponica "Ruby" a měla by mít záplavu růžových kvítků. Je trochu méně vzhledná -větve jsou mohutnější a rovnější, ale věřím, že řezem se dá upravit.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: začíná jaro-prodej stromků

Příspěvekod Petr C » 20 bře 2010, 17:16

Když jsem razil z brněnské výstavy, vzal jsem to přes zahradnictví v Bystrci (Č.........)a koupil jsem ještě jednu hezkou věcičku "Prunus campanulata Okame". Říká se jí prý taiwanská okrasná třešeň, měla by mít sytě růžové květy a prý chce vlhko a kyselou půdu. Měla by se i dobře větvit. Tak se už těším, až mi ten můj slivoňový hájek rozkvete.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna


Zpět na Daruji, sháním, prodám, vyměním...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků