Tuctový stromek ?

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Luděk Rohovský » 01 čer 2009, 10:08

Přesně jednu takovou "tuctovku" z Tchaivanu jsem dostal k narozeninám. Dva dny jsem chodil kolem ní a mohl jsem si ukroutit hlavu jak jsem přemýšlel co s ní. Pak jsem se v noci vzbudil se spásnou myšlenkou. Tak snad se mi z tuctovky podaří něco zajímavého vytvořit. Jen co budu mít fotky, tak to hodím do kategorie Carmona.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Martin Kolacia » 01 čer 2009, 11:38

každé slovíčko se dá zneužít a význam si k němu přiřazujeme my sami (jen se poohlídněte po netu po anabázi názvu amerického černošského etnika - od negra až po afroameričana .... ono za 5 -10 let bude nadávka i ten afroameričan :mrgreen: ) .
Ovšem rozlišit x leté alpské yamadori od školkového materiálu slovem tuctovka není tak moc liché ne ? :geek:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Pavel Šimsa » 01 čer 2009, 14:49

Já se s dovolením taky přidám. Za prvé a to podtrhuji, věc majitele stromu jak si ho udělá. Pokud jde o tuctovky a jinak nazývané stromy "často viděné, podobné". Určitě bych je taky nezavrhoval a nemyslím si, že by to mělo být něco hanlového. Ten strom, kterým to vše začalo se podle někoho má nechat dvoják, protože je zvláštní a jiný. Podle mě se to MOŽNÁ někdy podaří předělat, ale už to bude stejně něco úplně jiného než teď. A hlavně, PRO MĚ je to snaha o něco zvláštního za každou cenu, jen proto, aby to bylo zvláštní. A to se mi nelíbí. Jirka píše, že už ho vidí a že se do něj zamiloval. Můžeš ukázat jak by podle tebe mohl vypadat? Ale znovu opakuju to hlavní, je to na majiteli. Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Robert Černý » 01 čer 2009, 17:17

Můj názor je takový, že žádný stromek není tuctovka, protože je každý ogiginál a každý má svá specifika. Tuctovkou bych se maximálně odvážil nazvat takové ty pokojovky z nejmenovaného bonsaicentra, kde když přivezou kontejner a vyndají z něj 2000-5000 (přesně nevím) jsou všechny opravdu stejné. A přesto si myslím, že pro někoho, kdo si ho odtamtud právě odnáší není tento stromek tuctovka ani za nic (vlastní zkušenost) :think:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Václav » 01 čer 2009, 18:56

Jsem tu sice nováček,ale jednu jakoby tuctovku možná pro vás ,vám ukážu.Mam ji něco přes půl roku a starám se o ní jakoby měla sto let a už se mě odvděčila novým olistěním a hezkými květy.Je na živu a to je pro mě důležité. :jedna:
Přílohy
008.jpg
008.jpg (45.12 KiB) Zobrazeno 1938 krát
Václav
 
Příspěvky: 92
Registrován: 27 kvě 2009, 18:42
Bydliště: Březno okr.Louny

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 01 čer 2009, 19:05

Václave, osobně obdivuji všechny, kterým Carmona roste. :clap: :clap: a v žádném případě to není tuctovka, když k ní máš vztah :jedna: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Václav » 01 čer 2009, 19:14

děkuji,manželka řiká že o ní pečuji více :lol:
Václav
 
Příspěvky: 92
Registrován: 27 kvě 2009, 18:42
Bydliště: Březno okr.Louny

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Jarda Marek » 01 čer 2009, 19:51

Oni jsou Václave ty holky všechny stejný, jak ty v miskách tak ty u stolu o všechny se musíš starat a pokud možno nastejno :lol: :P :lol:
A s tou Carmonou Ti držím palce. :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Václav » 01 čer 2009, 19:55

Díky moc.
Václav
 
Příspěvky: 92
Registrován: 27 kvě 2009, 18:42
Bydliště: Březno okr.Louny

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 01 čer 2009, 21:27

Tohle je odpověď pro Jirku bohužel jsem se nedostal dřív k PC. :(

Jirko, Jirko stačilo číst pořádně.A věděl by jsi proč nemám habr.Pro tvoje lepší pochopení znovu:Nemám habrovou nutnost.
Bonsaje to je moje potěšení a né povinost.
Jinak nevím co má tato diskuze společného s mým modřínem.Odpovím tedy stručně.Jelikož jsi při jeho tvarování nepodal žádný návrh.Tak jsem tvoji kritiku v této věci jsem označil slušně řečeno za jaksi nekonstruktivní.
Jelikož jsme se pokud vím nikdy osobně nesetkali a na téma bonsaje spolu nemluvili.Nevím tedy přesně z jakých zdrojů můžeš vědět jak si já představuji bonsaje.Ale je velmi pravděpodobné že si je opravdu nepředstavuji jako Jirka Novák.Jelikož nejsem Jirka Novák.A myslím že mi to nijak nevadí.Pokud si dobře pamatuji jsem zde jako Jan Zatřepálek a jeden z greenhornů.
Co vidím a nevidím.No řekl bych že tu má někdo nos pěkně nahoru.Jelikož nemáš příspěvek v seznamce tak vlastně nevím kdo přesně jsi? Teda kromě toho nosu. ;) Promiň ale. Novák je u nás jméno běžné asi stejně jako v Japonsku Tanaka.
Jinak vůbec nerozumím tomu proč by se pokoušel mě urážet,někdo koho ani osobně neznám a on mě pravděpodobně také ne.Teda pokud jsem ti někdy v minulosti nechtěně nerozšlapal hračky.Pokud ano tak by to vysvětlovalo tvoji mnou neobjednanou a doufám že bezplatnou diagnostiku mojí osoby

Pokud by jsi se zase rozhodnul mě napsat zase nějaký pouze tvůj subjektivní názor abych ho pochopil.
A pro případ že nemáš potřebu se veřejně předvádět.tady je můj e-mail posly@seznam.cz
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na ostatní...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků