Vedení evidence stromků

Vedení evidence stromků

Příspěvekod vopat » 24 zář 2010, 09:51

Ahoj, otevírám nové téma, zabývající se vedením vlastní evidence stromků. Napište, jak si vedete svou evidenci, zda ji vůbec vedete, jakou formou (počítač, notes....). Přiznám se, že už mi nějak nestačí vedení v notesu s poznámkami, kde jsou umístěné fotky a vše ostatní. Pochlubte se :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod Lada Fabián » 24 zář 2010, 12:32

Skoro od začátku co se věnuji pěstování si vedu i evidenci rostlin.Nejprve jsem měl notes,ale časem to začalo býti nepřehledné! :?
Ted mam složky v PC.Mam to tím způsobem,že u každé rostliny mam štítek s číslem a pod tím číslem je veden i v PC,kam píši jak ,kdy,kde jsem rostlinu získal, kdy se začala rostlina tvarovat ,přesazení(na to jsem hlava děravá) a dále jen větší zákroky na rostlině.Dále se snažím každý rok přidat foto,kde je vidět vývoj rostliny.Tod asi vše.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod Robert Černý » 24 zář 2010, 14:33

Jsem na tom obdobně jako Láďa. V PC, každý strom má svoji složku s fotkama + ve Wordu poznámky - od kuď, kdy, co a tak.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod Ivet » 24 zář 2010, 16:18

... tiez si vediem evideciu v PC s aktualnym fotom + galeriu vyvoja stromceka po cele obdobie
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod Milan Vohnout » 24 zář 2010, 17:37

Tak to jsem váš, přesně jak ostatní, galerka jak se strom mění, něco o něm a tak dále a dále je toho docela už dost, vše dávám zas pro změnu do Office OneNote. V dnešní době jedině, vše přes PC a nezapomínám mít i jistu, ještě uložení někde mimo PC přesněji na DVD-RW. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod vopat » 24 zář 2010, 21:18

Tak jsme na tom podobně, jenom jsem zatím línej přepsat notes se starými poznámkami do PC - taky trocha nostalgie a hlavně papírové fotky. Takže mě čeká asi ještě skenování. Zatím dík za postřehy ode všech.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod tomikzlesa » 25 zář 2010, 19:36

Ti šikovní si udělaj web :mrgreen:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod bonsai4 » 25 zář 2010, 19:52

....... :think: ...na také niečo som lajdák :oops: ....v robote mám toho písania plné zuby :x , ale z jednej stránky som si stiahol taký program (po francúzky)....vyskúšal a vymazal.....teraz mám v PC iba vytriedené fotky (občas nepravidelne niečo pofotím) :think:
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod vopat » 26 zář 2010, 20:52

Na webu se taky pracuje, ale ještě se na to nedá koukat :oops: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Vedení evidence stromků

Příspěvekod Vahada » 27 zář 2010, 20:07

Nějakou evidenci vedu také a samozřejmě v PC. V evidenci mám mimo stromečků také ostetní rostliny na zahradě, především skalničky a podobný neřád. Když jsem ještě "dělal" kaktusy tak jsem vedl podobně i jejich evidenci.
Zatím mám většinu v Excelu, používám makra na různé třídění a někdy přímé odkazy z Excelu na fotky. Celkově se mi to moc nelíbí a protože jsem u Ládi Pravce viděl program na vedení evidence bonsají (bohužel s databází v Accessu a to má oficiálně málokdo), tak jsem se rozhodl, že zkusím letos přes zimu spáchat nějaký ucelenější program, který by nenarážel na licenční podmínky.
Zatím mám načrtnutou koncepci, ale chtěl bych to pojmout komplexně a bude na tom dost práce - snad se mi to podaří realizovat. Zmiňuji se tady o tom proto, že bych přivítal návrhy na to co by v programu všechno mohlo být. V zásadě by měl program umožňovat evidenci rostlin, evidenci zásahů a různých poznámek, přímou vazbu na fotky atd.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Další

Zpět na ostatní...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron