Tuctový stromek ?

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Roman » 08 čer 2009, 15:59

co to tu vlastne rozoberame??? to co je pre nas nadherna bonsaj je pre W.Palla len plevel a nepouzil by to ani do lesika a pochybujem ze by stym zabijal cas. takze uz nachajme celu tuto temu,,tuctovy stromek,, a venujme sa tvarovaniu alebo inej cinnosti spojenej z bonsajmi.ak je pre jirku ten stromek po odrezani tej strednej vetvy tuctovy tak je tuctovy pre neho a dost.ved to predsa nieje tema na 8 stranovy thread.
Roman
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2009, 09:44

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Jirka Novák » 08 čer 2009, 16:35

Kurňa Romane, čti to pořádně :D Rozdělením by pro mě byl tuctový. To odřezání je návrh postupu jak bych ho pravděpodobně tvaroval ;) Jinak ten hloh je fakt super. O víkendu jsem odkryl nebari. Vynikající... Snad by si ho Walter do lesíka dal :D

Jinak si myslím, že tehle diskuze není zbytečná a jsem rád, že už nejsem rebelem sám. Ono v každém uskupení lidí (byť stejného zájmu, koníčka či smýšlení) bude vždycky někdo, kdo se nebude chtít jen plácat po zádech, obdivovat každý představený materiál a posílat si tleskající smajlíky. Kdo se bude chtít podívat na věci kriticky a posunout sebe i kolektiv někam dál. Většinou se ale najdou lidi, kterým součastný stav vyhovuje a nikam jinam nechtějí. Budiž. Ale je tady skutečně vidět,kdo se schovává za určité skupenství a tvrdí, že je hrdý na to, že je začátečník, ale přitom by měl rád pěkné stromy, ale není ochoten pro to něco udělat. Jak píše Dan. To že je přehabrováno, modřínováno či borovicováno je přece úplná blbost. Každý znás by rád měl nějakou vynikající bonsai zmíněných druhů. Jen ji najít, něco pro to udělat. A to je to... Minulý týden jsem např.jel cca 350 km hledat borovice s neurčitým výsledkem. Výsledek nic moc a pak 350 km zpátky. Ale co, příští týden hodlám jet znovu :D No nejsem magor? ;)
Jinak se rád zapojuji do diskuzí všech stromků, i těch, které nikdy nebudou na žádných výstavách, protože dělají majitelům radost a můžeme se na nich učit. I já tady takové představuji. A na základě takových diskuzí si pak dělá každý obrázek o tom druhém (kterého nezná osobně) podle toho jaký představí materiál, jak debatuje, jak do něčeho střihne,jak nadrátuje a pod.. Honzo, ty jsi vážně na svých představených stromcích nepředvedl nic oslňujícího či bonsajového. Proto se nediv, že si na Tebe mnozí podle toho udělali svůj názor. To je logické (a neber toprosím Tě zase jako nějaký útok).
Ale nechci jen kritizovat. Např. některé diskuze o škůdcích, hnojení či pěstitelských postupech jsou super a jsem za ně moc rád. děkuji :clap:

Jirka
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 08 čer 2009, 17:16

Takže je to v knihách.Dane já jsem chtěl znát tvoje pojetí.To co se ti líbí co se ti nelíbí a co považuješ za špatné atd.A to v knihách není.(tady nejsi jako kniha)
Jelikož stromy mají tzv.neukončený růst.Budoucí potenciál má každý strom který není ještě suchý.Stromek je živý přírodní materiál dnes má určitou podobu a za deset let ta podoba bude jiná to je jasný.
Já myslím že než se schovávat za slova s knížek a svádět to na stromky že nejsou jiné.(tuctovka atd)By bylo poctivější říci třeba: Nic tam nevidím.Nechci čekat.To neumím.atd.
To je můj názor.Ahoj Honza
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Dan Pánek » 09 čer 2009, 10:08

Mé názory na bonsaje jsou na kai poměrně rozepsány, psal jsem to cca dva měsíce a pokračovat budu asi až zas v zimě. Takže když chceš znát moje pojetí, máš možnost, fakt ti to sem přepisovat nebudu. Jsou samozřejmosti, ke kterým by ses měl dopracovat sám. Za nikoho se neschovávám, to je ubohé obvinění. Překvapuje mě jen, že někdo po pěti letech dovede nakreslit koště a ještě to obhajovat. Když jinak řada tvých jiných příspěvků má hlavu a patu. Ovšem informace typu - Jelikož stromy mají tzv.neukončený růst.Budoucí potenciál má každý strom který není ještě suchý.Stromek je živý přírodní materiál dnes má určitou podobu a za deset let ta podoba bude jiná to je jasný - jakou myslíš, že to má pro mě hodnotu?
No, asi nebudu nosit dříví do lesa. Pokud se domníváš, že to víš lépe než W. Pall, je skutečně zbytečné, abys se mnou ztrácel čas.
Ale máš pravdu - tvůj modřín bych asi nevzal, skutečně tam nic nevidím (nebari, konicitu, pohyb, potřebný obrost), skutečně bych ho asi neuměl tvarovat. A nechci čekat - na suchej chleba, když můžu čekat na řízky.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Martin Iša » 12 čer 2009, 20:42

Na toto téma také musím zareagovat.Nemám to slovo rád, podle mne tuctovej stromek ani nexistuje.Stačí si uvědomit, že je to živé, a my to musíme živit , starat se , dát mu ty nejlepší podmínky.Tak jakej pak tuctovej. ;) Já svejm tuctovkám dávám jména, a jak jsem se dnes po dlouhé době na svoje tuctovky těšil. :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Petr Syrový » 21 čer 2009, 12:45

Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Jarek Servus » 21 čer 2009, 20:56

Martin Iša píše:Na toto téma také musím zareagovat.Nemám to slovo rád, podle mne tuctovej stromek ani nexistuje.Stačí si uvědomit, že je to živé, a my to musíme živit , starat se , dát mu ty nejlepší podmínky.Tak jakej pak tuctovej. ;) Já svejm tuctovkám dávám jména, a jak jsem se dnes po dlouhé době na svoje tuctovky těšil. :P

Dobrý večer
Souhlasím s Martinem. Jestliže se někdo o něco stará, má to pro něj cenu. Růže v Malém princi by byla pro ostatní také tuctová - stejná jako tisíce ostatních. Ale pro Malého prince byla ta jediná. Každý má právo na svůj názor. Nemusí být zcela správný, ale nemusíme se kvůli tomu urážet. Možná je někdy lepší zamyslet se nad tím, co druhým vlastně říkáme.
Jarek
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Dan Pánek » 22 čer 2009, 09:13

S tím souhlasím taky. Sám mám stromky ze začátků, bez valného potenciálu, z kterých snad udělám koukatelné stromy a mám je rád. Dnes už bych je ale nechal v lese či zahradnictví a hledal jiné. A pokud je ale někdo nazve slovem "tuctovka", nijak se mě to nedotkne. Pokud to ale řekne o stromech, které "mají něco navíc", "své charisma", bude mě to asi mrzet, nebo si řeknu, že tomu prostě nerozumí.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Jiří Svačina » 22 čer 2009, 12:33

Tuctový ??? :think: To je asi jak co a jak pro koho... Domnívám se, že hodnocení našich - vašich / nejen /rostlin je dáno jednak vkusem který máme naštěstí každý trochu jiný , dále i dobrými či špatnými zkušenostmi s danými jedinci ale především mírou poznání - postupně získávanými vědomostmi . Jsou rostliny /i lidé/ které - kteří budou možná dlouho někde na začátku, jiní-jiné uprostřed cesty , další jdou rychleji a jsou brzy dost daleko - učí se, přizpůsobují, mění vzhled, "rostou" a s nimi v pohodě jdou a mění se i jejich rostliny..... Přicházejí / a občas nechtěně / i odcházejí ... Někdo se učí a pracuje pečlivě pomaleji, jiný má hodně prostoru i prostředků, jde svou cestou možná rychleji ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Tuctový stromek ?

Příspěvekod Jarek Servus » 22 čer 2009, 12:47

Dobrý pane Svačino, souhlasím.
Když se podívám na fotky z naší první výstavy v roce 1998, tak se při pohladu na svoje stromy usmívám, ale neposmívám.
Ty co přežily moji péči jsou většinou o hezký kus dál. Totéž stromy přátel. Tehdy jsme to viděli jinak, byli jsme většinou skoro začátečníci. Od té doby jsem viděl naživo stovky krásných stromů v Evropě i v Japonsku. Takové nikdy nebudu mít.
Už jenom pro jejich stáří. Ale moje stromy jsou kus mé osobnosti, mé starostlivosti, péče, váhání a hledání cesty.
To Vám nikdo nenahradí.
Jarek
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na ostatní...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron